Bravo 1.6 16v - prevelika potrošnja plina i goriva!!!

Autor ivan_novska, 14 Lipanj 2012, 02:29:13

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

fiat131

Citat: ivan_novska  u 19 Lipanj 2012, 18:01:47

koliko ti troši na autoputu na neki od 130-150 kmh??
danas je bio na minimumu minimuma i 9 i pol je potrošnja plina, autoput 10.5-11 L

ivan_novska

evo novi informacija: iÅ¡ao sam na more znači 300km od toga 50-70km autoputa na auto putu sam vozio oko 150-170kmh  i cijelim putem znači 300km mi je radila klima i potroÅ¡io mi je 72l plina s time da je bila malo žešća vožnja kroz sela. da li je to moguće da mi toliko potroÅ¡io??
kako to da skinem tu šugavu potrošnju?????

NikolaST

24 litre na 100 ti je trošio??? To kao da V8 Grand Cheerokea voziš...
assumption is the mother of all fuckups

goran86

Moj savjet ti je ako češ prema Zgu kretat,da se čuješ sa Tidalom...

On ti je u Zaboku nekih 35km od zagreba,ako ima program sredit če ti plin jer ovo troši abnormalno i nešto ne valja....

Ja sam prošlu godinu natankao kod vodica plin, 40l,vozio sam doma oko 140-190kmh,napravio 400km,i još mi ostalo za 5km plina kad sam išo u dučan zacuknuo je i osto bez plina.... znači ajmo reč trošio mi je 10l,ali na 17" ja i cura pun prtljage... a govorim o 5 cilindara ne 4

ivan_novska

spojio sam ga na kompjuter i kaže da ima grešku "parametri autoadaptera", što je to?? i kada poništi na kompjuter za neki 30sec opet se pojavi??

fiat131

Citat: ivan_novska  u 26 Lipanj 2012, 00:44:08
evo novi informacija: iÅ¡ao sam na more znači 300km od toga 50-70km autoputa na auto putu sam vozio oko 150-170kmh  i cijelim putem znači 300km mi je radila klima i potroÅ¡io mi je 72l plina s time da je bila malo žešća vožnja kroz sela. da li je to moguće da mi toliko potroÅ¡io??
kako to da skinem tu šugavu potrošnju?????

nemoguće jbt, pa više ti se isplati vozit na benzin onda

Dalibor

ovako plin je za normalnu vožnju znaci do 120
ako želiš žešce prebaci na benzin :ok:
ušteda na plinu dok ga pritišceš nije nikakva jer ga loce bolje nego benzin
dobar je za grad i otvoreno ako voziš normalno

NikolaST

Citat: Dalibor  u 28 Lipanj 2012, 22:33:40
ovako plin je za normalnu vožnju znaci do 120
ako želiš žešce prebaci na benzin :ok:
ušteda na plinu dok ga pritišceš nije nikakva jer ga loce bolje nego benzin
dobar je za grad i otvoreno ako voziš normalno

da ako je na flanÄ'u sistem...
assumption is the mother of all fuckups

Dalibor

obicno je na flanÄ'u jer je najjeftiniji :ok:
a ni ovi na injektore ima ih svakakvih
uglavnom malo para malo muzike

fiat131

Citat: Dalibor  u 28 Lipanj 2012, 22:33:40
ovako plin je za normalnu vožnju znaci do 120
ako želiš žešce prebaci na benzin :ok:
ušteda na plinu dok ga pritišceš nije nikakva jer ga loce bolje nego benzin
dobar je za grad i otvoreno ako voziš normalno
i ja mislim da je tako, jer se dosta snage izgubi na plinu, kad na autocesti na uzbrdici prebaciÅ¡ s plina na benzin auto kao da je nitro dobio(govorim o flanÄ'i), sa direktnim ubrizgavanjem ja nisam primjetio nikakve gubitke u snazi i po meni je puno bolje, ko god ima dvoumice neka radije stavi direktno  :ok: :formula:

ivan_novska

spojio sam ga na kompjuter i kaže da ima grešku "parametri autoadaptera", što je to?? i kada poništi na kompjuter za neki 30sec opet se pojavi??

SEB

Citat: ivan_novska  u 03 Srpanj 2012, 20:11:13
spojio sam ga na kompjuter i kaže da ima grešku "parametri autoadaptera", što je to?? i kada poništi na kompjuter za neki 30sec opet se pojavi??
ECU od motora ima mogučnost pomicanja tvorničkih parametara (sama se autoadaptira)...taj dio u njoj ako joj neÅ¡to previÅ¡e ne radi kak spada i ona se stalno trudi pomicat te parametre kako bi osposobila da motor normalno radi, se može pokvarit i ona viÅ¡e se nemože prilagoÄ'avat...postoji opcija u aktivnoj dijagnozi: reset parametara i ako se sa tim niÅ¡ta ne popravi u osnovi treba drugi ECU...ili imaÅ¡ neki kvar na autu koji joj stalno raÅ¡telava te parametre...to se najčešće dogaÄ'a na vozilima sa plinom i to joÅ¡ onim na flanÄ'u...krivo podeÅ¡en plin, tj kriva smjesa ju stalno bune i ona se zbreka !!!
BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

pikuner

evo vijerovali da ili ne moj 16 ,16v  kombinirane voznje ne prede 7,1 ,vozio sam  4 osobe plus prtljaga,snjezno nevrijeme nisam prelazio stotku potrosnja je pala na 6,6l,moram napomenuti da motor ima 290  000 km i nikad nije nista radeno na njemu sve orginal..

dankozg

Citat: pikuner  u 22 Veljača 2013, 14:00:03
evo vijerovali da ili ne moj 16 ,16v  kombinirane voznje ne prede 7,1 ,vozio sam  4 osobe plus prtljaga,snjezno nevrijeme nisam prelazio stotku potrosnja je pala na 6,6l,moram napomenuti da motor ima 290  000 km i nikad nije nista radeno na njemu sve orginal..

Ja ti vjerujem jer moj troši u kombinaciji grad - otvoreno 8,5 l/100 km, naravno plina. Na otvorenom sam ga spustio i do 6,5 l/100 km, ali tu sam bio sam i zbilja sam se trudio voziti što štedljivije (zanimalo me).

Citat: Dalibor  u 28 Lipanj 2012, 22:33:40
ovako plin je za normalnu vožnju znaci do 120
ako želiš žešce prebaci na benzin :ok:
ušteda na plinu dok ga pritišceš nije nikakva jer ga loce bolje nego benzin
dobar je za grad i otvoreno ako voziš normalno

Ovisi o tipu instalacije. Meni jednako troši i plin i benzin. Pri većim brzinama ne troši više plina. Jednom sam se duže vremena vozio 160 km/h i sve je išlo lijepo, tj. nije mrznuo isparivač.

Malo sam se dvoumio koji tip plinske instalacije ugraditi da li za 7500 kn ili za 10 000 kn (2008. god.) i sada znam da sam dobro odlučio što sam odabrao skuplju varijantu. Već mi se plin odavno isplatio. Najveći kvar u 80 000 km mi je bio taj što sam negdje natočio prljav plin pa su mi se začepili filteri. A kad čitam kakve sve probleme ljudi imaju s plinom sigurno znam da nisam pogriješio u odabiru.

mesa

Provjeri lambda sondu jer ja sma imo punta 55 znaci motor 1100 kubika i bio je u dobrom stanju i odjednom poce divljat potrosnja i obiso par majstora svaki kaze razlicito i ode ovdje do jednog majstora mlad covjek ali radi samo fiat od prve nadje sta je u pitanju kaze sonda i zamjenio stavio neku svoju polovnu dok smo narucili orginalnu da dodje odma potrosnja pala kao i prije nego je poceo divljat


a sto se tice HGT to je cudo od auta kako ide a nije neki potrosac jer ako stisnes 1.6 ili 1.8 uzme vise nego hgt a ide dosta losije

Jer HGT fin sredjen  trosi u prosjeku od 9-10 litara kombinovane  voznje  i to auto ne mozes lagano vozit i kad hoces lagano da ga vozis on ide ko 1.6 kad ga pritisnes max to auto uzme 12-13 vrh bas kad ga tjeras izviljajes  se na njemu i to grad

Jer ovaj momak sto meni je sredio punta i od tada sve kod njega radim punta sam obdrzavo sad bravo ima bas HGT 2001 godinu na plinu direktni i vozio sam ga par puta auto leti