novi bravo-kratka svjetla (preporuka)

Autor MADmax23, 26 Veljača 2018, 13:08:35

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

MADmax23

da vas pitam dali imate problema sa kratkim svjetlima?
meni svijetle uzasno.e sad,molim preporuku led ili xenon zarulja (imam leču na autu) jer ove obicne katastrofa.
ili mozda osram night braker?
i moze usput preporuka za pozicije (da ne otvaram novu temu)?

Tooutman

Ja osobno nemam. Uredno mi svjetle, naspram brave preporod. Ali da se vozio u autima koji bolje osvjetljavaju cestu, jesam. U kakvom su ti stanju farovi, reflektori?
Italia Corse na 2 kotača tracking
https://www.strava.com/clubs/263699

Miha.

Bravo ima loše projektore (točnije reflektor iza leće je loš) tako da 99% auti ima bolje svjetla. Definitivno najobičniji reflektor svijetli puno bolje. Sa xenonom ćeš dobit veću širinu, a daljina će otprilike biti ista.
Šta se tiče standardnih sijalica vs. skuplje. Razlika se gotovo nemože primjetit, znači bacaš pare. Jedina veća razlika je na longlife sijalicama koje primjetno lošije svijetle.

Moj savjet da probaÅ¡ prvo stavit  neolux ima ih kod tokića za siću. Mene su oduÅ¡evile na dugom..

MADmax23

ok.hvala za savijet.
neoluc to je zarulja ili ?
znaci baca dalje?

Miha.

Da obična sijalica meni svijetli bolje od boscha plus 90 na dugome. Kratka nisam probao.

MADmax23

aha..ti si mi pisao za duga!?
ma za duga mi nije bitno jer ih upotrebljavam tu i tamo.
ma najvjerovatnije cu uzati night brakera iz siluxa ili iz tokića!

btw jedno off topic pitanje:
dali je ok castrol gold 10-40 ulje za brava?
koliko to ulje moze stajati (ima rok trajanja)?
ima u intersparu na akciji 5l za 250kn

MADmax23

Citat: Miha.  u 26 Veljača 2018, 14:44:38
Bravo ima loše projektore (točnije reflektor iza leće je loš) tako da 99% auti ima bolje svjetla. Definitivno najobičniji reflektor svijetli puno bolje. Sa xenonom ćeš dobit veću širinu, a daljina će otprilike biti ista.
Šta se tiče standardnih sijalica vs. skuplje. Razlika se gotovo nemože primjetit, znači bacaš pare. Jedina veća razlika je na longlife sijalicama koje primjetno lošije svijetle.

Moj savjet da probaÅ¡ prvo stavit  neolux ima ih kod tokića za siću. Mene su oduÅ¡evile na dugom..
kupio jucer u tokiću pa usporedim sa standardnom.
btw sta ti znaci ovo:mene su odusevile na dugom!?na dugo svjetlu ili duzina bacanja snopa?

MADmax23

kupio neolux (15kn zarulja) i night braker (75kn komad) i neolux su dobre za duga svjetla kao sto je i kolega rekao ALI night braker opet isti ku*ac!!
sta napraviti?
dajte ljudi pomagajte? čistiti leču ili ?

AntonioK


MADmax23

Citat: AntonioK  u 05 Ožujak 2018, 13:21:43
Stavi xenon i ispoliraj far :to:
far izvana je ok (budem poslikao).
koji xenon preporucas? 50+w 6000k?

Mike20

Ne znam da li si ikad imao prilike voziti ganc novi auto koji ima leće i obične  žarulje?
Ja jesam, i po mraku po kiši vidi se katastrofa. To je jednostavno tak.

MADmax23

Citat: Mike20  u 05 Ožujak 2018, 15:31:00
Ne znam da li si ikad imao prilike voziti ganc novi auto koji ima leće i obične  žarulje?
Ja jesam, i po mraku po kiši vidi se katastrofa. To je jednostavno tak.
kako ne,novi f30,nova octavia i ok se vidi po kisi-mraku (obicne zarulje)
ma ovo je katastrofa po mraku a kamoli tek mrak i kisa

IvanBravo1

Xenon 5000k 55w  zakon, bolje se vidi od obicnih a i auto izgleda ljepse :ok1: meni su bila svjetla jako supustena u pod, sad kad sam ih malo povisio puno bolje je.
Fiat Bravo 1.4 16v

Miha.


topolino

Igra ulogu jako velicina projektora. Sto veci to bolje jer sjenilo i kod navecih ubi 40% svjetla. Kod manjih i preko 50%
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD: