Grande punto 1.3 mjet termostat

Autor igor68sk, 22 Veljača 2018, 19:00:47

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

igor68sk

bok , imam pitanje  , jel se moze orginalni termostat na GP 1.3 mjet zamjeniti sa termostatom od reno 4 kao sto se to radi na stilu ? ako moze molio bih nekoga da pojasni postupak. hvala

Boxer

Ne vidim razloga zašto nebi moglo .... a o načinu ima na forumu sigurno samo treba potražiti
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Multijet

Treba vidjeti stane li termostat u crijevo.
Ja sam radio na 1,9 motoru i ima detaljno opisano, potraži malo
0989739290

Mike20

A zašto bi to radio.?
Zašto ne originalni tj. Normalni termostat?

gandi

Zato jer termostat od katrice kosta max 50 kn.

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk

--->>>    click here      <<<---

Memphis

I kaj si bude time pogomogo? Pogotov ak mu pukne crijevo onda bu još toliko dao za drugo. Ko da termostat mijenja svaki dan.

Multijet

Svatko sa svojim automobilom može raditi Å¡to god hoće sve dok drugome ne nanosi Å¡tetu. To se u ovom slučaju odnosi na termostat  za koji se zna da nije neÅ¡to pouzdan, često odlazi.
Svaka zamjena poprilično košta i nije za svakoga, pogotovo ako nije vičan tome ili nema gdje šarafati.
Termostat za Renault 4 kako ga popularno zovemo nema veze sa r4,to ga samo tako zovemo jer svi (manje više) znamo o kakvom je termostatu riječ po izgledu.

Termostat kao takav je provjeren u eksploataciji u nekoliko modela i nisam čuo da je bilo problema.

Da smo ga nazvali termostat za Stilo hgt ili za Ferrari svi bi manje viÅ¡e ugraÄ'ivali bez pitanja.
Uvjeravanja bolje ovo ili ono (uvijek sam za original) ne stoje jer opet svako neka radi kako misli da je najbolje za njega.
Na osnovu svojeg iskustva dobio sam ispravnu radnu temperaturu za 10 puta manje novaca i riješio to na ulici sa minimalnim alatom za pola sata
0989739290

Mike20

Citat: Multijet  u 23 Veljača 2018, 14:20:04
........ termostat  koji........često odlazi.


Koliko često je to?

Da, skup je Behr 600kn puna cijena, duplo skuplji od recimo 1.4 t-jet motora

Boxer

Citat: Mike20  u 23 Veljača 2018, 07:11:35
A zašto bi to radio.?
Zašto ne originalni tj. Normalni termostat?

Kad probaš fiata JTD onda budeš znao zašto, neznam nikoga tko je vozio jedan termostat duže od 2 godine a košta oko 500kn, hvala ali ne hvala, Od katarine provjereno radi bez greške imam ga i na kombiju i na autima prije sam ga imao, nikad nikakvih problema
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

gandi

Evo ja na alfi vec 2 godine vozim wahler ili tako nesto od 500 kn.
Sad sam ga vjerojatno zacoprao i krepat ce mi do kuce [emoji23]

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk

--->>>    click here      <<<---

Multijet

Citat: Mike20  u 23 Veljača 2018, 15:01:20
Koliko često je to?

Da, skup je Behr 600kn puna cijena, duplo skuplji od recimo 1.4 t-jet motora

Nedavno sam čitao da je već treći ili četvrti put zaredom netko mijenjao originalni termostat - hvala, meni dosta
0989739290

Memphis

Citat: Multijet  u 23 Veljača 2018, 16:00:32
Nedavno sam čitao da je već treći ili četvrti put zaredom netko mijenjao originalni termostat - hvala, meni dosta
A jel si ti mijenjao 4 puta originalni?

alister

Citat: Boxer  u 23 Veljača 2018, 15:22:46
Kad probaš fiata JTD onda budeš znao zašto, neznam nikoga tko je vozio jedan termostat duže od 2 godine a košta oko 500kn, hvala ali ne hvala, Od katarine provjereno radi bez greške imam ga i na kombiju i na autima prije sam ga imao, nikad nikakvih problema

DoÄ'i upoznati mene  :DD:
Bivša Marea 8 godina isti, moj MK2b JTD evo već treća godina od kada ga imam još nije diran, ženin Grande JTD isto već treća godina kod nje isti termostat.
Nemam ja pojma Å¡to radite da vam stalno termostati odlaze

Multijet

Citat: Memphis  u 26 Veljača 2018, 01:58:41
A jel si ti mijenjao 4 puta originalni?

Nisam i ne želim isprobavati hoće li izdržati,radije potrošim na nešto drugo.
Imaš li razlog zašto potrošiti 500 kuna umjesto 50 za isti rezultat?
0989739290

Memphis

Citat: Multijet  u 26 Veljača 2018, 10:53:29
Nisam i ne želim isprobavati hoće li izdržati,radije potrošim na nešto drugo.
Imaš li razlog zašto potrošiti 500 kuna umjesto 50 za isti rezultat?

Imam razlog napravit to kako spada bez obzira koliko me koštallo. Ako nemam za to ili mi je žao dat pare onda neću imat auto.