Konverzija sa bubnja na diskove

Autor alstajdu, 08 Travanj 2015, 21:06:35

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

alstajdu

Pozdrav.Kao šta piše u naslovu planiram bubnjeve zamjenit diskovima.Zanima me da sve na šaraf odgovara na most kad se uklone bubnjevi i od kojeg auta da skinem kočione cilindre tj. od kojeg modela? Bravo,brava,marea,koji motor? I ako dobro mislim trebam mjenjat i crijeva i sajle,zar ne? Hvala
EATS FORDS AND SHITS ON VOLKSWAGENS!

thomekh

Pase ti od bilo kojeghgta..i da trebas sajle nove

goran20vT

UZEMÅ  DRUGI MOST I TAMO IMAÅ  SVE...

ako ti se neda zezati sa skidanjem rezervara i svega,promjeniš samo vilice i bok...

da se na više načina iskemijati

thomekh

Tak je..najjednostavnije bu sam vilice zamjenit

the-rider

ne treba niti vilice mijenjati, samo kocnice se prebaci
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

goran20vT

Moze i tak.. prebaci nosace itd al jednostavnije je vilice samo,ovo se zna zapeci da je to zlo

tom1961

Ne bih htio biti partibrejker, ali ako smijem pitati, zašto to želiš napraviti? Ja sam prije mjesec dana kupio Mareu, pa ona koči kako nikad nijedan moj auto nije kočio! Koči čak bolje od Audija A3 iz 2011. kojeg sam nedavno vozio iz rent-a-cara, a taj je imao sva četiri diska, ABS i nekih 70 000 km, dakle kao nov.

S diskovima odostraga dobivaš neznatno manji hod pedale kočnice i bitno lošiju ručnu, uz upitno povećanje ukupne snage kočenja. Naime, stražnja kočiona sila se ionako mora reducirati, da stražnji kotači ne bi proklizali, prednje kočnice preuzimaju oko 60-70% snage kočenja cijelog auta.
Kad ti brzina prijeÃ,,Â'e 100 km/h, viĹÄ,,e ne voziĹÄ,,, nego - gaÃ,,Â'aĹÄ,,.

dinko1981

Estetika sine, crvena kliješta i to. Prošao sam to u mladosti

tom1961

Mmmmmda, ja sam u mladosti farbao cijeli auto u crveno, ali tada sam imao 24, a naš kolega ima 34.

Moj je, doduše, imao diskove odostraga i zato mi nikad nije radila ručna. Ako se sjećaš Fiata 125 PZ...

Ali nećemo dalje u OT.
Kad ti brzina prijeÃ,,Â'e 100 km/h, viĹÄ,,e ne voziĹÄ,,, nego - gaÃ,,Â'aĹÄ,,.

alstajdu

Stavio bi diskove jer me zaje...... bubnjevi.Kad pada kiša blokiraju mi kotači čim malo jače stisnem kočnicu.Po suhom je ok.Cilindre sam mijenjao prije 2 god i sad ću morat opet.I pakne sam promjenio ali opet isto.Sa diskovima nikad nisam imao problema.Ne brine me izgled,to mi je radni auto.Hoću da sve radi kako treba
EATS FORDS AND SHITS ON VOLKSWAGENS!

tom1961

Nažalost, blokiranje po kiÅ¡i jedna je od loÅ¡ih strana bubnjeva, meÄ'utim, uzrok najčešće leži u nekvalitetnim paknama. S druge strane, ne znam ima li ovaj auto korektor(e) stražnjih kočnica ali ako ga (ih) ima, treba provjeriti ne leži li tu problem, da se ne bi desilo da diskovi zbog toga zablokiraju joÅ¡ jače.
Kad ti brzina prijeÃ,,Â'e 100 km/h, viĹÄ,,e ne voziĹÄ,,, nego - gaÃ,,Â'aĹÄ,,.

topolino

Mjenjaj korektore sile kocenja. Imas ih 2 komada svaka vilica ima svoj i zamjeni ulje ako je proslo vise od 3g. od zadnje izmjene. Bubnjevi znaju blokirati po kisi kada auto stoji i rucna je dignuta.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

alstajdu

Regularori su ok,provjereno.A ulje sam promjenio prije pol godine.Dosta mi je bubnjeva.Prije par godina na tempri mi je puknuo feder na desnoj strani.Išao sam radit na hvar.nisam mogao ni metra unatrag.sva sreća sve je bilo u redu kad idem naprijed pa sam mogao doći na odredište.Koma na trajektu mi kaže jedam lik da se odmaknem malo unatrag da može otvorit vrata na kombiu.Jbg stari,ovaj ide samo naprijed,kažem mu ja.Normalno odma je popljuvo fiata jer on ipak vozi vw.Zato kažem,pun mi k.... bubnjeva
EATS FORDS AND SHITS ON VOLKSWAGENS!

topolino

flex crijeva? kod tebe nije problem u vrsti kocnica nego u kocnicama. Idi na stanicu za tehnicki, neka ti izmjere sile kocenja po kotacu
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

alstajdu

Sile su jednake,oko 1 na tehničkom,kad sam smočio pakne i vratio se koče kao prvi.Da ne valjaju crijeva kočnice ne bi otpuštale.Sajle su isto nove..Sve je ispravno.Ali kad je mokro zadnji kotači blokiraju.Po suhom je ok.
EATS FORDS AND SHITS ON VOLKSWAGENS!