Novi Bravo - Zimske gume i naplatci

Autor get, 22 Studeni 2013, 20:52:54

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

get

Ne znam.
Vidim da ima u cjeniku i u unikomercu,
a na mondo.hr tek treba doći. Tamo su još jeftinije.

Pazi cijenu

http://mondo.hr/auto-moto/gume/sava-225-45r17-91h-eskimo-hp-ms-fp

484KN.

Taman da je dot2014 mislim da je ovo odlična kupnja.

Mike20


AntonioK


get

Al je razlika u odnosu na Savu 2000 KN :D


AntonioK

nisam imao nikakva iskustva sa savom...
kakva je ako izbacimo cijenu?

hattrick

Sava HP guma je odlicna guma,ja ju imam na hgt-u i meni je trenutno od zimskih guma  medu prvima,puno bolja od michelina i pirelli sta sam imao,za zimske gume sava broj 1.eto to ti je moje iskustvo.

Poslano sa mog HTC Desire 610 koristeći Tapatalk


Stilo M

#141
Evo malo mojeg iskustva
Na Stilu 3 vrata SAVA S3,na Stilu karavanu GOOD YEAR ULTRA GRIP 8, SAVA pobjeduje na snijegu definitivno,na suhom dobre obe,a kisi takoder obje podjednake jedino u cijeni je SAVA bila dosta povoljnija

Brava na SAVA S3, Marea na DUNLOP WINTER SPORT 3D, na snijegu SAVA opet bolja,ostalo sve isto obje..
Na Bravi sam jos imo GOOD YEAR ULTRA GRIP 7 i daleko bolja guma od novijeg modela ULTRA GRIP 8
PRODAJEM DIJELOVE ZA FIAT STILO 3V /5V/MW
https://www.njuskalo.hr/korisnik/car-parts001

AntonioK

ali nije svaka guma dobra u svakoj dimenziji  :formula:
eto mene zanima kakva je sava na 17 coli

get

Možda unutar iste dimenzije nije ista pozicija, ali šira guma je bolja od uže u svim bitnim usporedbama.
Jedino je akvaplaning nešto primjetniji kod šire gume.

Bilo bi zanimljivo uzeti jedan model, kompakt i testirat ga u raznim dimenzijama usporedno.


ccm

Za snijeg nikako nije bolja sira guma, jer se ponasa ko snowboard. Uze je bolje, je bolje propadne u snijeg, veci je pritisak po povrsini i bolje utaba snijeg, pa je i prijanjanje bolje.

Al budimo realni, ne vozimo se bas cesto po snijegu, bar vecina nas. Nama po Zagrebu Bandic pojede sav snijeg prije nego se ulovi, tak da ne stignemo se vozit :)

Tak da je meni bitnije kako se ponasa po mokrom, i opcenito da je zimska zbog niskih temperatura.
Nebu mene niko v mojoj koruzi...

AntonioK


get

To je stari članak/mišljenje.

Pa ja sam 6 godina bio bez zimskih guma. Tih par dana sam išao javnim prijevozom.
Onda mi to dopizdilo, pa uzeo gume :D
ali se estetike nisam želio odreći.

Nikada ne bih montirao manje kotače, barem na Bravo-u to tak smiješno izgleda jer ima jako velike blatobrane, pa mi i 17 cola izgleda onako, malo.

AntonioK

prebaci se na 18,a 17 ostavi na zimskim

get

To smo već pričali. 18 cola ide samo ako je tvornički tako naručen. Moj nije, tako da mi se ne da kemijati na iovako slabašan ovjes :D

marloz

ja sam uzeo sava S3 na bravu i to 15 cola na čeličnim naplatcima .. meni je tad trebalo hitno za put al i sad kad bi uzimao mislim da bih uzeo savu .. za ono Å¡to ja vozim i čemu meni koristi da me prebaci od točke A do točke B sasvim solidno ... i meni se sviÄ'a kako mi izgleda na crnim felgama  ;D get je hipster  :jezik