felge provjera pomoć

Autor punto mk1, 31 Kolovoz 2016, 00:57:16

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 6 Gosti pregledava ovu temu.

punto mk1

prvo moram saznati koji šarafi idu pa onda reći hop haha

Tono92

Ako su ti orginalne felge one punto sporting onda imam takve sarafe , navoj ti je 1.25 kao i na svakom fiatu ..


Sarafi kao sarafi bitno da su oni cvrsti  i da nisu kao od plastike

topolino

ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

punto mk1


punto mk1

Citat: topolino  u 10 Rujan 2016, 22:33:00
M12x1.25
Å¡araf je m12x1.25  je li bitno ono Å¡to piÅ¡e u nastavku 50 mm ili 40 mm ?

punto mk1

i još me zanima vjerovatno mi ne pašu matice sa čeličnih felgi ili ?

Tono92

Citat: punto mk1  u 11 Rujan 2016, 23:16:36
i još me zanima vjerovatno mi ne pašu matice sa čeličnih felgi ili ?
Kakve matice ?

punto mk1

koliko čitan na internetu izgleda da tribaju neke matice za alu felge , ne kužin se u to pa nisan siguran

Tono92

Citat: punto mk1  u 11 Rujan 2016, 23:21:06
koliko čitan na internetu izgleda da tribaju neke matice za alu felge , ne kužin se u to pa nisan siguran
Nikakve matice se ne stavljaju na alu felge , ide ti samo saraf bez ikakvih matica jer ako su 4+98 onda idu na saraf a ako su 4+100 onda je i centralna drugacija i zato ti trebaju sarafi sa pomicnim konusom iliti glavom i centralni prstenovi , a i veci je izbor 4+100 alu felgi i jeftinije su puno nego 4+98

Ako ti uzimas orginal od sportinga alu felge onda mislim da nece bit potrebe da kupujes sarafe jer ce ti 90% pasat tvoji od celicnih ali ako se stegnu za 5 okretaja onda kupuj druge tj duze sarafe i svaki tjedan si obavezno dotegni te sarafe jer kod alu felgi ja i dan danas imam problema a stegnem ih onak bas pravo muski ....


Sad sam stavio plavo ljepilo za sarafe na njih i sad drzi ali opet ih mozes otegnut , crveno ljepilo nikako i te matice isto


punto mk1

sa šarafima se sigurno neću i igrati i da nešto stalno dotezati tj držati glavu u torbi

Tono92

Citat: punto mk1  u 11 Rujan 2016, 23:39:52
sa šarafima se sigurno neću i igrati i da nešto stalno dotezati tj držati glavu u torbi
Eto nemora znacit da to bude i kod tebe , evi meni svako malo mi se otpuste e sad do cega je to ja neznam ali kaze mi vulkanizer da je to normalno kod alu felgi ali nista strasno i nece ti se nista dogodit

topolino

Tono imas sarafe sa pogresnim dosjedom. "Stare" alu felge su imale obli dosjed, "nove" kosi pod 45°, dokle celicne imaju drugi kut.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

robert_zd

Citat: Tono92  u 11 Rujan 2016, 23:50:06
Eto nemora znacit da to bude i kod tebe , evi meni svako malo mi se otpuste e sad do cega je to ja neznam ali kaze mi vulkanizer da je to normalno kod alu felgi ali nista strasno i nece ti se nista dogodit

Nista ti se nece dogodit? Nebi se bas slozio s tim. Evo moje iskustvo od prije par dana. Prije nekih 20 dana sam prebacio gume na drugi set alu felgi, orginal fiat, nema prstena, orginal vide, nista kemijano. I vulkanizer ih stegao samo pistoljem. Po prijasnjem iskustvu svi dotegnu poslje kljucem, racunam zna covik posao. I prije par dana kocim na semaforu bruji prednji kraj, ubrzam malo jace bruji prednji kraj. Nakon par minuta i metalni zvuk struganja se javio. Posto bio mrak sutradan skinem poklopac na felgi i 3 vide rukom mogu odvidavat (na jednom kotacu) ne sveukupno cijelom autu  :ohmy: To se desilo koceci na semaforu cirka 40-50 km/h a sto bi bilo da sam picio po autoputu pa malo prikocio i da nisam odma stao  :violent-smiley-043: 

DinoG

Slicno je meni bilo na jednim BBS felgama. Distance od 10mm s dosjedom posto je centralna na felgi bila, ako se dobro sjecam, 70.1 i 10mm duzi vijci kupljeni novi. Stegnem sve kao i inace vozim se par dana i ucini mi se kao da auto plese malo. Provjerim sarafe i na sve 4 felge su se popustili i to svi. Zategnem ih opet, jos jace. Vozim par dana, idem provjeriti i opet ista prica. Zategnem ih opet, ovaj put se cijelom svojim tezinom ih zategnem, kljuc se krenuo savijati koliko sam ih stezao i nakon par dana opet popustili. Nakon toga sam sve skinuo s auta i oprostio se od tih felgi haha. S druge strane sad zadnju zimu imao Alfine felge s 16mm distancom i nikad nijedan problem.

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk


tomozuki

Citat: topolino  u 12 Rujan 2016, 11:28:56
Tono imas sarafe sa pogresnim dosjedom. "Stare" alu felge su imale obli dosjed, "nove" kosi pod 45°, dokle celicne imaju drugi kut.
Sarafi za celicne su pod 60°
Kad sam stavio celicane ostavio sam vide od aluminijskih zbog distanci i svako toliko bi popustile, na kraju sam stavio vide za celicne i skinuo distance dok ne vratim alu
Zastava 750/ Fićo ,  Renault 4 1.1 8v ,  Fiat Ritmo 70 cl 1.3 8v ,  Hyundai Accent 1.3 12v ,  Fiat Bravo 1.4 12v,  Fiat Punto mk2 1.2 16v , Peugeot 307 1.4 8v, Peugeot 307 sw 1.6HDI