Kupio stilo, sta sad.?

Autor ragnar, 08 Lipanj 2015, 22:52:00

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 5 Gosti pregledava ovu temu.

ragnar

Pozdrav kolege forumasi.  Nakon poduzeg trazenja odlucio sam se krenuti u realizaciju kupovine fiata stilo sw. Kupio iz uvoza(sam sam isao po auto) stilo iz 2007 godine ,auto je imao doduse dva vlasnika no posjeduje servisnu knjizicu iz kine je vidkjivo da se sve poklapa sa stanjem na automobilu. Na satu i u ser isnoj je podatak da autoima 62000 km,a provjerom u ovlastenkm fiat servisu u HRkadasam se vratio doznao sam da po racunalu nije nistaprckano te da su ljudi u servisu isto mislje ja da je kilomtraza orginalna. Motor u autu je 1,9 mjtd od 110 KW.
Ono sto sa  utvrdioa decki u servisu su i potvrdili jestda treba izmjeniti prednje diskove jer su stanjeni i dva donja nosaca motora a sto  sam i osjetio kod paljenja auta se sve onako lijepo zarrese. Istina, malo mi je neobicno da je na toj kilomerrazi to  otislo...
auto inacd dobro vuce i lijelo se vozi nema  rupa"u ubrzannu niti ista  slicno,
kakva su vasa iskustva?
sto me ocekuje s stilom
jedan ĹÄ,,amar govori viĹÄ,,e od tisuÃ,,‡u rijeÃ,,i

buzz11

Potencijalni problemi u bliskoj buducnosti...EGR. Kasnije, crijeva Turbo-IC-Usis, dizne nekad znaju zezat, al to je rijetko i da se reparirat ako nisu bas bye bye. Ako ga neces klat naglim stiskanjima gasa u prvoj i drugoj zamasnjak ce trajat jedno 350 hiljada.
Uglavnom, pricamo o JTD-u. Neunistivo prakticki. Uredno mijenjaj ulje i filtere. Napravi vreliki servis ako nije raden.
Ex: AR 33 1.7 16V, Fiat Brava 1.4 12V, AR 156 2.4 10V
Trenutno: AR 147 1.9 8V, Fiat Bravo 1.4TB MultiAir Sport 140, Audi A3 2.0 TFSI

ragnar

Auuuuuu bas si me obradovao  :tres:
jedan ĹÄ,,amar govori viĹÄ,,e od tisuÃ,,‡u rijeÃ,,i

draĹžen

Ja konkretno kuburim s nosačima te s ovjesom. Sve jedan selen mi je u banani kao i nosaci motora. I na to budi spreman. Doduse moj ima i više km.

stilista

buzz ne strasi covjeka bezveze.....


na toj kilometrazi se nemas sto previse zabrinjavati sa potrosnim dijelovima....ako ga ne gazis kao vrag svoju mater s motorom i dijelovima vezanima za motor si miran do barem cca 250 000 km a moze i vise

trebalo bi zablindirati egr...na toj verziji elektronski

noviji je model pa su ispravljene musice koje su pratile prve serije.....znaju mu odlazit seleni u zadnjem mostu i vilicama....naravno ovisi o cesti i dimenziji guma koje su na autu..

ako je u dobrom stanju i sa origigi kilometrazom osim velikog servisa ti si dugo vremena miran  :good:

buzz11

Nisam ni napisao da ce sad nesto otic  :Ä'izs: Molim citati postove sa razumijevanjem  :ok:
Ex: AR 33 1.7 16V, Fiat Brava 1.4 12V, AR 156 2.4 10V
Trenutno: AR 147 1.9 8V, Fiat Bravo 1.4TB MultiAir Sport 140, Audi A3 2.0 TFSI

stilo gospić

Å TO SAD???

Uživaj u vožnji

Toči, pali, vozi i ne čačkaj previše.
ako nešto nedaj bože rikne onda misliš o tome, a ne razbijat glavu ŠTO AKO...

cicili

Bas to, odradi servise da si miran i vozi.

Poslano sa mog HUAWEI P6-U06 koristeći Tapatalk


ragnar

 :* upravo se vratio s dijagnostike
treba promijeniti amortizere, zadnji na 2 posto prednji na 25 lijevi 40 desni
kocnice....plocice mijenjati diskovi eventualnontokarenje al najbolje novi
nosac motora donja dva za zamjenu
sad se pitam dali je to  ormalno za auto koji i a 62000 km
ili ima 162
ili 262
u svako  slucajh sada i nikada vise auto iz uvoza
jedan ĹÄ,,amar govori viĹÄ,,e od tisuÃ,,‡u rijeÃ,,i

kiky776

moguće da je stalno bio pretovaren pošto je karavan
Alfa Romeo 156 SP2
Stilo Abarth 2.4 20v
Brava 1.4 12v / 1.6 16v / 2.0 20v /2.4 20v
Alfa Romeo 33 1.3 boxer
Opel Astra dti 1.7

draĹžen

Nema on 62 tkm. To je potroseno vozilo kao i moje s 180-200 tkm minimalno.to je sve i meni otislo a moj ima 200 plus tkm. Isto kupljen s napisanih 136 tkm. Ismijao sam dilera ali na kraju se vjerovatno on meni smije

the-rider

mos mislit da ima 62k km  :D
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Mike20

Da nije ko moj susjed, na satu 170 000, on sumnjao na nekih 400 000, kad ono preko 800 000km Stilo jtd. Pa ima neko MES pa provjeri, mene bi zanimalo koliko je stvarno u pitanju

draĹžen

Ja se svojem bojim i provjeriti. Pao bi u depresiju. Isto tak nikad vise uvoz i kupovina neceg sto ne mogu provjeriti. Kako mogu ocitati stvarnu km?

ragnar

Danas ponovio diagnkstiku i uvid u eldktronski zapis racunalai motora. Svi ocitani podaci identicni su s podycima iz servisne knige  a kako stanje unutrasnjosti ostavlja isti takav dojam, ne vjerujem da ima vise km. I dakje je enigma kako je sve opisano tako brzo otislo? Mozda ga je nekakav divljak gonjao? Ne preostaje nista drugo nego skupljati pare za nd bas jeftin popravak. Kada zbrojim cijnu auta trosarinu porez troskove dovoza i sady popravke.....uh bem ti Stilo me kosty kao   posteni auto"
jedan ĹÄ,,amar govori viĹÄ,,e od tisuÃ,,‡u rijeÃ,,i