Punto mk3 pomoć oko muzike

Autor Stilius, 18 Studeni 2013, 14:31:00

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Stilius

Molio bih znalce da mi predlože što složiti u Punta mk3 za solidnu muziku cc 1000 kn.
Radio + zvučnici
Jedini uvjet da radio ima mogućnost spajanja pojačala i da ima prednji ulaz za AUX i USB

cicili

po meni malo love za bilo sta solidno.

sta bi uzimao polovno ili novo?

devaST

Upravo to jer za tu lovu mos uzet neke polovne elipse i neki radio i to je to... cuj ako ces uzima sta solidno polovno racunaj prednji sistemi, elipse i radio moga bi slozit za nekih 1500 i vise nego solidno polovno a ako ces novo hmmm da se nategnut prednji zvucnici i neki radio ali sada sta je po tebi solidno

Sent from my GT-B7510 using Tapatalk 2


cicili

Za tu lovu solida radio moze kupit i tu sva prica zavrsava. A ako ga pak ne zanima muzika onda recio pajo bez cd-a ima dva izlaza i hpf, lpf na sebi oko 400 kn novo plus recimo dieci serija od hertza naprijed (500 kn novo) i to je to. Polovno ako uzima moze klasu iznad slozit.

Edit: ja bi rade za tu lovu uzeo samo posten radio koji bi zvuk vec digao, a poslije uvijek ima dobru osnovu.

sancho

pozzz..... iskreno radije samo uzmi radio . preporuka JVC.... puno muzike za malo para.... imam jedan model , koštao je 600 kn u ronisu a ima bluetooth , dva usb-a i naravno aux..... kad se zajb.... sa ekipom rokaš mjuzu sa dizera a moze ti mob bit u dzepu , lovi oko 30 m oko auta.
Å to se tiče zvucnika po meni bi trebao onda promjenit sve ... znaci sisteme u vratima i iza pogotovo ako bi stavljo ovalce... jer ako samo stavis ovalce onda si napravio ćumez , iz ottsobnog iskustva.... ovako kako je " fabrički " napravljeno ti je naj bolje jedino da kupis identicne dimenzije za postojeca mjeata samo da su kvalitetniji....  nece ti se ravnomjerno cut zvuk u kabini : napred i iza .... jbg  ... auto akustika ti je skupa ko otrov ..... ovisi dalje sta zelis od te mjuze u autu ...... :)

Maverick

nisam siguran kako je na novim fiatima, ali moja škoda ima 8 zvučnika(4 napred, 4 iza, sve sistemi) i najbolje rade na tvorničkom radiu. Stavio sam ja naravno pioneer radio al onda imaš dosta igranja po ekvalajzeru a pitanje je dal ćeš pogodit dobro :), moraš imat kvalitetan radio.


ako planiraš jednog dana stavljat sub i pojačalo elipse na zadnju policu ni pod razno.....

ulaži postepeno...prvo kvalitetan radio, nakon toga prednje sisteme (150â,¬), nakon toga pojačalo za te prednje sisteme i nakon toga monoblock + sub za gepek....

Ja sam imao 5000kn muzike u svojoj škodi, bilo je odlično ali eto osobno sam se malo zasitio, vratio tvornički radio, ostavio samo sisteme napred i iza.....


ako napraviš loše rezultat će ti bit malo ili skoro ništa visokih i srednjih tonova, a glava će ispadat od bass vibracija (što nije kvalitetan zvuk)

za polovne stvari registriraj se na forum croatian in car entertainment....ja sam tamo sve polovno kupovao i tamo ti je ekipa koja se natječe po natjecanjima i ima brutalne stvari a prodat znaju za malu lovu

Stilius

Aj mi recite gdje se najlakše provlači kabal za napajanje pojačala.Znači samo onaj što ide na akumulator me zanima.
Ako može slika bilo bi odlično.

cicili

Ako je na stilu onda iza hladenog pretinca, izvuci ga van iza imas gumu probusis je i gurnes kabal u motorni prostor. Najbezbolnija situacija. :D

Stilius

Nije na Stilu nego na sinovu Puntu mk3,ali hvala i za Stila tko zna možda i mene lupi ludilo za subwoferom

devaST

kod punta imas gumu koju probijes nalazi ti se povise pedala ili mozda cak povise livo malo prema polugi za otvaranje haube a unutar motora tamo ispod plastike i onog bazena od brisaca!!!

nesicam se bas najbolje

draĹžen.os

#10
Ja (i Dino) sam provlačio kroz ljevi nutarnji blatobran (1,3 multijet) SkineÅ¡ ručicu za otvaranje prednje haube tepih malo podvijeÅ¡ unutra, zatim skineÅ¡ prednji lijevi točak i plastiku u blatobranu.Kada se to skin vidi se gdje ide žica od bočnog žmigavca kroz gumu u kabinu, kroz tu gumu probuÅ¡iÅ¡ rupu i uguraÅ¡ kabl za sub.Drugi kraj proguraÅ¡ u prostor motora i to je  :idea:to.






























DinoG

samo da te ispravim :D skidali smo ručicu za otvaranje haube, ne gepeka. OdmakneÅ¡ tepih i malo loviÅ¡ u mutnom dok ne naÄ'eÅ¡ rupu. Ovo s točkom i blatobranom je lakÅ¡e jer sve vidiÅ¡ i dobra stvar je kada proguraÅ¡ žicu kroz blatobran izaÄ'e ti odmah kod akumulatora

sancho

"Maverick" ti je dobro objasnio..... obavezno dobar radio stavit..... a u kombinaciji sa tvornickim zvucnicima dovoljan ti je sub i monoblock pojacalo .... malo igre sa equlajzerom i to je to  .... jer zaista dosta love moras potrosit ako zelis neku extra kvalitetu , cistocu i glasnocu .... zicu od plusa provuci sa ljeve strane onako ti je kod pedala rupa a audio kabel i remote control s ljeve .... obavezno pazi na kvadraturu zice plusa i mase ovisno o jacini pojacala .....

Stilius

Hvala na pomoći.
Ima neki  JVC KD-S73R
Original njegovi zvučnici + pojačalo 500 W i wofer Infinity Reference 1040w
Kablovi su od 20 mm2
Za prvu ruku valjda će biti zadovoljan

Maverick

Citat: Stilius  u 16 Veljača 2014, 23:32:16
Hvala na pomoći.
Ima neki  JVC KD-S73R
Original njegovi zvučnici + pojačalo 500 W i wofer Infinity Reference 1040w
Kablovi su od 20 mm2
Za prvu ruku valjda će biti zadovoljan

ja sam osobno fan Pioneer-a, imao sam jednog JVC-a, očajan ekvalajzer dok sam na pioneer-u imao hrpu opcija.

pojačalo obavezno monoblock, preporučam kenwood 300w-rms ti je dovoljno, isto tako i sub do 200-250rms-a, te se daju nać 8" subovi koji rade bolje od 10" ili čak 12". Zašto manji sub? Zauzima manje prostora, a radi odlično. Ja sam imao Helixa, da se nać i Tarantula za oko 500-600kn bez kutije. Kutiju napraviš sam kod kuće sa šarafima, silikonom, daskama i tapecirungom za 100 kn. (Baumax i Satel 4ever :D)

ZaÅ¡to pojačalo od samo 300 rms-a? Sasvim dovoljno za serijske zvučnike, a i neke kvalitetne sisteme (od recimo 100-200â,¬)

Ne želiš da ti prevladava samo trešnja basa, vjeruj mi.

Kao Å¡to ti je napomenuo kolega, lijevo + kabel, desno signal i chinch za monoblock.
Kabel za masu nek ti bude obavezno 10mm2 deblji od +kabela.

Preporučljivo bi ti bilo kupiti i kondenzator (1 farad) ima polovnih za 200-300 kn.

No to ti je rupa bez dna.
Sa ovakvim setupom koji sam ti tu napisao i da uložiš u damping auta imaš zvuk bolji od nekog wannabe sound tunera koji je 1000 eura nabacao u muziku, a ništa u izolaciju.


Sretno :)