Kako vidjet razliku 1.4 16v i 1.2 16v

Autor amakarun, 13 Listopad 2014, 19:54:47

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

amakarun

Pošto sam malo lumen za fiate zanima me kako vidjet razliku
1.4 16v i 1.2 16v masine po cemu se razlikuju onak na oko kad dignes haubu?
Hvala.



Eto i slike dali je to 1.4 16v ili 1.2 16v auto je punto sporting mk2b 2003g

amakarun

#1
Aj fiatisti pomagajte ak moze kakva slika od 1.4 16 v i od 1.2 16v

Sta bas nitko nece odgovorit?

XXX-Man

http://www.facebook.com/servis.racunala.pisarovina
>Servis elektronike, raÃ,,unala, mobitela, elektroinstalacijski radovi 098/9408075<

amakarun

Pa vidis to mene muci ova gore slika je moj puntac koji je po papirima 1.4 16v,a cini mi se da je kuciste filtera zraka isto ko 1.2 16v. I sad si mislim da sam dobio 1.2 16v masinu umjesto 1.4 dali se to moze kako provjerit.
Sta se tice opreme auto ima sve abs,asr,esp,hill holder,el.retrovizore,grijanje retrovizora i sve radi ispravno. Ali sumnjiva mi ta masina

Puntigamer

Može se po broju šasije provjeriti

Sent from my HTC One using Tapatalk


amakarun

Kako? Auto je uvoz iz italije. Neznam nekak imam osjecaj u voznji koda to nema 95 konjica

Puntigamer

Posalji broj sasije na pm,pa cu pokusat provjerit sutra.

Sent from my HTC One using Tapatalk


M.P.

na bloku motora treba naći serijski broj, to je najispravnije. jer po broju Å¡asije ćeÅ¡ samo provjerit u kakvom je obliku izaÅ¡ao iz tvornice, al ne i podatak dal je naknadno promjenjen motor  (iz 1.4 u 1.2 u ovom slučaju )

cicili

1.2 16v u puntu ima kablove na svjecice a 1.4 16v ima 4 bobine direktno na svijecicu bez kabloba onih klasicnih. To je kod punta glavna razlika. Imao mk2a 1.2 16 v sportinga sad imam mk2b 1.4 16v sporting.

75elx

Ako je ova prva slika od tvog auta onda nema sumnje, auto ti ima 1.2 16v motor, pa nije valjda da ti je netko uvalio 1.2 16v pod 1.4 16v?

amakarun

Pa mislim da ima 4 bobine direktno. Jel kad sam pito majstora jel mjenjao kable reko je da ima direkt bobine

Miha.

Ej sljepci. :D Očito da je motor 1.4 16v, al kučište filtera je od 1.2 16v. ;)

Maverick

Citat: Miha.  u 18 Listopad 2014, 07:56:24
Ej sljepci. :D Očito da je motor 1.4 16v, al kučište filtera je od 1.2 16v. ;)

slažem se. i meni se tako vidi....prva stvar već koja upada u oči je širina poklopca zupčastog.....na 1.2 je uži

amakarun

Ok a sta se moglo dogodit s kucistem da je trabalo biti mjenjano? I koja je razlika u kucistima?

cicili

Kucista filtera zraka na 1.4 vole pucat pa ga je covjek mjenjao ocito. Ali je problem sto su strane uvlacenja hladnog zraka obrnute. Zato kod njega nije ni spojeno to.