Bravo 1.6 16v - prevelika potrošnja plina i goriva!!!

Autor ivan_novska, 14 Lipanj 2012, 02:29:13

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

fangio

1.Da li  vaÄ'enje katalizatora na 1,6 16V može utjecat na povećanu potroÅ¡nju plina? sistem je na flanÄ'u tomasetto

2.Da li neispravna lamda sonda utjeće na potrošnju plina ukoliko je na plinskoj instalacije umjesto step motorića mehanički kotačić za štelanje smjese?
vozim sve i svaĹÄ,,ta na razliÃ,,ite naÃ,,ine,....

Memphis

Citat: fangio  u 21 Studeni 2013, 00:43:20
1.Da li  vaÄ'enje katalizatora na 1,6 16V može utjecat na povećanu potroÅ¡nju plina? sistem je na flanÄ'u tomasetto

2.Da li neispravna lamda sonda utjeće na potrošnju plina ukoliko je na plinskoj instalacije umjesto step motorića mehanički kotačić za štelanje smjese?
1. ne
2. utječe, sonda bi ti trebala biti povezana sa ecu-om od plina ... ne znam sad kak ti imaÅ¡ to složeno ali trebala bi sonda odreÄ'ivat smjesu a ne "kotačići"

fangio

Ne kužim se u plinske instalacije detaljno al u grubo na plinu sa flanÄ'om postoji step motoric kojim upravlja elektronika I sad elektronika ga otvara ili ovisno o stisnutom gasu ili preko benzinske mape (koju diktira sonda)

E sad postoji I mugućnost da se taj step motoric izvadi I stavi mehanički ventil I da se pomoću njega naštela smjesa tj kotačić se odšarafi par krugova I omogući dotok plina potreban za rad motora u svim režimima vožnje ...

neznam dal je to točno ili ne Å¡to sam napisao al tako sam do sada imao na dva automobile gdje je količinu plina dreÄ'ivao taj mehanički ventil-kotačić a I sa njima  mi se je potroÅ¡nja pokzala neÅ¡to manje nego sa step motorićem... mene sad zanima dal neispravna lamda može utjecat na potroÅ¡nju plina kad količinu plina Å¡telam tim mehaničkim ventilom-kotačićem :D ako netko zna neka se izjasni ;)
vozim sve i svaĹÄ,,ta na razliÃ,,ite naÃ,,ine,....

cupavica lorena

ako nemate hobi,kupite fiat

fangio

Evo čovjek mi reko moram pogledat dal je moj system LCS il ne tj lamda control system... tako da ako nije onda neispravna lamda nema veza sa potrošnjom plina...
vjerojatno je moj lcs s obzirom na generaciju motora
vozim sve i svaĹÄ,,ta na razliÃ,,ite naÃ,,ine,....

Memphis

Citat: fangio  u 23 Studeni 2013, 10:41:29
Evo čovjek mi reko moram pogledat dal je moj system LCS il ne tj lamda control system... tako da ako nije onda neispravna lamda nema veza sa potrošnjom plina...
vjerojatno je moj lcs s obzirom na generaciju motora
ja sam imao LCS Landirenzo i imao je ecu spojen na sondu!

Proleter

Lijep pozdrav,

imam iste probleme sa svojim Bravom 1.6 16v plin na flanÄ'u.
Potrošnja varira od 14 do 18 litara plina voznje od 2000 do 3500 okretaja (grad).
Svi mehanicari i mestri od plina u okolici Splita su se trudili godinama al neuspješno spustit potrosnju ispod 14 litara.
Promjenjeno gotovo sve osim CPU-a i radio antene...

Kompletan sustav vode, ispitana struja na autu, servis plina(filteri, membrane...)
Auto leti na benzini i plinu...
Ne cuje se miris plina ni benzine da igdje pušta, brtva glave motora u dobrom stanju (nije probila), motor mirno radi i pali na benzini i na plinu (cca 900 okretaja koji ne variraju)...

I sve bi to bilo super da moj divni auto ne trosi benzinu dok se vozim na plinu! (cca 100kn benzine na 400 km plina).S tim da se plin automatski prebacuje na 2000 okretaja, sto znaci da sam non-stop na plinu.
E na to pitanje tek ni jedan mehanicar nema odgovor (sta stvarno nema logike),
pa zato Vas pitam ima li ko slicnih iskustava i kako doskociti problemu?

Zasto auto trosi toliko plina i kako uspije srknit benzinu uz plin???

Auto ni u kom slucaju ne prodajem, pa makar trosija i 25 litara!

Hvala na odgovoru.

alstajdu

Moja marea weekend 1,6 sa plinom na flanÄ'u troÅ¡i oko 11 lit
EATS FORDS AND SHITS ON VOLKSWAGENS!

KKIIKKII

Citat: Proleter  u 15 Prosinac 2013, 22:02:54
Lijep pozdrav,

imam iste probleme sa svojim Bravom 1.6 16v plin na flanÄ'u.
Potrošnja varira od 14 do 18 litara plina voznje od 2000 do 3500 okretaja (grad).
Svi mehanicari i mestri od plina u okolici Splita su se trudili godinama al neuspješno spustit potrosnju ispod 14 litara.
Promjenjeno gotovo sve osim CPU-a i radio antene...

Kompletan sustav vode, ispitana struja na autu, servis plina(filteri, membrane...)
Auto leti na benzini i plinu...
Ne cuje se miris plina ni benzine da igdje pušta, brtva glave motora u dobrom stanju (nije probila), motor mirno radi i pali na benzini i na plinu (cca 900 okretaja koji ne variraju)...

I sve bi to bilo super da moj divni auto ne trosi benzinu dok se vozim na plinu! (cca 100kn benzine na 400 km plina).S tim da se plin automatski prebacuje na 2000 okretaja, sto znaci da sam non-stop na plinu.
E na to pitanje tek ni jedan mehanicar nema odgovor (sta stvarno nema logike),
pa zato Vas pitam ima li ko slicnih iskustava i kako doskociti problemu?

Zasto auto trosi toliko plina i kako uspije srknit benzinu uz plin???

Auto ni u kom slucaju ne prodajem, pa makar trosija i 25 litara!

Hvala na odgovoru.


pa ako ti benzin nigdje ne curi (od rezervara do injektora), jedino što ti ostaje to je da ti puštaju injektori, iako se ti voziš na plin, oni puštaju benzin u cilindre

napravi si jedan prekidač kojim ćeš isključiti pumpu benzina da ti ne radi dok se voziš na plin
1998 god **** 348000 km ****

Proleter

Da, sklopku za paljenje i gasenje pumpe benzina mi je savjetovao jedan mehanicar, al to bi rado zaobisao i pitanje je bili to rijesenje funkcijoniralo sto se tice CPU-a (morao bi non stop palit i gasit pumpu pri svakom paljenju)

Auto mi trosi cca 14 litara benzina gradske voznje, pa pretpostavljam da su otisle sprice ili lamda sonda.


I kako je moguce da motor trosi i benzin i plin, a da mirno radi i ne detonira, dobro vuce, negusi se, dobar je na visokim okretajima? (stavljene nove svicice)

Sto se potrosnje goriva tice to su garant sprice problem, vjerojatno ne zatvaraju pod pritiskom do kraja...(to ide na servis cca 1000 kn)

Neka logika je da CPU skupa sa lamda sondom i ostalim senzorima ocitava mapu i auto trosi vise.
Plinu sprice netrebaju... sta bi znacilo da CPU od plina dobiva krive parametre od CPU-a goriva i motor na plinu zbog krivo dobivenih parametara trosi vise...
Sto bi znacilo po nekoj logici da lamda ili neki od senzora rade problem!!!

Zna li netko koliko kosta lamda sonda? (nova / polovna)

Molim da mi netko prokomentira ovo moje laicko razmisljanje, da znan sta mi je cinit.

Hvala na odgovoru!

fiat_fan

Polovnu sondu možeš naći već za 200 kn, a nove ovisi jesu original ili zamjenske. Original je vjerujem preko 1000 kn, a ni zamjenska nije ispod 500-600 kn. S tim da sa zamjenskim zna biti problema.

YoungButOld

da ne otvaram novu temu , a moj problem je sličan ovome , uz povećanu potroÅ¡nju , lambda sondu sam mjenjao i majstor stavio zamjensku boschovu i auto je počeo troÅ¡iti malo viÅ¡e nego inače cca oko 10-11L , i pitam majstora i veli on kao bude se sve smirilo kroz nekih 100km vožnje dok ecu povuće vrijednosti . no stanje se naprotiv jos pogorÅ¡alo tako Å¡to je prije par dana kad je snjeg pao auto počeo troÅ¡iti oko 14 litara ( točnije na 100 km preÄ'enih stalo je u tank 14.4 litara ) . Isto tako čudno je primao gas , i na kraju sam otpojio sondu i sad mi troÅ¡i 9-10 L Å¡to mi se čini u redu . Å¡ta dalje da radim , da vidim Å¡ta je s ovom sondom pa sve to opet kod majstora da kemija ili da uzmem sondu kak treba ( negdje sam pročitao da boshove znaju zezat na 1.6 motorima ) i to dam složit po kratkom ?  :82: love imam sve manje a htio bih napokon rjeÅ¡iti taj glupi problem sa potroÅ¡njom .

alfaomega

Jel ti diže temperaturu na mormalno u vožnji ( da li je na polovici )?

fiat_fan

Problem je svakako zamjenska sonda, jer nije dovoljno kompatibilna sa originalnom i tu nastaju problemi. Bolje je uzeti polovnu originalnu, jer i kupnja zamjenske koja ne radi dobro je bacanje novca (mislim da je trgovci ne primaju nazad u takvim slučajevima).

erha

Bok ljudi,ja neznam u cemu moze biti proble moj bravo 1.6 16v trosi jako puno,natankao sam 250 kn,a rezerva mi se upalila na 180 km...moze pomoc?