Fiat Brava 1.4 12v - Problem pri vecim brzinama

Autor donfernando, 12 Travanj 2014, 20:37:35

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

donfernando

Bio sam kod dva mehanicara koji nisu na losem glasu u "selu", bio i kod dva vulkanizera, usput i na dvije optike.

Simptomi :

Pri brzini vecoj od 60 u lijevom zavoju iz prednjeg desnog kotaca cuje se priguseno ritmicko tup tup tup.
Nista ne vibrira, nista ne trese... samo se cuje priguseni tup tup jedno 6-7 puta u sekundi.
I sve je to na razini koja iritira samo lupkanjem dok na 120-130 to lupkanje prelazi u podrhtavanje citavog prednjeg desnog kraja auta i vibracijama koje su sve samo ne ugodne i to bez obzira bio u zavoju ili po ravnom.
Dakle pri brzinama od 120 pa navise prednji desni kraj fizicki krene poskakivati i lupkanje postaje vec onako zabrinjavajuce po sigurnost.

Neuspjesni pokusaji :

Pregled kod mehanicara 1 - skinut kotac, kaze pregledao sto se u okolici kotaca nalazi, kaze sve ok.
Odlazak na optilku - sve po starom
Odlazak kod vulkanizera na pregled, balans i zamjena pozicija guma - nema promjene
Pregled kod mehanicara 2 - kaze sve ok
Odlazak kod vulkanizera na jos jednu zamjenu pozicija kotaca (balans ovo ono...) - nema promjene
Odlazak na optiku kod boljih "opticara" - nema promjene

Mi moze netko nesto pametno reci ili mi dati mudar savjet jer ja vise neznam kako si pomoci.


fiat_fan


donfernando

Citat: fiat_fan  u 12 Travanj 2014, 21:00:59
Meni to pomalo baca na amortizer.

Stavljene nove Kayabe prije par mjeseci...
Po meni da nesto ne valja sa njima osjetilo bi se po nasim divnim cestama u svakom trenutku...
Ovako samo lupka desni kotac u lijevom zavoju, u desnom ne lupka.

franjo-fritz

ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

donfernando

Citat: franjo-fritz  u 13 Travanj 2014, 09:25:02
Homokineticki zglob.

Jos malo informacija o prednjem dijelu...
Nedavno su promjenjeni amortizere, homokineticki, stabilizatori, seleni, spone i krajnici.

Nista se na autu ne cuje prilikom punog motanja volana, na grbavim putevima itd itd...
Od 60 kmh pa nadalje... u lijevom zavoju na desnom kotacu pocinje tup tup ritam... do 60 je sve ok.

XXX-Man

Ležaj?
Slično je bilo kod mene kad je otišao...
http://www.facebook.com/servis.racunala.pisarovina
>Servis elektronike, raÃ,,unala, mobitela, elektroinstalacijski radovi 098/9408075<

donfernando

Citat: XXX-Man  u 13 Travanj 2014, 11:58:38
Ležaj?
Slično je bilo kod mene kad je otišao...

Ne znam... ja se bas i ne kuzim u aute stoga pokusavam skupit ovdje sto vise informacija da mogu ugnjavit mehanicara.

XXX-Man

Pa ako je sve što si naveo da je zamijenjeno i dalje ispravno onda je to jedino što bi još moglo biti a da mi pada na pamet.
http://www.facebook.com/servis.racunala.pisarovina
>Servis elektronike, raÃ,,unala, mobitela, elektroinstalacijski radovi 098/9408075<

fiat_fan

Lako je moguće da je ležaj ako nije mijenjan a auto ima dosta kilometara. U pravilu kad ležaj ode onda se čuje ono brujanje (neovisno o tome je li na ravnom ili u zavojima), ali moguće je i da ovako lupka, ako jedan od onih valjaka u ležaju više ne drži dobro. Ulaskom u lijevi zavoj masa auta najviše djeluje na prednji desni kraj, tj. na desni kotač, pa se vjerojatno zato ni ne čuje to u desnim zavojima budući da onda masa auta djeluje na lijevi kotač.

Ako budeš uzimao ležaj uzmi ili original ili SKF. Bilo koji jeftini brzo će otići.

fiatuno

Ako me netko treba 0915445360
Dijelovi su u linkovima ispod cijene eto dam da prodam najmanje moguce 
https://www.facebook.com/TheDSMotorsport

franjo-fritz

Citat: fiatuno  u 13 Travanj 2014, 19:52:56
moguce da je motor zaseljen u jednu stranu
.  Moguće ...pa mu poluosovina ispada iz casice....
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

fiat_fan

I to je vrlo moguće, samo me čude ti majstori da im to nije palo na pamet pogledati.

donfernando

Citat: fiat_fan  u 13 Travanj 2014, 23:03:24
samo me čude ti majstori da im to nije palo na pamet pogledati.

Mene nista vise ne cudi....

Mi moze netko preporucit nekog u Rijeci, a da posao koji me muci obavi kako treba?

Ja nisam dva puta isao kod vulkanizera i dva put na optiku jer mi se islo... nego po preporuci majstora, u stilu "meni sve tu izgleda uredno, sigurno ti guma losa, sigurno ti lupka jer ti je trap van centra itd itd"
Tih 500-600kn koje sam potrosio kod opticara i vulkanizera moglo je kod nekog mudrijeg rijesit moj problem.

donfernando

Citat: fiatuno  u 13 Travanj 2014, 19:52:56
moguce da je motor zaseljen u jednu stranu

Sto to znaci?
Sto treba pogledati?

fiatuno

otpustit nosace motora napet motor u lijevo i stisnut
ja ti mogu pogledat poslje vikenda
Ako me netko treba 0915445360
Dijelovi su u linkovima ispod cijene eto dam da prodam najmanje moguce 
https://www.facebook.com/TheDSMotorsport