Fiat MES i problemi sa spajanjem na ECU ...

Autor Eomsy, 25 Siječanj 2016, 19:21:40

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

topolino

Mane je drkao 2g. tps, bio u ovlastenom na diagnostici, bio kod strucnjaka za ubrzgavanje, nikako nac kvar. Crkla mi lambda i puko ispusni kolektor, zamjenio 3 katalizatora. Htio sam ga zapaliti :D dokle nisam ostao na cesti, minimum 2000okr/min, gas ne prima. Spojili ga na diagnostiku tps signal blokiran, stavili novi radi ko singerica. Otvorili tps i nasli hladan lem :D
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Mike20

Citat: Eomsy  u 25 Siječanj 2016, 23:08:16
A jel krekan MES , pa si samo licencu kupio ili oriÄ'iÄ'i ....

Ta me memorija muči ....

Kak se kreću cijene kod Tidala-e (i onda shvatiÅ¡ da  GIYF https://sites.google.com/site/tidala10/ SVE lijepo piÅ¡e  :tup)?

Ovak, nitko od nas tko se ne bavi s time da zaraÄ'uje, ne trebaju skupe dijagnostike.
Za DIY metode tko se malo nešto kuži, MES je savršen.

Nek mi netko izračuna koliko sam proÅ¡ao jeftinije sa dva puta domaćom zamjenom senzora kuta volana koji sam platio 600 kuna, kalibraciojm MES-om(50eura licenca+ 10 usd adapter)  koliko bi to koÅ¡talo u nekom servisu?

Da li se to meni isplatilo ili ne?

MES sam skinuo sa neta besplatno, platio sam licencu i dobio aktivacijski kod, MES mogu seliti s kompa na komp.

Memorija kompa u autu memorira greške koje nisu kritične, i ako kod sljedećeg paljenja se obrišu, ali kritične memorira dok se ne obrišu.

Kod Tidale cijene ovise o tomu što radi, piko dijagnostikom mjeri detonacije u ispuhu i može se vidjeti u biti dal je koji ventil nagorio, kakva je kompresija itd.

Imaš na njegovom blogu cijene

ÄŒovjek nije od jučer, kod njega najčešće doÄ'u oni koji su proÅ¡li sve velike i ovlaÅ¡tene meÅ¡tre.

Ja sam dva puta bio kod njega kad nitko drugi nije mogao riješiti problem, oba puta ovlašteni plinski servisi koji s ugradili plin na autu, nisu mogli naći ili složiti da auto dobro radi na plin, on je složio

Nemam ga kaj hvaliti, ne plaća me za to, al mislim da zna i može što nadaleko nitko ne radi i ne zna

franjo-fritz

Citat: Mike20  u 26 Siječanj 2016, 09:33:24
Vjeruj mi, ovo nije moguće, to je čista bapska priča
nije prica nego je.. Nisam badava isao po drugi ecu u italiju
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Eomsy

Citat: franjo-fritz  u 26 Siječanj 2016, 11:17:37
nije prica nego je.. Nisam badava isao po drugi ecu u italiju
Al nisi spomenuo koji je auto bio u pitanju i koji soft.!?

Poslano sa mog LT30p koristeći Tapatalk

Ak ti pukne šeraf, bar znaš da si si ga sam zj.....

topolino

Ako je samo ROM memorija kao kod auta do 2010g. onda je nemoguce da prebacuje mapu, moze spaliti samo ROM chip. Dokle od 2010 mozes remapirati kompletan ecu preko OBD samo trebas program.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Eomsy

Citat: Mike20  u 26 Siječanj 2016, 09:45:33
Ovak, nitko od nas tko se ne bavi s time da zaraÄ'uje, ne trebaju skupe dijagnostike.
Za DIY metode tko se malo nešto kuži, MES je savršen.

Nek mi netko izračuna koliko sam proÅ¡ao jeftinije sa dva puta domaćom zamjenom senzora kuta volana koji sam platio 600 kuna, kalibraciojm MES-om(50eura licenca+ 10 usd adapter)  koliko bi to koÅ¡talo u nekom servisu?

Da li se to meni isplatilo ili ne?

MES sam skinuo sa neta besplatno, platio sam licencu i dobio aktivacijski kod, MES mogu seliti s kompa na komp.

Memorija kompa u autu memorira greške koje nisu kritične, i ako kod sljedećeg paljenja se obrišu, ali kritične memorira dok se ne obrišu.

Kod Tidale cijene ovise o tomu što radi, piko dijagnostikom mjeri detonacije u ispuhu i može se vidjeti u biti dal je koji ventil nagorio, kakva je kompresija itd.

Imaš na njegovom blogu cijene

ÄŒovjek nije od jučer, kod njega najčešće doÄ'u oni koji su proÅ¡li sve velike i ovlaÅ¡tene meÅ¡tre.

Ja sam dva puta bio kod njega kad nitko drugi nije mogao riješiti problem, oba puta ovlašteni plinski servisi koji s ugradili plin na autu, nisu mogli naći ili složiti da auto dobro radi na plin, on je složio

Nemam ga kaj hvaliti, ne plaća me za to, al mislim da zna i može što nadaleko nitko ne radi i ne zna
A meni to fali, pa zato i pitanje iz prvog posta. Jek zna betko nekog koji bi mi sredio da mi dijagnostika radi ili da mi barem spoji sa svojim sustavom (MES) a da šljaka, pa da i ja tako naoravim. Da li to značilo kupiti licencu i druge kablive, to bije problem - samo da radi..

Poslano sa mog LT30p koristeći Tapatalk

Ak ti pukne šeraf, bar znaš da si si ga sam zj.....

Boxer

nema teorije da na tim autima dira mapu preko dijagnostike

Poslano iz ludnice

Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

topolino

Moze i tekako. Simens ecu na hyundai je potpuno programibilan cak jos od accenta 95'. samo si mjenjao ROM tada. Sada sa programom SAM 2000 reprogramiras kompletan ecu preko OBD
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Boxer

a mi pričamo o siemensu na hyundai-u ili konkretnoj marei ? ako je hyundai u pitanju moram pod hitno po naočale :(

Poslano iz ludnice

Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

franjo-fritz

Da nisam napisao koj auto mk2a 1,2-8v. Al kako se ono kaze,"skrtac placa dva puta"
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

crev1986

Citat: Mike20  u 26 Siječanj 2016, 09:33:24
Vjeruj mi, ovo nije moguće, to je čista bapska priča
nije mogucevda virus nesto shebe , alje moguce da jedna malabdatoteka od virusa se nastani tamo i to ti je dosta da zeza u autu ili nesto pak krepa , koliko sam do sad vidio ( mapirenje na plin ) svi su koristili poseban laptop koji je samo za tu svrhu!

topolino

Nisam naveo "Npr." kao primjer simensovog ecu u azijskim vozilima. No i sam kontekst teme je otisao lagano u off :D
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Eomsy



Citat: topolino  u 26 Siječanj 2016, 17:36:19
. No i sam kontekst teme je otisao lagano u off :D

Možda malo... 

PokuÅ¡ao sam ga spojiti po preporukama drugih, ali nikako...  ÄŒak postoji jedan slučaj frajera koji nije mogao nikako spojiti svoju Alfu, pa nakon dva mjeseca svakakvog probavanja, doÅ¡ao na kombinaciju daj kontakt, isključi imobilizator, pa tek onda spoji...  Probao sam i to [emoji17] ...

Poslano sa mog LT30p koristeći Tapatalk

Ak ti pukne šeraf, bar znaš da si si ga sam zj.....

Miha.

Imam problem, nikako da se spojim. (ELM327 1.5a)?

Uvjek me dočeka The operation has timed out





Probao i nisko i visoko, isto..


Boxer

Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...