Kupnja Stila

Autor d0m4g0j0r, 15 Listopad 2013, 23:25:42

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Mike20

Sa Stilom dizlom možeš jako pogriješti, jer ih nema dobrih. Oni koji valjaju su 3500 do skoro 5000 eura, pričamo o autima koji nemaju preko 500 000km i koji neće imati skorih ulaganja.

Isto tak vrijedi i za ove švabe koje si naveo, a od kojih definitivno je bolje naći Astru, nego Golfa ili Seata

Prije 2004.g najčešći problem je senzor zauzeća suvozačevog sjedala i instrument tabla, iako i poslije 2004 ima ih s tim problemima, ja osobno ih vidio.

Stilo je dobar od ispod, ne znam niti jednog da je baš trul. može imati tu i tamo koju fleku površinsku-al naravno nije bio razbijen, slagan iz dva auta itd.

PoÅ¡to se ne kužiÅ¡ u te stvari, uzmi nekog sa sobom, idealno bi bilo mjerač debljine laka i laptop sa Multiecuscanom pa ti budu neke stvari jasnije-tak  sam ja radio dok sam gledao Stilače

seni kt

Pogledaj malo Alfe 147 jtd i vidi sta mozes kupit za te novce vjeruj mi neces pogrijesit za Fiata je nesta sasvim drugo ja sam svoju Alfu kupio od prvog vlasnika i znam sve o autu nebi ju uzimao da nije to sto trazim. Sto se tice ovjesa i volana neka sasvim druga prica. Istina malo je skucenija od Stila i gepek je nesta malo manji ali zato sve ostalo je neki drugi svijet.

MarkoOne

Citat: Mike20  u 20 Listopad 2015, 15:45:08
Sa Stilom dizlom možeš jako pogriješti, jer ih nema dobrih. Oni koji valjaju su 3500 do skoro 5000 eura, pričamo o autima koji nemaju preko 500 000km i koji neće imati skorih ulaganja.

Isto tak vrijedi i za ove švabe koje si naveo, a od kojih definitivno je bolje naći Astru, nego Golfa ili Seata

Prije 2004.g najčešći problem je senzor zauzeća suvozačevog sjedala i instrument tabla, iako i poslije 2004 ima ih s tim problemima, ja osobno ih vidio.

Stilo je dobar od ispod, ne znam niti jednog da je baš trul. može imati tu i tamo koju fleku površinsku-al naravno nije bio razbijen, slagan iz dva auta itd.

PoÅ¡to se ne kužiÅ¡ u te stvari, uzmi nekog sa sobom, idealno bi bilo mjerač debljine laka i laptop sa Multiecuscanom pa ti budu neke stvari jasnije-tak  sam ja radio dok sam gledao Stilače
Hvala na odh, i mislio sam dat za auto nekih 4500 eur otprilike, valjda bi se nasao kakav dobar, morat cu angazirat nekog majstora da mu vozim il da ide samnom :)

MarkoOne

Citat: seni kt  u 20 Listopad 2015, 15:49:25
Pogledaj malo Alfe 147 jtd i vidi sta mozes kupit za te novce vjeruj mi neces pogrijesit za Fiata je nesta sasvim drugo ja sam svoju Alfu kupio od prvog vlasnika i znam sve o autu nebi ju uzimao da nije to sto trazim. Sto se tice ovjesa i volana neka sasvim druga prica. Istina malo je skucenija od Stila i gepek je nesta malo manji ali zato sve ostalo je neki drugi svijet.
Cuo sam da su alfe super i po opremi i cijeni ali da kad se nes pokvari da majstor trlja ruk, da su cijene popravaka i djelova velike :(

seni kt

Motori su ti isti ne rade ih posebno za Fiate i posebno za Alfu. Da ti kazem da auto ima 78000 km i nema zere lufta na ovjesu vidi se sve po autu a sta je najbitnije imam sve racune od servisa auto bio odrzava u Fiatovom servisu. Kolega sa posla vozi vec 3 Alfu prvo je imao Gt jtd 150 prodao ju sad opet ima Gt jtd 150 sa 350 na satu dosla iz Italije i jos ima 147 sa 200 na satu. I kaze jebes Golfa 4 sta sam imao Alfa je za mene auto nebi ju dao za nist. Prednja vilica za Stila ti je od 800 do 1200 kn. Znam sta pricam ne lupam napamet Stila sam kupio ganc novog i vjeruj mi nije ni sluga Alfi 147. Taman da su isti novci u pitanju.

seni kt

Jedna stvar auto koji je vozen a nije ulagano u njega pa da je neznam kakva marka majstori budu trljali ruke. Te price o Alfi pricaju oni koji dizu svabe u nebesa to su svete krave. Starci mi zive u Lipovljanima izmedu Kutine i Novske u Lipovljanima ti je vozni park bar 75% su Alfe. Nisu ti ljudi tamo blesavi znaju sta je ta marka.

Green Punto

ma seljoberi samo znaju za golfa.
ne moze se golf mjerit sa stilom ni alfom u dizelskoj verziji, tako da...
Cuore Sportivo   :wiii:

MarkoOne

Citat: seni kt  u 20 Listopad 2015, 16:13:43
Jedna stvar auto koji je vozen a nije ulagano u njega pa da je neznam kakva marka majstori budu trljali ruke. Te price o Alfi pricaju oni koji dizu svabe u nebesa to su svete krave. Starci mi zive u Lipovljanima izmedu Kutine i Novske u Lipovljanima ti je vozni park bar 75% su Alfe. Nisu ti ljudi tamo blesavi znaju sta je ta marka.
Nisam ja neki koji velica njemce i njigove aute, stilo mi je prije golfa, uzimam ga u obzir kao i bilo koji drugi auto

seni kt

Ja ne radim puno km godisnje tak da mi je dizel neisplativ a i iskreno nisam njihov ljubitelj mada kapa dolje jtd motorima. Stila sam 2004 platio 100000 kn cijena mu je bila 107000 kn  a dobio sam popust od kolege sta je imao Fiatov salon i servis u Kutini sad je to bivsi servis jel je svojom gluposcu to upropastio. Rata na 7 god mi je bila 1560 kn pa kroz 7 god ja sam taj auto platio sa kamatama 138000 kn ne racunajuci servise i popravke i ostale stvari. Sta kojim slucajem da sam uzeo dizela a on je koliko se sjecam bio 125000 kn plus sve ovo ostalo vezano za kredit. Kolike bi ja to novce dao sad za 100000 kn vise nemogu od Fiata kupit niti jedan novi auto u toj klasi jel je po velicini ajde prvi Fiat 500 L. On je najjeftiniji 118000 kn e toliko lud nisam a za neke pristojne novce sam uzeo Alfu mada je i Bravo bio u opciji ali Alfa je prevagnula. I vjeruj mi nisam ni sekunde pozalio kroz neko vrijeme ce opet bit Alfa.

seni kt

Stilo je u globalu jako dobar auto ali ima malo slamperaja u izradi puca plastika na prekidacima stakla na vratima, tepih na podu na mjestima je na knap skrojen i sve viri van i ovjes mu je malo slabija strana i letva volana hoce imat lufta. Ako je Fiat u opciji za kupnju ja bi radije uzeo Grande Punta puno bolji auto za vozit volan mu je vise ostriji nego Stilov i ovjes mu nije mekan ko na Stilu. Mada su i jedan i drugi tvrdi za vozit Grande Punto je vise kak bi se reklo vise auto za vozace.

niko33

Citat: niko33  u 04 Rujan 2015, 10:12:58
Slucajno mi palo u oko :
Kopija linka iz starog posta
http://www.njuskalo.hr/auti/fiat-stilo-1.8-16v-oglas-15583326
Novi oglas:
http://www.njuskalo.hr/auti/fiat-stilo-1.6-16v-oglas-16442068

Iz dana u dan sve skuplji i skuplji - vec treci vlasnik u sest mjeseci
Sam sebe citiram ;D
Ide Stilo opet na prodaju - ovaj put jos skuplji :ok:
http://www.njuskalo.hr/auti/fiat-stilo-1.8-16v-oglas-17373106
Drugi vlasnik - haha!

kreso777

Pozdrav svima,

Trebam Vašu pomoć.

Imam priliku kupiti Stila 2003 godinu, JTD, 3 vrata sa 80KS.

Auto je regan cijelu godinu i covjek stvarno trazi malo novaca (2300e). Auto mu stoji jer ima drugi.

Što sam primjetio u vožnji je da su zadnji seleni za zamjenu, akumulator je loš i ima par sitnih oštećenja limarije, ništa nije trulo.

Što me najviše brine, auto ima 270 000km. Vozio ga je dedica od 65+ godina, najviše za austriju jer tamo ima neku rodbinu. Vozio sam auto i moram priznati da stvarno dobro ide, nije bučan, ne dimi i nisam osjetio nikakav problem sa motorom.

Po Vama, da uzimam to ili ne?

Pozdrav

Mike20

Da bar ima 270 000km to bi bilo odlično.

kreso777

Valjda ima toliko. Kod djeda je više od 10 godina, on je drugi vlasnik. Ispis sa tehničkog se poklapa i nije uvežen.

Danas ode na dizalicu da se pregleda odozdola pa će ga masjtor spojit i na komp.

cicili

ti seleni su bolest na stilu koliko znam tako da nista cudno. ako je ostalno ispravno i nije trul ne vidim razlog zasto ne uzet ipak je to 2300e, pa ni skuter preko 50 ccm nemozes kupit za te pare.  :)