Kupnja Grande Punto 1.3 MJT

Autor alankis, 18 Svibanj 2016, 21:33:13

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

alankis

Pozdrav svima,

Novi sam na forumu, odlučio sam se na kupnju rabljenog GP-a, sa 1.3 JTD, odnosno MultiJet motorom, te bi isti sutra iÅ¡ao pogledati (http://www.njuskalo.hr/auti/fiat-grande-punto-1.3-multijet-16v-oglas-6251100), ono Å¡to me muči, nakon dosta razmatranja je joÅ¡ uvijek, uzeti GP sa benzinskim 1.4 motorom ili 1.3 JTD motorom? Iznos koji mogu potroÅ¡iti je 25k kuna, i volio bih da je auto joÅ¡ neko vrijeme registriran. Da napomenem, ovo je prvi auto (nisam navrÅ¡io 18, imam točno 9 viÅ¡e ;) ), no htio bih auto s kojim se mogu voziti povremenu po gradu, a i da se osjećam ugodno i sigurno, na putu iz Zagreba do recimo Krka kad idem na godiÅ¡nji, a mjesečna kilometraža ne bi premaÅ¡ivala par stotina kilometara. Svi ovi rabljeni su izmeÄ'u 150 i 200k km, no kako ne bi radio veliku kilometražu, unutar sljedećih pet godina, to me ne zabrinjava previÅ¡e. Inače, položio sam i to nedavno na Renault Clio IV, te mi se viÅ¡e sviÄ'a dizelski agregat, nego benzinski, koji sam imao priliku isprobati na Audi A1 sa 1.2 tfsi motor, koji je bio usput dobro iskustvo, nego na WV Polu sa 1.2, koji ima dosta kratke brzine, i treba dosta gasa uz visoke okretaje, a kako sam položio na Cliu, prvi izbor mi je bio Renault Megane II. Zahvaljujem unaprijed svima na savjetima prije kupnje.

DinoG

@TikTak jesi ti imao 1.4 GP-a prije 1.3 mjeta?

Ja vozim 1.3, ali u mk2b Puntu. Kupljen sa 126 tkm sad je na 195 tkm i nikakvih problema osim redovnih servisa. Pod to ubrajam i kvacilo i lanac, koji nisu jeftini, ali i tome dodje vrijeme za zamjenu.

Potrosnja je vise naklonjenija otvorenoj cesti gdje laganom voznjom 80-100 bude oko 4l, autoput 130 bude oko 6 +- pola litre, a po Osijeku je oko 5.5, dok po Zagrebu nisam mjerio, ali sam primjetio da kazaljka pada rekordnom brzinom haha

TikTak

Citat: DinoG  u 18 Svibanj 2016, 22:04:23
@TikTak jesi ti imao 1.4 GP-a prije 1.3 mjeta?

Ja vozim 1.3, ali u mk2b Puntu. Kupljen sa 126 tkm sad je na 195 tkm i nikakvih problema osim redovnih servisa. Pod to ubrajam i kvacilo i lanac, koji nisu jeftini, ali i tome dodje vrijeme za zamjenu.

Potrosnja je vise naklonjenija otvorenoj cesti gdje laganom voznjom 80-100 bude oko 4l, autoput 130 bude oko 6 +- pola litre, a po Osijeku je oko 5.5, dok po Zagrebu nisam mjerio, ali sam primjetio da kazaljka pada rekordnom brzinom haha

Da da ja sam imao 1.4 8v verziju sa 77ks auto trosi ko lud i ne ide k****,takodjer sad imam 1.3 mjet ko dino i preeee zadovoljan sam s njim naci sa 100kn goriva oko 260km prodjem..i autic ide sasvim dobro ja kad sam preso sa 1.4 na ovu malu zvjerku sam se preporodio definitivna preporuka svakome :D

alankis

Onda definitivno 1.3JTD, osim ako me se ne nagovori (žena) na Meganea. Kakav je Fiat GP  u usporedbi sa Renault Megane II phase 2 modelom?

TikTak

Citat: alankis  u 18 Svibanj 2016, 23:19:08
Onda definitivno 1.3JTD, osim ako me se ne nagovori (žena) na Meganea. Kakav je Fiat GP  u usporedbi sa Renault Megane II phase 2 modelom?
Razmisli ali definitivna preporuka ako oces da autic ide i da ne trosi nista ma kolko ga ti jako stiskao..imas i grande sa 90ks ali za njega neznam nista osim da ima varijabilnu turbinu i da ide sa cipom dosta preko 100ks ako ti to sta znaci :D

DinoG

Ide i nas [emoji14]

Frend mi ima Megane 2, 1.5 dci, nije bas u nekom stanju tako da nije reprezentativan uzorak. Trosi mu ulje i centralno ga stalno muci, ali ide ok, trosi malo vise od mk2b Punta ali je i veci i komforniji. Plastike u enterijeru mi djeluju jeftinije nego na Puntu dvojci, ali ono sto najvise izvlaci zivac je zamjena zarulja. Vjerojatno najgluplji i najtezi nacin za promjeniti zarulju ikad izmisljen.

Ako vec ciljas na GP 1.3 uzmi verziju od 90 konja, nece biti avion, ali neces zaostajati za ostalim prometom i uz normalnu voznju ce ti trosit malo.
Najveci minus kod 1.3 ti je lanac. Lanac kao lanac nije problem, ali kad dodje vrijeme za izmjenu racunaj da ona dodje oko 500 evrica. Zvuci skupo ali iducih 200 000 km si miran i nemas klasicni veliki servis.

DiscoVolante

Sretno s kupovinom, ali sumnjam da se za taj iznos može pronaći koliko toliko uredan Grande Punto dizel.

Za normalnu vožnju, jedina konkretnija prednost verzije od 90 konja je mjenjač sa 6 brzina, spašava na autoputu i otvorenoj cesti. Od ogromne turbo rupe pate i jedan i drugi, s tim da je ona ipak izraženija na jačem modelu.

Kod modernih turbodizela ima par praktički uobičajenih kvarova koji su dosta skupi, tako da bi početna cijena od 3500â,¬ lako mogla postati 4500â,¬.

Otvori četvere oči i sretno prilikom traženja auta!

alankis

Citat: DinoG  u 19 Svibanj 2016, 02:27:19
Ide i nas [emoji14]

Frend mi ima Megane 2, 1.5 dci, nije bas u nekom stanju tako da nije reprezentativan uzorak. Trosi mu ulje i centralno ga stalno muci, ali ide ok, trosi malo vise od mk2b Punta ali je i veci i komforniji. Plastike u enterijeru mi djeluju jeftinije nego na Puntu dvojci, ali ono sto najvise izvlaci zivac je zamjena zarulja. Vjerojatno najgluplji i najtezi nacin za promjeniti zarulju ikad izmisljen.

Ako vec ciljas na GP 1.3 uzmi verziju od 90 konja, nece biti avion, ali neces zaostajati za ostalim prometom i uz normalnu voznju ce ti trosit malo.
Najveci minus kod 1.3 ti je lanac. Lanac kao lanac nije problem, ali kad dodje vrijeme za izmjenu racunaj da ona dodje oko 500 evrica. Zvuci skupo ali iducih 200 000 km si miran i nemas klasicni veliki servis.

Ima jedan od 90 konja i sa 6 brzina, no vidim da se već dugo prodaje na njušci, a auto je u Osijeku, tako da ga baš i ne mogu pogledati. Svjestan sam da bi mi 90ks naspram ovih 75 dosta značilo, ali kako je prvi auto, nadam se da će mi biti OK, s obzirom da se vozim eto po ograničenju, a neću baš često biti na autoputu.

Lima_ri

neces bit razocaran sa 75 ks ,vjeruj mi :D:
"it doesn't matter what you're driving. what matters is how you drive it"

Đuka

Ako kupuješ za sebe raspali u njemačku i ušparal budeš do 1000 eurica. ....ja sam ih dofural već par komada i ima ih u jako dobrom stanju za smiješnu lovu.

Boxer

Znam da troÅ¡i viÅ¡e od mojeg 1.9 JTD punta mk2a  :joj:
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

alankis

Citat: Đuka  u 19 Svibanj 2016, 10:29:10
Ako kupuješ za sebe raspali u njemačku i ušparal budeš do 1000 eurica. ....ja sam ih dofural već par komada i ima ih u jako dobrom stanju za smiješnu lovu.

Kupujem za sebe, nisam baš doma u uvozu, a dok sam zvao u jedno autokuću, za GP za koji su stavili cijenu 1500Eur, rekli su mi sa uvozom do registracije još gore 2000 do 2500Eur, a još ga onda treba registrirati i platiti osiguranje, tehnički.

Đuka

Citat: alankis  u 19 Svibanj 2016, 10:44:56
Kupujem za sebe, nisam baš doma u uvozu, a dok sam zvao u jedno autokuću, za GP za koji su stavili cijenu 1500Eur, rekli su mi sa uvozom do registracije još gore 2000 do 2500Eur, a još ga onda treba registrirati i platiti osiguranje, tehnički.
za taj punto 1.3 su ti davanja sa svime oko 8000kn max.....rega 2500kn sa osiguranjem i vozi....baš bum pogledal papire od zadnjeg ali mislim da sam i previše rekel za davanja.

Đuka

Uuuuu......malo sam preko previÅ¡e rekel....za ovaj od 90 konja su davanja 2400kn, 700kn homologacija i ako auto nema potvrdu proizvoÄ'ača plaćaÅ¡ joÅ¡ 400kn i to ti je to

alankis

Citat: Đuka  u 19 Svibanj 2016, 11:01:58
Uuuuu......malo sam preko previÅ¡e rekel....za ovaj od 90 konja su davanja 2400kn, 700kn homologacija i ako auto nema potvrdu proizvoÄ'ača plaćaÅ¡ joÅ¡ 400kn i to ti je to

Huh, Đuka, ovo zvuči dosta primamljivo. Osim kaj treba ići u DE, pronaći auto, i kužiti se da se ne zeznem.