Novi Bravo - Zimske gume i naplatci

Autor get, 22 Studeni 2013, 20:52:54

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 3 Gosti pregledava ovu temu.

ccm

205/55 R16 za ljetne. Standardno i najpovoljnije. Mislim da nitko nije eksperimentirao sa ostalim dimenzijama kao 225/50 R16 ili drugima.
Sto se zimskih tice, kupi celicne felge i 195/65 R15. Najisplativija kombinacija, guma jeftinja cca 200kn od 16 colne, ako ne i vise.
Nebu mene niko v mojoj koruzi...

get

Jel netko od vas radio špur/geometriju kotača ili što već?

Kako se bliži zima, ponovno ulazim u pokušaj kupnje zimske gume :D

Mene zanima kako se radi ta geometrija, prema kojim podacima?

AntonioK

Po specifikacijama proizvoÄ'ača automobila se podeÅ¡ava,a ako ti ne zanosi i ne troÅ¡i nepravilko gume nemaÅ¡ potribe troÅ¡iti lovu.

get

Ma ne zanosi, a da li troši neravnomjerno i nisam 100% siguran.

Ali zato prije podešavanja postoji kontrola?!

A, ako imaju podatke za sva vozila, to znači da ja moram kopirati sa eLearn-a jer za moj vijek sve krive podatke imaju.

A ako stavim zimske, mislim da ću odraditi i kontrolu . . .

markohemarko

ako je volan u ravnini i na Å¡puru trag i nagib kotača u zadanim parametrima, nebi majstor trebao dirati spone. Nekakvom logikom to je kontrola Å¡pura.  8)

gt3

Citat: get  u 15 Rujan 2014, 14:32:11
Jel netko od vas radio špur/geometriju kotača ili što već?

Kako se bliži zima, ponovno ulazim u pokušaj kupnje zimske gume :D

Mene zanima kako se radi ta geometrija, prema kojim podacima?
Bio sam pocetkom prosle godine kada sam stavio nve ljetne gume. Trebalo je nesto sitno korigirati na prednjem kotacu. Mislim da nije lose svake 2-3 godine provjeriti, pogotovo prije nego stavis nove gume. Cijena je 120-150 kn.

get

Na koliko kilometara si to napravio?

jtd165

Kad sam ja lani bio na optici na računu su napisali da iduću provjeru preporučaju za 30000 kilometara. Sad...

marloz

Citat: get  u 15 Rujan 2014, 19:40:16
Ma ne zanosi, a da li troši neravnomjerno i nisam 100% siguran.

Ali zato prije podešavanja postoji kontrola?!

A, ako imaju podatke za sva vozila, to znači da ja moram kopirati sa eLearn-a jer za moj vijek sve krive podatke imaju.

A ako stavim zimske, mislim da ću odraditi i kontrolu . . .

špur rade jedino ako mijenjanju nešto na vilici i sl dijelovima nakon čega bi bilo potrebno vidjet jel sve u balansu ... za mijenjanje guma ti je dovoljno ono šta ti već naprave a to je balans vulkanizera vulgaris .. znam jer sam pitao već odavno ... ako nemaš poteškoća u smislu upravljanja i nepravilnog trošenja kočnica onda ne moraš

gt3

Citat: get  u 16 Rujan 2014, 09:28:11
Na koliko kilometara si to napravio?

cca 95k km
sasvim solidna kilometraza za nase ceste. od svih silnih rupa se mora nesto rastimat...

get

OK, znači možda i ne trebam oko toga brinuti.

Zanima me da li je netko od vas stavljao felge(nebitno, čelik ili alu) sa rupama 4x100, gdje idu oni "wobble" šarafi.

Jel to netko koristio? i koliko doÄ'e komad tog Å¡arafa?

ili je bolje ići na orig razmak?

Ili ako idem na 16, jel onda ET može biti malo veći? (jel to gura felgu prema van karoserije ili prema unutra?)

chrisRi

Aftermarket aluminijske mozes staviti bez problema, ali ti trebaju I prsteni za centar felgi I vide sa plivajucim sajbama. Iskreno, stvar funkcionira ali izbjegavaj.
Sa celicnim situacija je kompliciranija jer celicne felge se rade samo tipski za odredjenu marku/tip auta.
Ako ti trebaju felge za zimski set za Brava najbolje da pogledas polovne 15 ili 16 od Stila. Mozes ih nac za sicu I pasu 100 % bez kerefeka sa vidama I kineskim felgama.

AntonioK

Citat: get  u 23 Rujan 2014, 09:51:46
OK, znači možda i ne trebam oko toga brinuti.

Zanima me da li je netko od vas stavljao felge(nebitno, čelik ili alu) sa rupama 4x100, gdje idu oni "wobble" šarafi.

Jel to netko koristio? i koliko doÄ'e komad tog Å¡arafa?

ili je bolje ići na orig razmak?

Ili ako idem na 16, jel onda ET može biti malo veći? (jel to gura felgu prema van karoserije ili prema unutra?)
GET ne stavljaj 15 ,16 na bravp sport izgledati će ... 17 zimske 18 litnje

get

Kineske nisam niti spominjao . . .

Sad radim neke kalkulacije, živcira me što su 17 cola jeftinije od 16 u molydonu :D

al problem je Å¡to nisu 4x98

ali recimo ove kada bi bile kao OEM
http://www.molydon.hr/felga-info/132/VELOCE%207.00X17%20ET35%204/100%20MAK%20(72)%20SILVER-SELL%20OFF

bila bi to super cijena.

18 ne mislim stavljati jer moj nije tako naručen. Za 18 idu tvorničke preinake. A i lova je uvijek u pitanju.

Ove bi najradije
http://www.ebay.co.uk/itm/New-Genuine-OEM-Fiat-Bravo-Alloy-Wheels-Set-of-four-4-/371142096431?pt=UK_CarParts_Acc_Wheels_tyres_Trims_Car_Rims_ET&hash=item5669caf62f

A sa druge strane ne znam koliko još planiram voziti ovaj auto, pa ne znam koliko ima smisla investirati u dodatni set . . .

ah poludit ću :D

opet ću se izdeprimirati kao i prošle godine pa nisam ništa kupio :(

a ove godine sam ulupao toliko para u auto da mi je sve zlo . . .




AntonioK

pa, ostavi ih na 17 samo stavi zimske  pazi kad ti skidaju gume .
meni su u vulkala na izmjeni guma oštetili naplatke tj. oštetili lak na felgama ...soli na rep radi toga