Bravo - ugradnja farova s lećom

Autor ChRiStIaN, 24 Listopad 2012, 13:14:04

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

Tony

sad ti desno svijetli nize, a lijevo vise, koja je tu logika

glavno da si ti zadovoljan

Zvone 1.9 jtd

Citat: Tony  u 23 Siječanj 2013, 23:44:44
sad ti desno svijetli nize, a lijevo vise, koja je tu logika

glavno da si ti zadovoljan

čini ti se,jer nisam parkirao auto na ravninu

Zvone 1.9 jtd

LJudi danas sam rastavio farove,detaljno ih očistio i vratio nazad,sad čekam noć da ih podesim.Koristio sam se uputama iz indeksa ,koristio sam boshov industrijski fen i dosta jednostavno sam ih otvorio.Sjenila od leća su bila poprilično izgorila pa sam ih prelakirao krom sprejem i ispalo je više nego dobro,usput sam ti istim sprejem prešao i onu crnu plastiku koja mi je bola oči od kad sam kupio farove.Sad čekam noć da vidimm razliku.Ev0 malo slika:





Nostradamus

Citat: Zvone 1.9 jtd  u 25 Siječanj 2013, 16:08:56
LJudi danas sam rastavio farove,detaljno ih očistio i vratio nazad,sad čekam noć da ih podesim.Koristio sam se uputama iz indeksa ,koristio sam boshov industrijski fen i dosta jednostavno sam ih otvorio.Sjenila od leća su bila poprilično izgorila pa sam ih prelakirao krom sprejem i ispalo je više nego dobro,usput sam ti istim sprejem prešao i onu crnu plastiku koja mi je bola oči od kad sam kupio farove.Sad čekam noć da vidimm razliku.

Zvone, ovo izgleda odlično. Kako si zadovoljan uradjenim? Kakvi su rezultati? I ja bih radio nešto slično, pa me zato to i zanima.

Usput ljudi, koliko su u Hrvatskoj polovni Valeo farovi sa lećama?

Zvone 1.9 jtd

Prezadovoljan sam,svijetli odlično po noći,a i ljepši su mi sad ovako nego prije

fornix

Pozdrav, da ne dižem novu temu. Ugradio sam Depo farove sa lećom na svoj bravo i uzeo sa e baya neke kineske xenone 5000 k. Ne znam jesam li previše očekivao od jeftinog kineskog xenona, ali malo je reći da sam razočaran. Farovi su pristojno podešeni, ali od one priče "dugo svjetlo mi je samo mrlja unutar xenon snopa" nema ništa. Žarulje svijetle stvarno loše i realno stare plazma plin halogenke su bile duplo svjetlije i preglednije. Ne znam je li zaisita riječ o toliko škart proizvodu, jesu li zamjenski depo farovi krivi, ali ova bljedunjava svjetlost na max 20-ak metara me nikako ne zadovoljava. Ako spustim farove, snop mi se zabije u pod, ako ih dignem, jednostavno slabo osvjetljava i izgubi se u mraku. Znam da mnogi forumaši imaju upravo kineske xenone i većina je zadovoljna osvjetljenjem. Stvarno ne znam u čemu je problem...

the-rider

nisu svi kinezi isti   ;)
ako je snop svjetla uredan nama sta biti osim zarulja, osim ako nisu stara svjetla sa izgorenim sjenilima
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

fornix

Iskeno, nisma niti dao neke velike pare, pa se nemam šta puno žaliti, ali sam ipak očekivao malo više. Farovi su rastavljeni, sjenila su ok, leća je čista. Ništa, stavit ću gore svoje stare osram nightbraker ultra halogenke pa ćemo vidjeti možda za neki jači xenon u skoro vrijeme.

the-rider

ja sam se namijenjao dosta xenona, svi su normalno svjetlili, ocito si neki falsi primjerak dobio
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

fornix

Skužio sam da mi je struja na sijalicama dosta slaba pošto bolje zasvijetle kad dovedem žicu direkt sa akomulatora. Znam da bih trebao ugraditi relej, ali ne znam kako se to radi. Savjeti? LP

Green Punto

decki jedno malo pitnje oko farova sa lecama...ovako posto mareni farovi imaju el.motoric za podesavanje snopa, a moj bravo ima rucno podesavanje, dali mogu skinit te el. motorice sa marenih farova i stavit moje rucne na te farove jel bi to sljakalo? ili izvesti nekako drugacije?
Cuore Sportivo   :wiii:

the-rider

da, pase bez problema
iako mozes i pustiti motorice gore
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

dinko1981

Zar je to 's' paket opreme sa crnim branicima kad nema to podesavanje?

the-rider

moj je sx pa nema podesavanje, prosli bravo mi je imao istu opremu pa je imao podesavanje, ocito kako im se dalo raditi u tvornici taj dan  ;)
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Green Punto

sx, ma kad su njihove opreme sve same dolapte  :trus

Citat: the-rider  u 07 Veljača 2015, 14:38:24
da, pase bez problema
iako mozes i pustiti motorice gore

oke hvala :)

kako mislis pustiti gore? 
Cuore Sportivo   :wiii: