Misfire

Autor SYZAC, 01 Srpanj 2018, 13:26:20

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

SYZAC

Hvala Mike20...baš znaš utješiti čovjeka :ernaehrung004:
Ne znam za kojeg se odlučiti :roll2: ....nekako mi je bliže da je ECU auta, zbog svega navedenog....
ECU auta repariran i otključan cca 800 kn u slobodnoj prodaji
ECU lpg STAG cca 400kn...
Hvala ljudi na prjedlozima i podršci...a najviše na strpljenju i čitanju mojih nadasve kratkih tvitova....javim kad rješim problem

SYZAC

Citat: topolino  u 01 Srpanj 2018, 15:12:56
Provjeri alternator jer su im losi dosta. Zlu netrabalo stavi izmedu + kleme i akumulatora multimetar i mjeri AC struju. Alternator je trofazni AC generator 120V po fazi ako probi diodni most moguce je da AC ode u "mrezu"
@topolino....sorry totalno sam zaboravio odgovoriti na post....napravio sam kako si rekao i dobio sam 30v AC....ne znam jeli to dobro ili loše...
Btw kontaktiro sam Ac.hr....niti oni nisu sigurni Å¡to bi moglo biti, buni ih isto Å¡to i mene, problem se javlja samo u ljetno doba (ali nikada kad vani prži), ne smeta mu kiÅ¡a, snjeg,led, sunce, kad ide ide glatko ko metak...kad pobrljavi zahebava sam tak.... čim uhvatim vremena idem k njima na diagnostiku i do Tidale-da se pregleda i lpg sistem....sorry joÅ¡ jednom za kasni odgovor  :ernaehrung004:

topolino

Nebi smjelo biti uopce AC tj. 0V. Jedna faza na diodnom mostu je probila i fila ti izmjenicnu struju. Repariraj alternator prije nego sprzi kompletnu elektroniku na autu. Elektronika radi na DC (istosmjernu struju) izmjenicna popali cipove.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

SYZAC

 :ok1: javim se kad rijeÅ¡im

SYZAC

Ako je netko na forumu molio bih potvrdu ili negaciju istog.....
Danas sam gledajući konektore i špule lpg otkrio nešto bizarno ili možda ne...
Naime konektor Å¡pule 4 koja je gumenim crijevom vezana za sapnicu cilindra 1 bio je spojen na Å¡pulu 1 i tako redom...da pojednostavim (Isprika za caps)

KONEKTOR 4 NA Å PULI 1 G.CIJEV NA CIL 1
KONEKTOR 3 NA Å PULU 2 G.CIJEV NA CIL 2
KONEKTOR 2 NA Å PULU 3 G.CIJEV NA CIL 3
KONEKTOR 1 NA Å PULU 4 G.CIJEV NA CIL 1

Vratio sam konekcije kako mislim da moraju biti dakle 1-1/2-2/3-3/4-4 (ranije 4-1/3-2/2-3/1-4) isprobao auto i sve se čini u redu
Tko je fulao???  :zbunj33:
Alternator-bio kod električara sve OK, čovjek ga je dobrih 45 minuta ispitivao spajao na mslm osciloskop...bla ugl sve u najboljem redu...


SYZAC

Tko je folao....ja!!!
Konektori su samo krivo lejblani....ugl zamijenio jedan benzinski injektori auto opet leti....javim napredak kroz koji dan.....

Mike20

Konektori LPG-a su označeni ili brojevima ili češće A,B,C i D
1 ili A ide na prvi cilindar koji je odmah do zupčastog

SYZAC

Tako su i spojeni, ali su krivo označeni...ugl skinuo sam benzinski raijl i zamijenio jedan injektor za koji sam siguran da je puštao bengu nekontrolirano (misfire cil 4) i zbog kojeg je benga sirova curila u cilindar, ispuh i bla...
Pregledao sam sve konektore i točno i uredno su spojeni samo su krivo označeni...4-1/3-2/2-3/1-4...svaki sam posebno odvojio našao ga u snopu i spojio natrag kako treba....dakle samo su markice krivo stavljene....
Zašto je lpg sistem radio normalno kad sam ih spajao na špule po markicama...1-1/2-2/3-3/4-4...nemam pojma...ništa osim vremena me ne košta spajati ih i ponovo prepakirati ako se za to ukaže potreba...
BTW špule su žute boje

Mike20

Znači imaÅ¡ Valtek 1ohm  injektore

SYZAC

Ako ti tak kažeš....fakat u to se ne kužim

Mike20

Tak je. To su najbrži injektori tog tipa al vele da znaju špule krepati jer ide velika struja kroz njih.
Znaš da ih treba svakih 20-40 000km reparirati, izdrže 2-3 reparacije.

SYZAC

Podatak o reparaciji nisam znao....mislim da ih neću reparirati već zamijeniti...dr. Tidala mi je zadnji put rekao da će ih zamijeniti za neke druge/bolje....ugl problem sa gašenjem lpg-a kod automatskog prebacivanja se nastavlja....manuelno prebacivanje i paljenje na plin-problema za sada nema....možda mi sistem pokušava reći da je fakat vrijeme za servis, no kako imam zeznuto radno vrijeme sve će morati malo pričekati....