Punto MK2a 2002g. lampica svjetla, kopiranje ključa, podizač prozora...sitnice

Autor Pluton, 24 Listopad 2011, 14:35:39

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 7 Gosti pregledava ovu temu.

Pluton

Pozdrav

Dakle da krenem. Kupio sam ženi Punta MK2a (2002g) 1.2 8V 3 vrata

Imam par sitnica odradit na njemu al autić je super.

Zanima me:
1.) Kad upalim svjetla na tabli mi svjetli "neispravna žaruljica" i sve sam pregleda ali ne vidim da nešto ne štima.
Jel moguće ako je izgorila jedna žaruljica u srednjoj konzoli (žaruljica Å¡to osvjetlava grijanje/hlaÄ'enje) da auto i to registrira ili se to odnosi samo na vanjske žaruljice (farovi, Å¡topke, svjetlo za maglu i rikverc svjetlo i bočne žmigavce).
Da znam di trebam tražit kvar.

2.) S autom sam dobio samo jedan "plavi" ključ i nikakvu kopiju niti karticu sa kodom. Jel se može taj plavi ključ igdi kopirat da bude s kodom kod kakvog ključara a da me ne izaÄ'e 1000 i kusur kuna?? I ako da preporučite mi čovika barem ode na potezu od Splita do Dubrovnika. Može i u BIH do Mostara ;)

3.) Kako se dižu prednji farovi. Jel dovoljno samo odspojit žice, odšarafit ona tri vijka i samo ih dignit ili moram dizat prednji branik jer ne vidim da ima više šarafa.

4.) Malo mi Å¡teka suvozačev prozor. Otvorim do pola pa onda počne motorić na podizačima brujit i zapinje staklo. Pa kad skinem tapecirung Onda ću vidit Å¡ta je otiÅ¡lo pa se javim u oglasima čim nabijem dovoljno postova  ;D

BTW
Potražujem neke sitne dijelove za njega pa možete ponude slati mi na PM i ako molim realne cijene.

Ponude za:

  • Farovi su zamućeni ali to mi nije hitno jer sam ih ispolira pa su sad malo "čistiji"
  • Nemam brisača na suvozačevoj strani pa bi mi to trebalo (mislim na cijeli onaj metalni dio a ne na metlicu).
  • Triba mi isto dva amortizera Å¡to drže gepek otvorenim jer su ova njegova dva s*ebana i uopće ne drže gepek. Vidi sliku amortizera:
Hvala  :formula:




venom

1. Check je samo za vanjsku rasvjetu, pogledaj tablicu i pozicije
3. Jel te zanima visina snopa ili fara kao kučišta? Snop reguliraš sa 2 vijka sa stražnje strane, onaj iza fara je za visinu, a vanjski baca malo livo-desno

Pluton

Citat: venom  u 24 Listopad 2011, 15:11:13
1. Check je samo za vanjsku rasvjetu, pogledaj tablicu i pozicije

Prekontrolirati ću  :hm:
Citat: venom  u 24 Listopad 2011, 15:11:13
3. Jel te zanima visina snopa ili fara kao kučišta? Snop reguliraš sa 2 vijka sa stražnje strane, onaj iza fara je za visinu, a vanjski baca malo livo-desno
Mislio sam kada ako i kada budem mijenjao kompletan far. Mislio sam na zamjenu fara jer su mi malo zamućeni i livi i desni  :ok:

Vele

Farove možeÅ¡ i sam sredit, ja sam sebi nedavno radia na puntu, izbrusija sam sa vodobrusnim 800 na vodu, i posli polirkom i grezom pastom i ispalo je odlično, nema razlike izmeÄ'u novog i ovog mog. Posla imaÅ¡ otprilike sat vrimena, a troÅ¡ka 20-30 kuna. Mislim da ne možeÅ¡ kupit dobar far za tu cijenu.  :ok:

Pluton

Citat: Vele  u 24 Listopad 2011, 15:21:46
Farove možeÅ¡ i sam sredit, ja sam sebi nedavno radia na puntu, izbrusija sam sa vodobrusnim 800 na vodu, i posli polirkom i grezom pastom i ispalo je odlično, nema razlike izmeÄ'u novog i ovog mog. Posla imaÅ¡ otprilike sat vrimena, a troÅ¡ka 20-30 kuna. Mislim da ne možeÅ¡ kupit dobar far za tu cijenu.  :ok:

Farovi su bili skoro pa mutno žuti i upravo sam tako i napravio. Izbrusija sam vodobrusnim sad ne znam koji broj ali bia ja najfiniji Å¡to sam moga naći i poslije sam ga dobro ispolira i ispa je bolji nego Å¡ta je bia. JoÅ¡ sam sve to na ruke brusia i polira  :dance:

Vele

Ma ja sam isto na ruke brusija, jedan papir 800, to mi je bilo dovoljno za oba fara, i tu sam izgubija skoro sat vrimena, a ispolira sam u dvi minute. Moji su isto bili i mutni i žuti, po noći vozit bilo mi je isto sa upaljenim svjetlima ili bez  ;D

cicili

farove ako hoces dobar rezultat treba krenut sa 500 do 800 pa na 1200 pa na 2000 i na kraju polirat tada ce bit ko novi.
sto se tice zute za svijetla ona je na mk2a samo za pozicije jer kad ti crkne kratko nece ti se upalit, a zadnje ti trebaju bit od 10w a najcesce su od 5w pa ako je stavis svijetli zuta (bar je tako bilo na mom).

Pluton

Citat: cicili  u 24 Listopad 2011, 15:56:46
...
sto se tice zute za svijetla ona je na mk2a samo za pozicije jer kad ti crkne kratko nece ti se upalit, a zadnje ti trebaju bit od 10w a najcesce su od 5w pa ako je stavis svijetli zuta (bar je tako bilo na mom).

Hmmm. Zanimljivo. Morati ću prekontrolirati žarulje.


BTW
Ako ima itko user manual u .PDF-u za njega bio bih zahvalan jer prijašnji vlasnik je pogubio sve moguće šta se da pogubit u autu. Može link na PM.
Ovo Å¡ta ja imam je za Punto Classic (Serbian) ali mislim da valja i za moga.


Exivious

Da, straga su ti 10W pozicije, a sprijeda 5W. Moze te i to zezat, jer se javlja greska i za najmanji problem. Meni je straga bila od 5W (bivsi vlasnik tako stavio, nije obracao paznju), nakon zamjene sve ok. Doduse, bila mi je i crkla jedna pozicija sprijeda, ali sam i to zamijenio.

Provjeri onda sve pozicije da budes siguran...

Sto se kljuca tice, ti u biti mozes otic kopirat kljuc za 20kn, ali to ce biti kopija bez koda, ne mozes startat motor, nego samo otkljucat vrata. Za komplet kopiju sa kodom moras imati svoj kod i na osnovu njega i kljuca se moze izraditi potpuno funkcionalna kopija. Toga ima za 400-500kn, barem toliko kosta ovamo u Tuzli. Naravno ne u ovlastenim servisima. :D

Pluton

Citat: Exivious  u 26 Listopad 2011, 08:22:06
Da, straga su ti 10W pozicije, a sprijeda 5W. Moze te i to zezat, jer se javlja greska i za najmanji problem. Meni je straga bila od 5W (bivsi vlasnik tako stavio, nije obracao paznju), nakon zamjene sve ok. Doduse, bila mi je i crkla jedna pozicija sprijeda, ali sam i to zamijenio.

Provjeri onda sve pozicije da budes siguran...

Evo jučer je bio baÅ¡ lip dan pa sam pregledao zadnje pozicije i da. Bio si u pravu. PrijaÅ¡nji vlasnik je stavio R5W za pozicije pa sam otiÅ¡ao na benz. pumpu i kupio dvije R10W (3.90 Kn svaka) i uboa njih i žuta lampica je nestala sa table  :ok:

E sada mi je joÅ¡ ostalo pitanje kodiranja ključeva. Jel se može ovaj ključ ikako kopirati sa kodom jer nemam niti karticu sa kodom niti nikakav drugi ključ  :hm: anyone??

cicili

meni se desilo da sam morao na put a crkla mi odiza pozicija a ova druga jedva radila i sta cu trk po nove subota popodne i krenem ja getro mercator kaufland i nigdje nac od 10w stavio 5w i svijetlila je greska non stop i na kraju tako i prodao auto.

meni bi trebao manual od mk2b pa ko ima netko... valjda su isti od classica i mog  :neznam:

alen

Ključ bi se trebao dat kopirat...

Ali bi trebao odnjeti ga kod nekog ključara da pogleda dali može.

U zg imaju 2 koji su poprilično dobri u tome.

A sad neznam dali ima netko u tvojoj blizini

Pluton

Citat: cicili  u 26 Listopad 2011, 08:31:39

meni bi trebao manual od mk2b pa ko ima netko... valjda su isti od classica i mog  :neznam:

Ja imam manual na Srpskom od Fiat Punto Classic ali u taj ulazi i ovaj moj (ja mislim) MK2a
AKo ti triba uploadat ću na megaupload

Vidi screenshot:

Citat: alen  u 26 Listopad 2011, 08:36:26
Ključ bi se trebao dat kopirat...
Ali bi trebao odnjeti ga kod nekog ključara da pogleda dali može.
U zg imaju 2 koji su poprilično dobri u tome. A sad neznam dali ima netko u tvojoj blizini

To je problem. Ima li ikoji u blizini na potezu os Splita do Dubrovnika do Mostara :D
I još kad bi netko znao cijenu ;)




cicili


Pluton

Citat: cicili  u 26 Listopad 2011, 09:16:03
a probaj uploadat pa da vidim, mozda budem imao koristi.

Evo taman uploadam na Megaupload. Nije ti velik, manje od 6MB a PDF je odličan.
Poslat ću ti link na PM jer ne znam jel smijem na forum  :neznam: