Misfire

Autor SYZAC, 01 Srpanj 2018, 13:26:20

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

punto1976

meni se javljao misfire zbog jedne dizne od plina kad se malo zagrijala. u vožnji sve ok, a na semaforu nakon 20 sekundi počela lampica svijetlit prvo a kasnije kad se duže vozim i stanem isključio mi komp jednu bobinu i radio na tri cilindra dok ne ugasim i ponovo upalim. u principu komp skuži na cilindru di je loša dizna da nešto ne štima jer ne ubrizgava kak treba pa ga isključi. kad sam zamjenio diznu na tom cilindru sve ok poslje već mjesecima.

Mike20

Ti si nešto pomiješao, komp NIKAD ne isključuje bobine. Crkao ti driver bobine u ECU motora, ili je načet. Onda dobivaš misfire. Radi plinske dizne sigurno ne, jer bi komp plina izbacio grešku, a loš rad plinske dizne, dal' je zaštopana ili ne, vidiš isključivo po smjesi i LTFT/STFT

SYZAC

@punto1976
Mike20 ti je sve točno napisao.....kod tebe je 90% riknula špula na jednom od LPG injektora-jako rjetko se dogodi crkavanje mehaničkog djela lpg injektora ili drivera/izlaza na ECU-lpg jer bi isti trebali pretrpiti jedan mehaničko drugi elektro oštečenje ili kombinaciju istih....nakon zamjene bilo špule bilo cijelog injektora sve se uglavnom vrati u normalu....bla-bla..nema veze zapamti gore navedeno: ECU auta NIKAD, ali baš NIKAD ne isljučuje bobine, ked se isljučenje bobine dogodi vjerojatnost da ti je otišla sama bobina i/ili driver na ECU-u auta eksponencionalno raste....što,kako,gdje bi zahtjevalo malo poduži post....prelistaj malo forum i više sam nego siguran da ćeš naći pregršt odličnih postova i savjeta....

SYZAC

@topolino....znaÅ¡ kaj doÄ'e mi da ga polijem z mrzlom vodom da dobi kihavicu :neznam: :kmeee:...sve Å¡to mi je oku vidljivo sam pregledao, viÅ¡e ne znam di bi se okrenuo....svi osigurači,releji,spojevi,konektori...sve je uredno i funkcionira....tps,iat,map,ckp,cam,bobine,ecu sve 5,ecu lpg, lpg injektori (isključivani 1po1)
filteri,alternator,anlaser,kompresor,ventilacij,svje klasteri,spjevi masa, +kleme očišćeni,ošmirglani i uredno pritegnuti....evo i jutros auto ide ko san...glatko i bez problema....probam snimiti live data pidove i ako uspijem postavim ih na net.....javim ako bude promjena

punto1976

ma ok, krivo sam napisao a nisam tako mislio da baš ECU isključi bobinu, ali je tako izgledalo. LPG dizna je sve lošije radila kak je duže radila i grijala se i onda mi je tester očitao grešku na tom cilindru za misfire pa sam dao tu zamjenit. i samo na leru je loše radila ne znam zašto. inače je bila na njoj tvornička greška jer su bile sve nove stavljene, a mijenjao sam jer su u Cepelinu stavili krive dizne za taj motor.

SYZAC

Mali :off:
Cepelin :ljut6: :fenforcer: :violent-smiley-043:...sve si rekao....glavno da se svi razumijemo, ja toliko gluposti provalim jer ne znam da se divim strpljenju ljudi po raznim forumima....to i je poanta foruma (ne to da ja provaljujem gluposti-onaj drugi dio...strpljenje drugih kuiÅ¡  :haha6:)....reći Å¡to misliÅ¡ (makar i krivo) i pričekati odgovor...npr sumnjao sam na MAP, pa su mi lijepo objasnili da ga praktički mogu i iÅ¡tekat i niÅ¡ta se dramatično promjenit neće...svaka moja,tvoja i ina greÅ¡ka je jedna manje koju će netko drugi napravit
Mali :off:

Mike20

Nemoj se na plin voziti s manje od pola spremnika goriva, barem izmeÄ'u pola i jedne četvrtine.
Posebno po ljeti, benzin hladi pumpu goriva koja cijelo vrijeme radi dok se voziš na plin

SYZAC

 :ok1:...a da nisam o tome tomove i tomove pročitao :idiot:
ugl natakano u subotu :eusa_whistle:

topolino

Za plin odi tidali ili u dugo selo u hyundai birt. Oni ti rade sa plinom tomasetto i naci ce sto je sa motorom. Missfire ti moze biti i od presiromasne smijese. Onda bi znacilo da je jedan injektor na samrti, pa ecu korigira O2 u ispuhu tako da zaljeva ostala tri cilindra gorivom. Uglavnom ode klip i glava na jednom cilindru, a ostatak motora zariba zbog viska goriva i curenja istog u ulje.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

SYZAC

Nakon novog DTC P0304 (Cylinder 4 Misfire
Detected)...kupljena i zamjenjena bobina....auto leti, potrošnja na test vožnji 4.5 l/100km....za sad sve ok, javim ako bude promjena...
@topolino
Ako si mislio na mene...bio kod dr. Tidale, on je i zamjenio Å¡pulu injektora.... 
Tidala (Grdenci 54, 49210, Zabok/Grdenci)
Hyundai Birt (Ul. Antuna Mihanovića 2, 10370, Dugo Selo)
Ako si pak mislio na punto1976.....topla preporuka za Tidalu i Hyundai Birt...profesionalci ali i vrlo prijateljski pristupaju strankama, ugodna atmosfera....zakon ljudi kapa do poda

topolino

Mislio na oboje. Kod birta ljudi iz dalmacije i slavonije idu kod njega cak i za redoviti servis i nije im zao km.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

SYZAC

Već sam gore naveo, najtoplija preporuka i za Tidala i Hyundai Birt servise :care1:, i sa jednima i sa drugima imam odlično iskustvo iz prve ruke  :ok1:....naime jedno sam vrijeme živio u Sesvetama i vozio Hyundai Accent sa maltene istom LPG konfom kao i u sadaÅ¡njem autu.
Nakon ugradnje instalacije u  :brulj: Cepelinu :brulj: i njihovih gluposti, zavlačenja i kerefeka stvar su spasili u Hyundai Birt servisu, a kod dr. Tidale sam bio proÅ¡le godine na preporuku Mike20 i ostatka ekipe sa Autoplin foruma....uskoro će LPG servis i kako stvari stoje posjetit ću jednog ili drugog

SYZAC

Zamijenjena i žica spoja aku-razvodna kutija, stavljena licna Cu 25mm2 i bobina...javim ako bude promjena
:hello2: 610,0 km/34,74 litara lpg/5.70 lit/100km...BC 4.9litre prosjek/35kmh prosjek-paljenje i vožnja isključivo na lpg....po ovome mogao sam komotno joÅ¡ 100km  :yahoo:

SYZAC

 :joj: i kako to obično biva sreća je trajala samo 3 dana....dakle jutros u vožnji (isklj. benz. pumpa-paljenje i vožnja na lpg)....na blagoj uzbrdici (podvožnjak king cross) moj (pustimedavriÅ¡timdanasmiseneda) fiat punto odlučio je ničim izazvan ugasiti kompletno lpg sistem i podariti mi joÅ¡ jedno (ajddavidimkolikobrzomoguvratitiosiguračpumpebenzina) nadasve (politćutebenzinomizapalit) mini stresno jutro....ali čekajte to nije sve ako brzo vratite osigurač, date kontakt i krenete....pogodili ste  :yahoo: misfire cylinder 4 :yahoo: , naravno na novoj bobini,kabelima i svjećicama....

KOEOF=KEY ON ENGINE OFF u mjestu
RPM 000
IAT 44
TPS 0% uredno registrira i reagira na gas
VAKUM 00.0
MAP 100kpa=1000mlb
LTFT 00.0

KOEON=KEY ON ENGINE ON u mjestu
RPM 763
IAT 23
TPS 0% uredno registrira i reagira na gas
VAKOM 21.3
MAP 33.3 kpa=330mlb
LTFT -44

Sve više sumnjam na neispravan MAP (ECU, CKP,TPS,IAT) tj oštečena membrana/elektronika.....razlog su uvjeti pod kojima dolazi do misfire-lagana uzbrdica,lagano dodavanje gasa....prije toga usporavanje,kočnje i šaltanje u nižu, a to vezuje naglu promjenu VAKUMA, što opet vezuje promjenu tlaka u usisnoj grani-oštečena membrana/elektronika....bla....kako sam naveo auto je zadnja 3 dana vožen sa iskl. pumpom benzina, dakle benz. injektor/i su izolirani i ne bi smjeli imati utjecaj na lpg injektore, osim u slučaju pogrešnog signala ECU-auta koji se transferira na ECU-lpg i dalje na lpg injektore....CKP nepravilno očitanje-izostanak iskre i hvatanje/variranje okretaja u leru (min mogučnost kvara)....TPS pogrešno očitanje=sve navedeno, IAT=kao i TPS......i kao zadnje O2 senzori (LTFT) samo reda radi ih navodim....
Za sada mi najviÅ¡e izgleda imaju CKP i MAP...jer su simptomi ako na tipični, a ono barem tu negdje...gaÅ¡enje,Å¡tucanje,misfire...kad sam to napisao u kombinaciju ulazi CAM=CMP senzor-pogreÅ¡no očitanje i produljeno trajanje otvorenosti injektora... :tippen:  :neznam:  :tres:
Prjedlozi,ideje....ispravci dobrodošli

Mike20

ECU plina/ motora