Benzin budućnosti??

Autor zzip, 01 Veljača 2011, 02:01:26

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

zvrk

ovo sa težištem je istina....podnica je najidealnije rješenje...

dobro...Mate Rimac i njegov bmw su pokazali da se može i da postoji tehnologija jer ako on može, što tek mogu giganti sa milijardama budžeta...

Electric car vs. Audi drag race

Tesla Roadster vs. BMW VST electric street race.wmv

Hrvatski elektrobolid

Luka V.

Rimac je složio auto ekvivalentne snage 400+ KS koji trenutno ima max domet od malo preko 100 km. Za početak s manjom snagom bi se drastično povečao domet, a uz to ima još lufta za nadogradnju baterijskog paketa. Koliko mi je poznato.

zvrk

da..navodno 600ks....

bili neki problemi sa mjenjačem...trgao ih je sve redom...ali baterije su mu jače od bilo kojeg serijskog auta...a i ima mogućnosti za napredak...

znači..može se

Luka V.

Manje od 600 KS.
Njemu je svako toliko puklo nešto na kocki, al sve su pucali originalni BMW dijelovi. Od onog što je on izmislio nije ništa puklo.

Å ime

jel ovo tesla kupija kocku na struju

Boxer

A kad voziÅ¡ dizela to je kao zvuk??' Mene podsjeća na zvuk tankera jbt... bolje bez zvuka nego klepetetetete, jedino rendgdengdengdengjinggingin iz trabanta je gori  ;D
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Boxer

Čuo sam neki dan da će na dizele ubuduće stavljati motore bez gumenih nosača dirto na šasiju i takvi auti će se prodavati samo ženskom dijelu publike i to onima koje su same ili imaju curu :D
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Boxer

Citat: Orbital  u 04 Veljača 2011, 18:57:58
Vodik je gorivo budućnosti kad ostanemo bez zaliha nafte ili kad količina CO2 koju proizvodimo izgaranjem raznih derivata nafte postane potpuno neprihvatljiva za koriÅ¡tenje u osobnim vozilima. Mazda je proizvoÄ'ač koji je otiÅ¡ao najdalje u razvoju motora na vodik, koji je alternativa fosilnim gorivima kao izvoru energije za pokretanje motora s unutraÅ¡njim izgaranjem.

azda je razvijala wankela bez uspjeha pa su Miller motor radili, opet nula, pa su radili comprex dizela, opet nula...Uglavnom sve kaj su probali nije iÅ¡lo :rofl Koliko ja znam jedini proizvoÄ'ač koji je u tome stvarno uspjeÅ¡an je BMW, oni godinama već rade na vodiku i to vrlo uspjeÅ¡no
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

zvrk

Citat: Boxer  u 04 Veljača 2011, 20:23:15
Čuo sam neki dan da će na dizele ubuduće stavljati motore bez gumenih nosača dirto na šasiju i takvi auti će se prodavati samo ženskom dijelu publike i to onima koje su same ili imaju curu :D
aaa...nisi normalan....  :lol


ja bi volio elek. auto prek tjedna, benzinac za vikend...

kad bi moglo to biti skupa u jednom a da možeš to dobiti jeftino....ja bi to uzeo...

:drive:

Luka V.

Pa možeš. Recimo, Toyota Prius ti je upravo ta kombinacija. Klasični benzinski motor + brushless elektro motor.

zvrk

al mi je ružna....doduše, prijatelj ju je vozio i kaže da ide dobro...

ali, sad smo se već malo udaljili od teme...

on topic...

moja procjena je da će kod nas neko drugo gorivo (svejedno vodik, struja, ili neš' treće) doći tek za 10 godina....a pri tome mislim na barem 1 pumpu...

benzin će biti prisutan još ziher 30 godina, samo je pitanje u kojem omjeru obzirom na cijenu...

u njemačkoj već sada niču elek.pumpe, neznam točno koliko ih ima, a imaju i za vodik...

Luka V.

Po nekim poprilično ozbiljnim izvorima, nafte ima za još narednih 10 do 15 godina.
Auti pokretani gorivom budučnosti već postoje kao protitipovi i koncepti velikih proizvoÄ'aća (Renault, Citroen, Opel). Fiat se joÅ¡ nije pohvalio nikakvim ni prototipom, ni konceptom, ni gotovim proizvodom (Tesla). Naravno, nesmijemo zaboraviti ni naÅ¡e nade XD i elektro kocku (i ono Å¡to ide iza nje).

zvrk

10-15 g.?

pa to je ful malo....

zapravo, teško je to odrediti...uz sve zalihe....

ali da se mora nešto poduzeti....mora......a struja je najbolje rješenje...

što se fiata tiče...jedino fiat 500 kemija sa strujom...ostalo niš...zapravo niš konkretno....


autoservis-edo

ako se recimo 50% sadasnjih auta koji se voze po cestama zamjene sa elektro autima koliko ce porast potrosnja struje.....samim time ce vjerojatno porast i cijena struje koja ce se najvise odraziti na nas male ljude a i odakle ce se stvoriti tolika potrebna struja za punjenje svih tih baterija a i di ce se odlagati ta ogromna kolicina potrosenih baterija posto znamo da su one opasan otpad?

zvrk

ista stvar se postavlja i za vodik...

ali barem se može dio namiriti iz obnovljivih izvora energije, a i valjda će do tada već nešto izmisliti...

struja će poskupit...to je ziher...ali neće biti na razini cijene benzina jer bi onda život bio preskup općenito...

tko bi onda doma poplaćao napajanje svih aparata od tv pa do bojlera...

ili će se opet ići na nuklearke....

čovječanstvo će uvijek stvarati otpad štetan za cijeli svijet...ali će se barem taj otpad smanjiti...