Marea sudar

Autor tom1961, 03 Veljača 2016, 14:59:24

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

tom1961

Eto ga na, brava 312 nije još svoju popravio, a mene skršilo prije dva sata. Na semaforu, kolona, upali se zeleno, svi krenu, pješaci krenu prelaziti na bočnoj zebri, svi stanu, osim tete s Meganom iza mene. Raspalila me odozada i nagurala na auto ispred.

Nisam još nigdje bio, ali ono na prvu:

Odostraga: branik, poklopac prtljažnika se savio, možda se bude dao izravnati, obje lampe, vjerojatno i podnica jer izmeÄ'u plinske boce i ruba se ne da gurnuti prst, a prije se dalo.

Naprijed: branik ćemo vidjeti, lijevi far, lijevi žmigavac, hauba se lagano izdigla prema gore (nekih 2 cm), za hladnjak klime ne znam jer je puštao otprije pa klima već neko vrijeme ne radi.

Auto inače vozi normalno, sva svjetla, makar su razbijena, rade...

Nisam još poslikao, kad to napravim, stavit ću, ali odmah najavljujem da trebam dijelove. Pa jelte, ako netko nešto ima, dobro će doći. Kao što vidim iz prethodnog slučaja, za očekivati mi je totalka od nekakvih 5000 kuna, ako netko ima svježije informacije, bit ću mu zahvalan.

Hvala Bogu, nikome nije pala vlas s glave.
Kad ti brzina prijeÃ,,Â'e 100 km/h, viĹÄ,,e ne voziĹÄ,,, nego - gaÃ,,Â'aĹÄ,,.

gandi

Jel ti se savio u krovu?
Pripremi se na bolove u vratu od prekosutra, trnjenje u rukama, glavobolje i slicne radosti. Nadam se da ce te vecina od toga ipak zaobici
--->>>    click here      <<<---

Antonijo

 :( :zuma: :Ä'izs: :disgust: :| :facepalm:
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

tom1961

Citat: gandi  u 03 Veljača 2016, 15:45:37
Jel ti se savio u krovu?
Ma kakvi, toliko jako ipak nije udarilo. Čak se i stražnja vrata bez problema otvaraju.

Citat: gandi  u 03 Veljača 2016, 15:45:37Pripremi se na bolove u vratu od prekosutra, trnjenje u rukama, glavobolje i slicne radosti. Nadam se da ce te vecina od toga ipak zaobici
I ja. No, ja bolove u vratu i ostale simptome imam već nekoliko godina, kao posljedicu davnih automehaničarskih dana i zadnjih 14 godina 8 sati pred kompjuterom. Čak mi se čini da me od jučer manje boli, zafrkavaju me kolege da mi se sad konačno namjestilo kako treba :trus

I da, jučer probam klimu - radi! A neko vrijeme nije radila, mislio sam da se ispraznila :/
Kad ti brzina prijeÃ,,Â'e 100 km/h, viĹÄ,,e ne voziĹÄ,,, nego - gaÃ,,Â'aĹÄ,,.

dinko1981

Definitivno odi na par preglea i koju terapiju po mogucnosti, skupi papire i daj ovima sto se bave tim odstetama za tjelesne ozljede. Dobitd ces vise love nego za stetu na autu.

tom1961

Hvala na savjetima, budem se raspitao.
Kad ti brzina prijeÃ,,Â'e 100 km/h, viĹÄ,,e ne voziĹÄ,,, nego - gaÃ,,Â'aĹÄ,,.

brava 312

A joi nije dobro.
Pogotovo ako se nema para za djelove i majstora jer ćeš se načekati od osiguranja.
Ima jedan dečko iz Bjelovara di sam kupio povoljno djelove pa ti mogu potražiti broj.
Znam da ima zadnju haubu i branik, prednje lampe, lijevi blatobran. A ako trebaÅ¡ imam ti ja prednji vezni lim, ako trebaÅ¡ dam ti Ä'abe.

kreso777

Imao sam slicnu situaciju kao i ti prije vise od godine dana...

Covjek nije gledao i zaletio se meni u zadnji kraj. Od siline me zabio u auto ispred mene.

Auto je bila marea 1.9 JTD 2001 godina. Proglasili su totalku i na prvoj ponudi mi dali nekih 7 ili 8 tisuca kuna. Žalio se na to uz razlog da je auto očuvan, da sam imao spremnog kupca za 3000 eura i slično, uglavnom muljao sam koliko sam mogao da bi mi nakraju ponudili oko 13000 kn i da mi ostane auto. To sam prihvatio i složio auto za 9000 kn... Morao je ići na izvačenje i farbanje skoro cjelog auta.

za ozljede je druga priča. Zvali smo hitnu odmah i iÅ¡li u bolnicu na slikanje glave, vrata... NiÅ¡ta se nije pokazalo na snimkama, al smo dobili ovratnike i nosili ih 10ak dana. Nakon toga smo se žalili na bolove u vratu, leÄ'ima, nogama, ma sve nas je "bolilo"... IÅ¡ao sam na ono pikanje nekakvo za provjeru živaca i na fizikalne jedno 10ak dana. Nakon svega su mi ponudili odÅ¡tetu od 10000 kn na Å¡to sam se žalio i onda su povećali na 15000 i naravno, to sam prihvatio...


Eto, tak je meni bilo.. Ostao sam iznenaÄ'en koliko su mi dali za auto i za ozljede... Solidna količina para.. :)

Ako te još šta zanima, samo javi....

Mike20

Ako ja osoba krivac u nezgodi imao alkohola, on sve plaća ili ak i nije imao, palća od neke cifre ukupne štete.
Zatp prije nego Å¡to dobijete "bolove" u takvim nezgodama, da li je vrijedno krivca financijski pokopati.

Moj frend je imao takvu situaciju, imao je alkohola-naravno ne opravdava, al nisam niti za to da treba pijanu budalu oprati, nakon što mu je sve došlo na naplatu, poštrajfao je neku Daciu i sletio van ceste, došlo mu je ukupno 80 000kn na naplatu, što štete na autu i ogradi, što bolova, ja nisam vjerovao kad sam vidio

tom1961

Ma ne, ovdje je sve bilo čisto k'o suza. Žena je odmah rekla što je bilo, okrenula se prema klincu u sjedalici, a prije toga je vidjela zeleno i to je to. Auto je od firme koju ima s mužem, muž odmah došao, odveo klinca, vratio se i pomogao oko svega, na kraju sjeo u auto i odmah ga vozio na procjenu i popravak jer im je hitno.

Žena je rekla da će odmah platiti kaznu da bi joj ispalo samo pola, naravno 0.0 promila, ful kooperativna i pristojna...

Zato ja ni ne bih išao na nekakve odštete, jer prvo što će vidjeti da imam već evidentirane bolove u vratu i uputnice za fizikalnu od prije par mjeseci. A blamirati se pa da me još netko optuži za pokušaj prijevare ne želim.
Kad ti brzina prijeÃ,,Â'e 100 km/h, viĹÄ,,e ne voziĹÄ,,, nego - gaÃ,,Â'aĹÄ,,.

vlatko11

Od svih odšteta i tužbi,stavi se na njeno mjesto. Svi mi možemo pogrješit i napravit pizdariju u sekundi.
U svemu treba biti ÄŒOVJEK.

tom1961

Upravo tako. Znam koji je odvratan osjećaj kad skriviÅ¡ nesreću, proÅ¡ao sam i to i ne bih sada bio u njezinoj koži. Nemam stvarno nikakvih ni ljudskih ni moralnih pobuda osuÄ'ivati je jer se ponijela stvarno fer i doÅ¡lo mi je da je zagrlim i kažem "ma ne sekirajte se, sve je ok." Možda i bih al' bio muž tamo, pa... ;D
Kad ti brzina prijeÃ,,Â'e 100 km/h, viĹÄ,,e ne voziĹÄ,,, nego - gaÃ,,Â'aĹÄ,,.

brava 312

Mnogi kažu nemoj zvati policiju jedni opet zovi makar ti bio roÄ'o.
Sad ti budi pametan, ha ak je manja šteta se dogovorim al za veču štetu policiju zbog lakše naplate od osiguranja.

franjo-fritz

Citat: brava 312  u 05 Veljača 2016, 12:50:46
Mnogi kažu nemoj zvati policiju jedni opet zovi makar ti bio roÄ'o.
Sad ti budi pametan, ha ak je manja šteta se dogovorim al za veču štetu policiju zbog lakše naplate od osiguranja.
putem eu izvješća ako prizna krivicu kud i kamo brža naplata, sve u roku tjedan dana max 15 dana. Sa policijom cca mjesec i pol. Ako ne i više.
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

kreso777

kod mene je bila baš obratna situacija...

Čovjek je vlasnik jedne firme i bio je sa službenim vozilom. Nakon nesreće nije nas ni pitao dali je sve ok.. samo je izašao iz auta i krenuo telefonirati... naravno, imao je 0.67 u krvi...