Bravo 1.6 16v - prevelika potrošnja plina i goriva!!!

Autor ivan_novska, 14 Lipanj 2012, 02:29:13

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

ivan_novska

ekipa, moj vam bravić troši od 13 do 17l itara plina zavisi o vožnji. ali kada ga strogo šaltam na 2000okr. troši 13l. ne znam zašto tako puno troši može li mi tko pomoći???? i koje svijećice su najbolje za taj auto s plinom??

SEB

BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

zvrk


ivan_novska

Citat: SEB  u 14 Lipanj 2012, 07:14:46
pa podesi plin
orignal rade sasvim ok

pa kako da ga podesim?? išao sam kod majstora i on je skidao dizne plina ima 4kom i tam je nešto podesivao na neki mijerač i drugačije je okrenuo komplet kučište dizni jel mi je rekao da tip koji je to ugradio okrenuo je na kontra, i sada se čuje rad dizni onak: tk tk tk tk tk, tako se čuju od prilike???

SEB

Citat: ivan_novska  u 14 Lipanj 2012, 13:04:19
pa kako da ga podesim?? išao sam kod majstora i on je skidao dizne plina ima 4kom i tam je nešto podesivao na neki mijerač i drugačije je okrenuo komplet kučište dizni jel mi je rekao da tip koji je to ugradio okrenuo je na kontra, i sada se čuje rad dizni onak: tk tk tk tk tk, tako se čuju od prilike???

treba smanjit dotok plina ali opet ne previeš da ne izgori motor...treba kontrolirat rad sonde lambde preko testera ili direktno gledat sa lambdom AFR (odnos zrak-gorivo, lambda 1 ili 14,7 sa +/- korekcijama u granicama)
BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

ivan_novska

znači to Å¡to je on meni na tu neku spravu Å¡telo dizne to nije to??? i kolika bi trebala biti neka normalna potroÅ¡nja plina za motor 1.6 76kw??  koje su najbolje sviječice za taj motor, s time da stalno vozim na plin a na benz. sam dok se ne zagrije??


SEB

Citat: ivan_novska  u 15 Lipanj 2012, 02:53:12
znači to Å¡to je on meni na tu neku spravu Å¡telo dizne to nije to??? i kolika bi trebala biti neka normalna potroÅ¡nja plina za motor 1.6 76kw??  koje su najbolje sviječice za taj motor, s time da stalno vozim na plin a na benz. sam dok se ne zagrije??
napravio je servis na diznama ali plin se podešava na autu u vožnji
stavi org svječice ili neke zamjenska kompitabilne (NGK,Champion,...)
potrošnja prosječna oko 10 lit
BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

ivan_novska

a kako se radi to podešavanje u vožnji da li mi može tko detaljnije objasniti??



ja sam sada zvao majstora i rekao mu to sve i on je meni rekao kao da je podesio dizne i mapu plinsku da se ravnao po benzinskoj, da li ima još kakva caka za smanjivanje potrošnje???

goran86

preko 10l nebi smjelo ići...

meni troši 10-11l HGT na 17" svakakve vožnje

SEB

Citat: ivan_novska  u 15 Lipanj 2012, 11:46:40
a kako se radi to podešavanje u vožnji da li mi može tko detaljnije objasniti??



ja sam sada zvao majstora i rekao mu to sve i on je meni rekao kao da je podesio dizne i mapu plinsku da se ravnao po benzinskoj, da li ima još kakva caka za smanjivanje potrošnje???
podešavanjem plinske mape
BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

topolino

Neka da netko preporuku majstora komu moze otici da mu to podesi kako spada.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

ivan_novska

da li zna tko kakvog dobrog majstora da mi to riješi s plinom??? ja sam iz novske vamo nema nikog tko to radi, znam za novu gradišku tamo sam išao i eto nije ništa napravio a uzeo novce

fiat131

Citat: ivan_novska  u 15 Lipanj 2012, 02:53:12
znači to Å¡to je on meni na tu neku spravu Å¡telo dizne to nije to??? i kolika bi trebala biti neka normalna potroÅ¡nja plina za motor 1.6 76kw??  koje su najbolje sviječice za taj motor, s time da stalno vozim na plin a na benz. sam dok se ne zagrije??

meni guta 11 i pol kombinirane (malo žešće) vožnje, a kad ga garim i ne spuštam ispod 3 i pol milje mi troši po 16 litara, pričam o direktnom ubrizgavanju plina

ivan_novska

Citat: fiat131  u 19 Lipanj 2012, 10:12:17
meni guta 11 i pol kombinirane (malo žešće) vožnje, a kad ga garim i ne spuštam ispod 3 i pol milje mi troši po 16 litara, pričam o direktnom ubrizgavanju plina


koliko ti troši na autoputu na neki od 130-150 kmh??