auto gubi vodu punto hgt

Autor hattrick, 09 Ožujak 2015, 18:12:00

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

franjo-fritz

ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Reduktor

Eto mene ljudi opet, nova vodena pumpa stavljena i opet pod autom mokro :( :facepalm:. Za poluditi od muke, a ne znam odakle curi ne mogu vidjeti. Cijev koja ide u pumpu je dobra i suha.

hattrick

Najgore kad curi,a neza se gdje,i ja sam sa svojim izludio dok majstor nije nasao u cemu je problem.

Poslano sa mog HTC Desire 610 koristeći Tapatalk


Reduktor

#48
Citat: hattrick  u 30 Kolovoz 2015, 22:11:15
Najgore kad curi,a neza se gdje,i ja sam sa svojim izludio dok majstor nije nasao u cemu je problem.

Poslano sa mog HTC Desire 610 koristeći Tapatalk

Gdje je tebi curila voda.

Gdje se može kupiti cijev koja ide iz vodene pumpe i koliko košta.


topolino

Otpad ili ako nema nekakav specijalni dosjed na pumpu onda ju napravis od bakra ili cijev za vodu
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

the-rider

ima za kupiti nove u autodijelovima, manje od 200 kn ako se dobro sjecam
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Reduktor

#51
ObiÅ¡ao sve trgovine i nitko nema. Koje  trgovine imaju tu cijev.

Reduktor

#52
Ljudi moji ja ću poluditi opet, prvi put kad sam imao problem sa curenjem vode krivac je bila cijev koja ide iz kučiÅ¡ta pumpe. Mehaničar je naÅ¡ao sitnu rupu na cijevi i tu je curila. Cijev je vaÄ'ena i zavarena i poslije nije bilo problema. Antifriz sam mijenjao prije tri tjedna i sve je bilo u redu i ispod auta suho. Sad sam se sagnio pod auto i vidim veliku fleku na asfaltu i vidim da ima tragova vode na mjenjaču u ravnini sa termostatom. Pregledam sva crijeva i spojeve i nema vode, upalim auto i nakon par minuta termostat se otvori i sva su crijeva vruća i mekana i pali se ventilator i prstima gledam svaki spoj i nema vode, gledam čepove na bloku i nema vode, gledam oko termostata sve suho. Jel punto 2 ima kakvo crijevo za ispuÅ¡tanje vode ako se nalije previÅ¡e vode. Zanima me jel na bloku postoje samo tri čepa i nalaze se ispod ispuÅ¡ne grane i jel ima tih čepova na drugoj strani. Zanimljivo je kad je cijev iz pumpe zavarena poslje toga sve suho, stavio sam novi antifriz i sve je u redu, u subotu stavio novo ulje u motor i danas vidim mokro pod autom. Pomislio sam da je ulje ali je pod prstima kao antifriz.

crev1986

Mome tati se desavalo s Audijem (80)  da kad se motor ohladi i kad je hladan (po ljeti ne toliko koliko bi po zimi  ) curi mu antifriz, a kad je topal nisa ne curi , dosli su do zakljucka da mu brtva glave vise ne brtvi dobro i kad se motor zagrije malo od topline zacepi ! Provjeri se da nije mozda i kod tebe ista prica !

topolino

Prije bi rekao da je pukao blok ili glava motora. Izmjeri kompresiju i provjeri dali su hrdave svjecice. 1.8 je full alumunijski motor?
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

franjo-fritz

ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Reduktor

#56
Danas bio kod majstora i kaže da je otiÅ¡ao čep na bloku ali onaj koji je na boku gdje je mjenjač i da treba skidati mjenjač. Koliko  otprilike koÅ¡ta skidanje mjenjača i stavljanje novog čepa. Evo slika. Gornji dio mjenjača suh, a dole mokro.



To je onda ovaj čep u pitanju---


Reduktor

Riješen je problem, nije bio čep kriv kako su mi rekli nego je curilo na termo senzoru i slijevalo se na mjenjač. :facepalm:

topolino

ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

franjo-fritz

Citat: Reduktor  u 13 Studeni 2015, 16:11:12
Riješen je problem, nije bio čep kriv kako su mi rekli nego je curilo na termo senzoru i slijevalo se na mjenjač. :facepalm:
:lol
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks