Misfire

Autor SYZAC, 01 Srpanj 2018, 13:26:20

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

SYZAC

Novi moment....jučer u putu mi se pojavio misfire  :wall:....da sam lud malo je za reći
prvi DTC izvučen je naravno P0300....
nove svječice i kabeli
kako mi ne radi dobro multimetar mjerio jesam otpor na bobinama al ajd znaj jel ok
PRIMAR 0.08 na obje bobine
SEKUNDAR 7.08 na obje bobine
GORIVO Lpg i Benga- ima više nego dovoljno
LTFT i STFT OK-iš no WOT -14.7 do -16.1 u leru divljaju ali takvi su od prvog dana
O2 senzori ispravni (barem mi ne javlja grešku) i u samom testu mi stoji
O2 sensor test completed
VAKUM 21.3 u leru....5.1 WOT
ECU se čini u punoj kontroli uredno šalje signal na (bobine) CoilA i CoilB i uredno registrira svaku koja je ručno isključena
Iskopćanjem CoilA ili CoilB mijenja se zvuk motora...
KNOCK DETECTOR Count 0
DTC-i obrisani i više se ne pojavljuju
Motor starta lako i bez greÅ¡ke problemi poćinju u vožnji....tj na semaforu i pri kretanju, ponaÅ¡a se kao da nema dovoljno goriva-počinje bacakanje, cukanje i pot-pot iz auspuha...dok pri vožnji punim gasom(AC 130km/h, 3000+ rpm)  ili ravnomjerno (cca 60km/h 1800-2000 rpm) bez naglih ubrzanja sa autom nema nikakvih problema
E sad moja sumnja su ili svječice ili bobine za sada još ne sumnjam na ECU auta....s druge stran moguće da je problem i ECU-Lpg (STAG 300), LPG injektorima (Valtek)....isparivaču ili samoj mješavini plina....ideje, prjedlozi, savjeti, solucije dobro došli...

WOT-wide open throttle/gas do poda
LTFT i STFT trimovi gorive smjese

Mike20

Ako su ti LTFT tolko u minusu, imaš previše goriva tj plina, pa ECU oduzima gorivo. Loša plinska mapa ti je poremetila mapu benzina. Odvozi se 200km na benzin samo i onda odi na podešavanje plina.

Bobine zamijeni, poznato je da skure ECU motora bez nekih posebnih simptoma, osim pokoji missfire


Mike20

Koje injektore imaš, tj. Koje se boje špule na njima?
Koliko imaÅ¡ na plin odgoÄ'eno od ugradnje, koji zadnji zahvat/servis bio na plinu?

SYZAC

4 Valteka....čini mi se plavi (budala sad sam bio kraj motora i nisam zapamtio boju....već sam sve vratio na mjesto)....ovo sa mapama bi moglo i upaliti, bobine mjenjam u ČET ili PET jer i ja na njih sumnjan....dodao sam još jednu žicu uzemljenja za ECU direktno na - klemu akua zlu ne trebalo.....ona prokleta + žica se i dalje grije toliko da topi plastiku razvodne kutije...i to bi trebao zamjeniti u toku tjedna....ak ti padne još što napamet piši....javim ako bude kakvih promjena

SYZAC

02.09.2017 153.990   No#1 LPG INJECTOR ELM-COIL REPLACEMENT
                                        Å PULA LPG INJEKTORA-ZAMJENA

SYZAC

Ispod mojih postova imaš link na https://www.spritmonitor.de/en/detail/845776.html tamo sve piše

Mike20

Žica s akumulatora ide Direkt na alternator tak da vidi i taj dio za grijanje

topolino

Provjeri alternator jer su im losi dosta. Zlu netrabalo stavi izmedu + kleme i akumulatora multimetar i mjeri AC struju. Alternator je trofazni AC generator 120V po fazi ako probi diodni most moguce je da AC ode u "mrezu"
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

SYZAC

Žica od alternatora do akua je ok....punjenje akua (14.08 nominalno / 13.68 pod punim loadom-svi potroÅ¡aći)....pad napona izmeÄ'u kleme akua i spoja sa razvodnom kutijom je relativno malen 0.27v (13.68+0.27=13.95)...joÅ¡ je manji od ALT do akua 0.17... :tres:...bit ću pametniji kad zamjenim žicu i bobine...

SYZAC

Dali bi neispravan MAP uzrokovao iste i slične probleme ili možda neispravni O2 senzori....mislim na to da ako MAP pokazuje preveliki pritisak, ECU fila gorivo (bogata smjesa po trimovima)....ista radi problem pri niskim okretajima (ler) tj. guši motor, istom kad se doda gas-otvori se klapna....vrjednost (pritisak) se izjednači s onim koji (pogrešno) pokazuje neispravan MAP i u biti se (dodavanjem gas) ista dovodi u pravilan stehiometrijski oblik....dosadno na poslu pa mi mozak radi prekovremeno...

SYZAC

Čini mi se da sam gore krivo napisao....neispravan MAP bi mjerio manji pritisak (otvorena klapna)....ali to i nije bitno....ugl može li gornja pretpostavka biti tučna :zbunj33:

topolino

Teoretski moze, ali map je linearni uredaj. Kada ode u off mjeri uvjek za isti postotak off. Uostalom pogledaj na diagnostici koje vrijednosti ti daje MAP. Vanjski pritisak bi trebao biti 700 milibara kada je full nevrijeme (epskih razmjera) dokle 1100milibara jako lipo. Vrijednosti u leru blizu 10milibara, WOT oko 900+ milibara. Za bolju kalulaciju jedna referentna mjera 1000milibara = 1bar :D: isto provjeri IAT i TPS dali ima rupe u signali i je li linearan signal. Njega mozes i sa ugasenim motorom vidjeti kako radi.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

SYZAC

Teoretski i praktično ću Å¡iznut....danas odvozio turu 46km (2×23km) i zvijer je opet zvijer...bez greÅ¡ke, bez Å¡tucanja, bacakanja...koji kuki se togaÄ'a....zato sam pomislio na MAP...sad kad razmiÅ¡ljam u nazad TPS i IAT su sasvim ok...nema rupa u signalima i auto se ponaÅ¡a savim normalno, nisam meÅ¡tar od makine i elektrike, ali svaki svoj auto održavam sam....zato će me ovaj strpati u ludaru....tu i tamo rpm potone kad pustim gas i stisnem kvačilo, drugi put se rpm spuÅ¡ta lagano sa minimalnom zadrÅ¡kom :wtf:....opet, vozim u drugoj polako, pustim gas bacaka se, Å¡tuca kao da su mu raÅ¡timani ventili....drugi dan, ista situacija bez bacakanja....:crazy2:....OBD bez DTC kodova....jedina razlika od jučer je mrvu duži start i to samo ujutro....sad ću ga pratit joÅ¡ koji dan i tek onda razmisliti i zamjeni bobina....ak su one u pitanju, da ne nabacujem djelove-djelova radi....ispada da je prdac bio samo loÅ¡ LPG....javim ako bude promjena

SYZAC

BTW ovo je moja normalna potrošnja


topolino

Meni to smrdi na struju u Å¡lusu. Rjesi prvo pregrijavanje zice jer negdje je garant zica u kratkom spoju.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD: