Punto mk1 mali "servis" par pitanja

Autor Skoda90, 05 Prosinac 2016, 18:16:15

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Skoda90

Auto stajao od jucer u garazi,znaci nije na hladnome,sad ga istjerao dolio antifriz pripremio se da odzracim kad nece da upali.samo vergla i nist.
Nisam ga prao ni nista dirao oko struje samo radio vec navedeno,inace je palio na zub bez ikakvih problema  :zbunj:

Edit:akumulator je bio otpojen cca 2 sata ako to ima veze

Skoda90

Evo da javim problem je rijesen.
Probao sam sa onim smedjim kljucem i stalno je svijetlila code lampica,nakon toga vratio plavi koji inace koristim i upalio odma  :zbunj:

Nakon ~25min na leru se upalio ventilator:kazaljka je bila na malo manje od pola

Ozracio pa se provozao,kazaljka je skroz na istom mjestu bila.to je to valda
Osjetno bolje grije u kabini a budem vidio sutra ujutro kako ce bit kad bude ispod 0!

Memphis

čiji termostat je gore?
Citat: Skoda90  u 10 Prosinac 2016, 19:32:58
Jbg nisam znao,a i pitao sam u prvom postu nitko nije ni rekao da ni pod razno ne stavljam dihtmasu  :zbunj:
Nisam je stavio puno,namazo onak lagano prstom.A i na googleu sam nasao njih xy koji su stavljali  :neznam:
Cak mislim i da je u katalogu od brtve oznaceno da se stavlja neka original reinz "dihtmasa".
Jbg sad znam za ubuduce  :grinning-smiley-044:
Nek si stavio neće mu ništa biti ... tak i tak da nisi stavio procurilo bi nakon par tisuća km. Pitanje je dal je i poklopac ravan.

Skoda90

Gates,crvena kutija  :neznam: 87C su i novi i stari.
Zar nebi ta kazaljka u mom slucaju trebala bili na sredini?ili je nesto do senzora temp ili kvar u satu?

Memphis

Da to je ok. Di si ga kupio i koliko košta?

Trebala bi biti na sredini. Odnosno ventilator bi ti se trebao palit malo iznad polovice i spusti malo ispod polovice. Ali njima su kazaljke mana tak da moguće da je sat u banani ili indikator temperature (al to skoro nikad ne odlazi).

Vidi na termoprekidaču dal ti je na matici ugravirana temperatura na koliko pali ventilator.

Skoda90

Kupio sam ga u gasu,redovna cijena 109kn
A onda je valda kazaljka u banani,auto se sad definitivno brze ugrije,a i brze pocne puhat topal zrak u kabini i to jos topliji.
Budem pogledao hvala.
Cini mi se da mi jos malo slini ulja negdje ispod bobina  :zbunj:

Memphis


Skoda90

Bio u gasu sad,kaze lik nemaju oni tak sta i sumnja da cu igdje nac osim mozda u fiat servisu  :zbunj:
Bas cu sutra nazvat auto kresu da vidim sta oni kazu

Memphis

imaš u tokiću. Samo traži pod ovim FIAT brojem:14463980


Skoda90

Stao danas u ciak (bilo mi usput,druga opcija je bila tokic) nisu imali na stanju ali je naruceno i stize sutra!27kn

Hvala ti puno na tom broju jer sumnjam da bi bez njega ista rijesio:570190:

Skoda90

Ipak nije bilo nista od ciaka jer nisu mogli nac na skladistu.Uzeo kod tokica 15kn i danas zamijenio.
Stara gumica je pukla a i vidi se da je dosta tanja.


Pukao mi je i auspuh pa sad trazim majstora da mi to sredi sa co2  :angry-smiley-004:

Memphis

Mene zanima kako ti se temperatura drži ovih dana u vožnji.

Skoda90

Sredjen i auspuh  :ok:
Otkad je promjenjen termostat temperatura je ok,ode preko one 1/4 tj ~2mm ispod polovice.Grijat isto pocne brzo s tim da je do sada vecinom bilo oko -5 ujutro.Danas sam bio na kanalu i bome je dosta curilo ulja zbog te gumice i brtve dekla.pobriso sam sve pa budem vidio nadam se da je sad sve rijeseno sto se tice curenja.
Probao sam skinit svjecice ali nema sanse,bojim se da ce puknit koliko je zapeklo,ima tko ideju kako to rijesiti?wd ne pomaze

Memphis

A s čim odšarafljuješ? S tim oprezno da ne bi bilo ***. Aluminij je zagrizao a i neki sivonja je to previše stego.. Zato ja uvijek lagano sa uljem namažem navoj svjećice baš da se ovo ne dogodi. Iako će ti mnogi reć kak se to ne maže niti ne smije ... jer imaju zaštitni sloj i te priče ... a sve je to prazna slama.

Skoda90

Imam neki kljuc za svjecice sto je stari koristio na alfi,al nejde nikak a nisam htjeo ko konj  :neznam:
Da li da probam na ugrijanu masinu ili da bolje ne diram  :happy264: