AUX/USB na tvornički radio Stilo

Autor danci1993, 26 Siječanj 2017, 13:30:38

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

danci1993

Nesto slicno sam nasao ali nije to to.
ugl imam na stilu originalni radio sa CD-om kojem je otisao displej tako da se mogu malo igrat s njim bez straha da izgori nesto,
uglavnom ono sto me zanima je kvalitetniji zvuk u odnosu na transmiter koji ide preko upaljaca.
e sad gledam po raznim forumima da su ugraÄ'ivali aux/USB kablove u bravo/mareu ali nisam nasao na stilu da su to radili.
znam da vas ima puno koji kuze elektroniku pa molim za pomoc ako je takvo sto izvedivo.



Stilo M

Izvedivo je aux slozit
A ovo kaj su ti u temu stavili je najjednostavnije i najbolji zvuk daje
Usteka se u cd changer i sve normalno funkcionira a zvuk ide preko zice pa je kvaliteta dobra
PRODAJEM DIJELOVE ZA FIAT STILO 3V /5V/MW
https://www.njuskalo.hr/korisnik/car-parts001

danci1993

bas istrazujem po netu uglavnom ako sam dobro shvatio ova fora sa aux/usb metodom je najjeftinija opcija, samo radio mora imati taj plavi džek, tj radio mora bit spreman za CD Changer, prvo pitanje, dali svaki stilov radio ima tu pripremu tj utor za plavi džek
drugo pitanje, ako ima jel moze neka shema kako bi se to trebalo spojiti da stvar funkcionira
trece pitanje ako napravim taj aux i u njega ustekam usb konektor, kako se muzika prebacuje ?

Multijet

Aux kabel ti imam ja pa možeš probati, vrijedi samo za plejer sa 3,5mm izlazom za slušalice i prebacuješ na plejeru
Za USB bez yatoura ništa, on ti simulira CD changer i na komandama radija prebacuješ. Guglaj yatour pa će ti biti jasnije
0989739290

danci1993

Kakva je kvaliteta preko tog 3.5mm izlaza, mono ili stereo?
Moj nema nikakav izlaz i mislim da se muzika mora mjenjat preko uredaja sa kojeg se reproducira glazba, onda stvarno ne vidim rjesenje za mjenjanje kad se ukljuci usb preko adaptera sa usb na 3.5mm

kiky776

Po meni je najbolje rijeÅ¡enje Yatour, uÅ¡teka se kao cd-changer i Å¡altaju se pjesme na radiu sa usb-a ili kartice. Iako sam ja raÄ'e za opciju novog radia, jer su ovi original od stila očajni.
Alfa Romeo 156 SP2
Stilo Abarth 2.4 20v
Brava 1.4 12v / 1.6 16v / 2.0 20v /2.4 20v
Alfa Romeo 33 1.3 boxer
Opel Astra dti 1.7

danci1993

Yatour je marka te stvarcice ili se to bas tako zove, gdje ga je najjeftinije kupit i koja je cijena ?

Multijet

Citat: danci1993  u 26 Siječanj 2017, 22:56:24
Kakva je kvaliteta preko tog 3.5mm izlaza, mono ili stereo?
Moj nema nikakav izlaz i mislim da se muzika mora mjenjat preko uredaja sa kojeg se reproducira glazba, onda stvarno ne vidim rjesenje za mjenjanje kad se ukljuci usb preko adaptera sa usb na 3.5mm
_----------------
Radio mora imati ulaz za aux, kvaliteta je li-la, stereo,mjenja se na ureÄ'aju sa kojeg reproduciraÅ¡,nemože sa 3,5mm na USB(analogni na digitalni signal bez nekog konvertera)

0989739290

danci1993

Znaci taj aux nije neka sreca, solucija sa najvecom kvalitetom zvuka koja se moze izvuc sa takvog radia je Yatour?

Stilo M

Citat: danci1993  u 27 Siječanj 2017, 18:01:04
Znaci taj aux nije neka sreca, solucija sa najvecom kvalitetom zvuka koja se moze izvuc sa takvog radia je Yatour?
Meni je odlicno
Ustekas u mob i pustis muziku i svira odlicno
Jedino vise od 25 nemozes pojacat ali dovoljno
PRODAJEM DIJELOVE ZA FIAT STILO 3V /5V/MW
https://www.njuskalo.hr/korisnik/car-parts001

Multijet

Da, zapis je digitalni i može nadmašiti i CD dok je na aux analogni signal i relativno je lošije kvalitete i glasnoće
0989739290

kiky776

Alfa Romeo 156 SP2
Stilo Abarth 2.4 20v
Brava 1.4 12v / 1.6 16v / 2.0 20v /2.4 20v
Alfa Romeo 33 1.3 boxer
Opel Astra dti 1.7

danci1993

StiloM kaze da je zvuk super, kiky776 da zvuknije dobar. Da takve stvari na forumima se nemogu bas saznat, ukusi su razliciti i neke stvari koje su jednima dobre, drugima nisu.
Citat: Multijet  u 27 Siječanj 2017, 19:36:20
Da, zapis je digitalni i može nadmašiti i CD dok je na aux analogni signal i relativno je lošije kvalitete i glasnoće
Po ovom odgovoru mogu zakljucit da je najbolja solucija uzeti taj ureÄ'aj ustekat ga iza u radio, strpat u jedan od pretinaca i zakljucat ovu problematiku.
Ako moze par preporuka koji ureÄ'aj uzet, gdje ih ima kod nas za kupit i po kojoj cijeni. Ili mozda ebay verzija?

Stilo M

Yatour je najbolji izbor koji i ja ga planiram uzet dok bude viska novaca za to,
ali najjeftiniji je izvuc aux iz radia ako ti je dosta svako malo przit cd.
Meni je super,ustekam u mob i svira.
Ja imam Stilovu jacu muziku u autu sa subwooferom u gepeku i cuje mi se odlicno.
Isto to sam slozio i frendu koji ima standard muziku u Stilu i on je prezadovoljan.
Slaganje auxa te ispada svega par kuna,probaj prvo to pa vidi dali te to zadovoljava
PRODAJEM DIJELOVE ZA FIAT STILO 3V /5V/MW
https://www.njuskalo.hr/korisnik/car-parts001

Multijet

 
Citat: Stilo M  u 28 Siječanj 2017, 13:48:27
Yatour je najbolji izbor koji i ja ga planiram uzet dok bude viska novaca za to,
ali najjeftiniji je izvuc aux iz radia ako ti je dosta svako malo przit cd.
Meni je super,ustekam u mob i svira.
Ja imam Stilovu jacu muziku u autu sa subwooferom u gepeku i cuje mi se odlicno.
Isto to sam slozio i frendu koji ima standard muziku u Stilu i on je prezadovoljan.
Slaganje auxa te ispada svega par kuna,probaj prvo to pa vidi dali te to zadovoljava
:ok1:
0989739290