Punto mk1 preporuka za muziku

Autor Jus_us, 27 Travanj 2015, 01:43:26

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Jus_us

Pozdrav svima, htio bi staviti u auto nešto da se malo jače čuje...ništa posebno mi netreba ali malo basa bi dobro došlo, trenutno imam prednje 8.7 cm zvučnike i zadnje 10 cm, to bi sve išlo van pa bi kupio nešto bolje. Nebi htio raditi neke preinake na autu tako da bi prednji ostali 8.7 cm samo bi stavio neke bolje zvučnike, e sada šta sa zadnjim dijelom, zvučnike neke ?, woofer i pojačalo ? ..može neka preporuka šta bi mi bilo najbolje do cijene 1500 kn, trenuto je u autu pioneer deh-3900mp 50Wx4.

scholaya

Ne trebaju ti novi zvucnici. Ja sam stavio fabricki bas sa pojacalom u punto 1 od punta 2 i dobio sam odlican zvuk. Bas ono sto mi treba.



Jus_us

Kako si riješio prednji sistem ?, mislim ti mali 8.7 cm su stvarno loši, panele nitko ne prodaje

scholaya

Kad sam ga kupio, dosli su s njim fabricki prednji i zadnji, kao i fabricki kasetofon. Zvuk odlican. Posto je kasetofon vec bio prevazidjen, zamijenio sam ga cd player-om i odmah sam primjetio da je zvuk malo losiji. vremenom je jedan prednji poceo krcati, pa sam oba zamijenio dvosistemskim Sony Explode. Onda odlucim zamijeniti i zadnje sa Sony Explode. Sve je to lijepo, ali nije to to. Posto sam picajzla po pitanju zvuka, nikako da budem zadovoljan. Nakon godina slusanja raznih sistema, shvatio sam da fabricki radio sa fabrickim zvucnicima ubjedljivo, daje najbolji i najcistiji zvuk, bez obzira sta ko pricao. Onaj ko prica drugacije, taj nema sluha.
Poenta ove price je da pokusas naci fabricke zvucnike, ako mozes. Ja sam vremenom zamijenio kompletan sisitem fabrickim, a dodao sam jos i u vrata, s tim da mi je sad naprijed visokotonac, u vratima originalni 16,5 cm, a nazad 10 cm + onaj fabricki bas iz dvojke.

Jus_us

Hvala na odgovoru. Mene najviše muči zvuk od naprijed, nemam te panele za vrata da mogu staviti zvučnike nego samo u A nosaču imam te male 8.7 cm i tu moram nešto smisliti.

scholaya

Veoma tesko je naci te prednje, ispravne, bas za tog punta. I ako nadjes, vec su stari. Bilo je na nekim verzijama punta 2, mada moze i iz nekih drugih auta, samo da je tih dimenzija. Ako bas nista ne nadjes, onda je bolje staviti i neke kupovne, nego da krci.

scholaya

...a panele u vratima nisam imao ni ja. Zamijenio sam cijeli tapacirung. Nasao sam ovakav:

Jus_us

Ovo izgleda jako lijepo, nadam se da ću i ja naći neÅ¡to slično tome pa da mi napokon muzika u autu bude ugodna za uÅ¡i  :), krećem sutra po otpadima pa se nadam da će se naći neki punto sa tim panelima.

M.P.

da, ovo je sa punta ELX, i uvjerljivo najbolje izgleda. Ima toga po otpadima.  I idu 16-ice unutra bez problema, po mogućnosti dvokomponetne sa odvojenim visokim i subom, tako da zvuk zaista može bit dobar

Što se tiče ostatka, pojačalo i iza samo sub, to je sasvim dosta. A ako ti triba portapak, ja bi stavio elipse, portapak će glumit kutiju i to će isto bit sasvim solidno sve zajedno, ili ovo šta je kolega stavija iz punta 2, s obzirom da kaže da je ok. To sve možeš posložit za keku ipo ( 500 elipse /sub , 500 prednji, 500 pojačalo )

buzz11

#9
Citat: scholaya  u 19 Svibanj 2015, 08:38:06
Kad sam ga kupio, dosli su s njim fabricki prednji i zadnji, kao i fabricki kasetofon. Zvuk odlican. Posto je kasetofon vec bio prevazidjen, zamijenio sam ga cd player-om i odmah sam primjetio da je zvuk malo losiji. vremenom je jedan prednji poceo krcati, pa sam oba zamijenio dvosistemskim Sony Explode. Onda odlucim zamijeniti i zadnje sa Sony Explode. Sve je to lijepo, ali nije to to. Posto sam picajzla po pitanju zvuka, nikako da budem zadovoljan. Nakon godina slusanja raznih sistema, shvatio sam da fabricki radio sa fabrickim zvucnicima ubjedljivo, daje najbolji i najcistiji zvuk, bez obzira sta ko pricao. Onaj ko prica drugacije, taj nema sluha.
Poenta ove price je da pokusas naci fabricke zvucnike, ako mozes. Ja sam vremenom zamijenio kompletan sisitem fabrickim, a dodao sam jos i u vrata, s tim da mi je sad naprijed visokotonac, u vratima originalni 16,5 cm, a nazad 10 cm + onaj fabricki bas iz dvojke.

Prvo i osnovno, Sony Explode je nula od zvucnika, a tvornicki nista bolji. Membrane od kartona. To svira neko vrijeme dobro i onda pocne cvcrkat.
Za neku dobru muziku krenut od Alpine G serije zvucnika, pa onda nesto konkretnije kao Focal, Pioneer, Hertz, Mac Audio, Audison, Ground Zero i jos neke egzote koje su skuplje od punta.
Sve to ne vrijedi ako je HU neki iz pocetnih serija bilo kojeg proizvodaca. Za nesto ozbiljnije svakako Alpine, Clarion, Pioneer kao nesto svima dostupno u neku ruku.
Pojacala su prica za sebe. Subovi isto tako.

Uglavnom, G serija alpine uz neki radio srednjeg razreda navedenih proizvodaca zasigurno svira jedno 3x bolje od tvornickog. Posebno u fiatu.
Ex: AR 33 1.7 16V, Fiat Brava 1.4 12V, AR 156 2.4 10V
Trenutno: AR 147 1.9 8V, Fiat Bravo 1.4TB MultiAir Sport 140, Audi A3 2.0 TFSI

scholaya

Druze, covjek vozi Fiat Punto 1, kao sto vozim i sam. Vjerujem da nece ulagati 1000-e eura u ozvucenje. Govorimo o razumnim cijenama. 

buzz11

Alpine G za punto, dva para oko 150 eura, E serija oko 100. Dobar Pioneer HU se nade za 100 - 150 eur. Kakvih 1000 eur drug. Ako mu je do suba ima aktivnih solidnih po 100 eur. Nije kao pojacalo + sub, al nije uopce lose. Na kraju uvijek moze uzet polovno na cice.com.hr od entuzijasta koji se bave audiofilijom u autima. Ja sam puno puta tamo uzimao komponente i nisam nikad imao problema. Nadalje na ebayu kupis Clarion da se smrznes za nikakve pare i sa shippingom u hr izade jeftinije nego ga kupit u hr, a i ne znam di uopce u hr nac Clarion osim po oglasima.
Kad prodaje auto, muzika van, original unutra i nije svoje novce bacio u vjetar. 80% auta naprijed ima 16/17 odozada 10/13.
Kod mene u Bravu je i dalje tvornicka muzika i svira kao dobro. Onda sjednes u A3 kojeg imam i shvatis u 3 sekunde kako je u Bravu tvornicko ozvucenje katastrofa. Nije toliko skupo zvuk popravit za dvije, tri klase. Naravno da ce covjek stavit ono za sto ima para, al daleko od toga da je tvornicko najbolje  ;D Papirnate membrane made in Poland  ;D
Ex: AR 33 1.7 16V, Fiat Brava 1.4 12V, AR 156 2.4 10V
Trenutno: AR 147 1.9 8V, Fiat Bravo 1.4TB MultiAir Sport 140, Audi A3 2.0 TFSI

Jus_us

Nešto se sredilo a za nešto se još dvoumim, u gepeku je stavljen sub + pojačalo, na zadnjoj polici su elipse koje su obložene sa donje strane da ih sub ne izbija, još samo prednje sisteme, trenutno nitko ne prodaje panele za prednja vrata pa bi želio da mi preporučite šta da stavim u armataru, dali da idem sa 8.7 cm zvučnicima od hertza ili da samo stavim visokotonce, šta bi bilo bolje od toga dvoje, i ako visokotonce može neka preporuka ?

cicili

Citat: scholaya  u 23 Svibanj 2015, 10:02:50
Druze, covjek vozi Fiat Punto 1, kao sto vozim i sam. Vjerujem da nece ulagati 1000-e eura u ozvucenje. Govorimo o razumnim cijenama. 

kako volim ovakve komentare.  :D  ocito je da nikad nisi slusao nista bolje od sony-a, kad bi svi tako razmisljali nitko nebi nista slagao od muzike jer se ne isplati.

sa buzz11 se potpuno slazem iako alpine mozda i nebi bio moj prvi izbor za zvucnike.

e sad da se vratim na tvoje pitanje...

sub +pojacalo svakako dobar odabir, ako hoces neku kvalitetu bez da te cijelo selo zna da imas sub svakako preporucujem kompresijsku kutiju za  sub.

sto se tice ovalaca ja to nevolim i ne podrzavam, bolje taj novac ulozit u bolji prednji sistem i nabavku/izradu panela, tvoj novac tvoj odabir.

sto se tice prednjih sistema najbolje bi bilo neki dobar 2-way 16cm na pojacalu ali nemas panele, a ako si vec toliko nestrpljiv cekat da naleti prilika za panele onda svakako biraj zvucnik koji je kompletan a ne samo visokotonce jer sa tim neces nista postic pametno.  :ok:

buzz11

Citat: cicili  u 29 Svibanj 2015, 10:33:47

sa buzz11 se potpuno slazem iako alpine mozda i nebi bio moj prvi izbor za zvucnike.


Ma to je bila samo sugestija kao neki entry koj je puno bolji od Sony Explode serije, a nije skuplji.
Ex: AR 33 1.7 16V, Fiat Brava 1.4 12V, AR 156 2.4 10V
Trenutno: AR 147 1.9 8V, Fiat Bravo 1.4TB MultiAir Sport 140, Audi A3 2.0 TFSI