Fiat bravo 1.4 12v potrosnja plina

Autor elite911, 05 Studeni 2012, 17:00:27

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

elite911

zanima me jel to samo meni auto trosi toliko plincuge ili svima? naime gradska potrosnja mu je cca 12-13l na 100km ili ti ga za 100kn predjem 140km...bio na servisu prie par dana i opet isto...jel jos kome tolika potrosnja?
Svaka budala ima svoje zadovoljstvo, samo ih ja imam i previse!!!

zvrk

Da...to je normalna potrošnja. Barem meni na 1.8 i vjerojatno na 2.0 motorima.

Na 1.6 je litru manje...a na 1.4  :neznam:

Možda se netko javi tko ima 1.4 na plin.

Ali često se ljudi javljaju sa problemima da im 1.4 troši k'o 1.8 i 2.0.


fiat bravo

Po meni je to previÅ¡e,neÅ¡to nevalja,ja sa 40l preÄ'em 330-340 km
...SAD Ã,,†E SAMO Ĺ TO NIJE...

dinko1981

Meni je na bravi 1.4 trošio u prosjeku 10-11l ali isključivo na plin, znači bez vožnje na benzin jer mi je odmah prebacivao na plin bez obzira na temp. motora

Ml@den

meni troši do 10l plina, direkt, lovato. 1.6 motor. današnja računica 200kn, od 350 do 380km.

elite911

moj je brc plin...i da stalno se vozim na plin...znaci upalim ga i pustim koji min da odradi na gorivo i prebacim plin i onda vozim...znaci nest nevalja...*** ga...a nzm kome da ga odvezem da vidi to...skoro mi je koliko kn sipam toliko se km i vozim...:S
Svaka budala ima svoje zadovoljstvo, samo ih ja imam i previse!!!

dinko1981

Ako je to gradska vožnja onda je to normalno za taj motor koji je mlitav i troši ko 1.8

elite911

znaci da sutim i tocim...nema mi druge...
Svaka budala ima svoje zadovoljstvo, samo ih ja imam i previse!!!

autoservis-edo

Moj trosi 15 l po gradu,tempra 1.6 na flandju mi je trosila 10-11 a po zimi i vise.

fiat bravo

A dali meni može netko objasniti zašto ja mogu toliko preći na plinu?
Znam da bregasta i ostale stvari imaju učinak na potrošnju,ali što još utječe na toliku oscilaciju
potrošnje tih motora?
...SAD Ã,,†E SAMO Ĺ TO NIJE...

cicili

stanje motora, nacin voznje, i naravno instalacija plina.  :) koliko sam skuzio ti sistemi na fladu puno vise trose i veci su gubitci na snazi, ja sam sad stavio direktni plin i receno mi je da bi trebao max 20% vise trosit plina u odnosu na benzin a obicno je oko 10-15%.
po meni taj 1.4 nebi trebao trosit vise od 10-11l plina, naravno normalne voznje.

fiat bravo

Ni po meni nebi trebao trošiti iznad 10l
...SAD Ã,,†E SAMO Ĺ TO NIJE...

kiky776

taj 1.4 popije po gradu 11-12 benzina, a plina sigurno više ... a ne ide s mjesta
Alfa Romeo 156 SP2
Stilo Abarth 2.4 20v
Brava 1.4 12v / 1.6 16v / 2.0 20v /2.4 20v
Alfa Romeo 33 1.3 boxer
Opel Astra dti 1.7

zvrk

Citat: fiat bravo  u 06 Studeni 2012, 00:32:44
A dali meni može netko objasniti zašto ja mogu toliko preći na plinu?
Znam da bregasta i ostale stvari imaju učinak na potrošnju,ali što još utječe na toliku oscilaciju
potrošnje tih motora?
osim ovih stvari koje su ljudi nabrojali...možeÅ¡ samo pogledati veličine gradova ljudi koji su pisali u ovoj temi o potroÅ¡nji. I to igra ulogu... Auto troÅ¡i viÅ¡e u ZG i Rijeci npr., nego u ĐurÄ'evcu ili Sl.Brodu...npr.

Jednostavno...gušći je promet i češće si u 1 i 2 brzini i imaš sporiji brzinski prosjek.

autoservis-edo

A u V.Gorici jos vise,svakih 300m semafor. Ja kad odem do Zg-a koda imam otvorenu voznju,necete vjerovati ali tempra mi je recimo sa punim rezervarom prosla sigurno 50 km vise ako sam otisao 2-3 puta u zg.