Punto 55 ugradnja serva?

Autor robert_zd, 19 Srpanj 2018, 10:33:46

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

robert_zd

Gledam za curu, vozača početnika neki autić i našao punta 55 al nema serva. Auto odličan al bez serva ne želim uzeti.
Dali je moguće ubacit servo i kolko bi taj zahvat koštao?
Treba vjerujem servo letvu volana i servo pumpu?

Bero

Jesi ga ti (ili još bolje ona) uopće probali voziti? Tom autu niti ne treba servo kako se lagano vrti volan.
A naknadna ugradnja serva sigurno nije jeftin i jednostavan proces. Bolje onda gledaj neki model sa servom
Samo boxer bajo moj :)

robert_zd

Nisam toga sa oglasa jer je Zg a ja Zd. Ali ima mi frend isto 55 icu serijala sve i održavan tip top auto. Probao njegovog i neda se on baš motat na mjestu, treba auto bit u pokretu da je laganije

Bero

A gle, ako misliÅ¡ da će curi biti teÅ¡ko motati volan na mjestu bez serva, onda definitivno traži puntića sa serijski ugraÄ'enim servom, jer naknadna ugradnja je naprosto neisplativa. ELX oprema ma MK1 je imala servo. Ili traži mk2, oni su već češće imali servo
Samo boxer bajo moj :)

topolino

Pa kolike rukice imate da je 55 tesko motati? Ili ste se navadili na nove aute kojima je lakse motati volan sa kotacima na cesti nego u zraku :DD:
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Bero

Samo boxer bajo moj :)

topolino

Ja kada sam prvi put sjeo u 55 od autoskole sam se pokacio sa instruktorom da taj auto ima servo, ali nije ga imao :D:
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

kiky776

Lako se ubaci servo, ali već kad tek kupuješ lakše je kupiti auto da već ima servo. Barem tih punta ima brdo
Alfa Romeo 156 SP2
Stilo Abarth 2.4 20v
Brava 1.4 12v / 1.6 16v / 2.0 20v /2.4 20v
Alfa Romeo 33 1.3 boxer
Opel Astra dti 1.7

Virago

Najprije zašto uopće motati volan na mjestu? To treba raditi u jako, jako malo slučajeva, Ako se Punto imalo kreće, mota se vrlo lako.
Inače, servo možeš nabaviti za nekih petstotinjak kuna na Autootpadu, ali je problem što nemaju svi Puntači nosače za servo na bloku.

Mike20

Zamijeni ležajeve amortizera i 50% bude volan lakši. Naći servo letvi staru 20+ godina koja je ispravna je skoro nemoguće, a reparacija je skupa, na bloku vjerojatno nema ni rupe za servo pumpu.
Najjeftinije je uglaviti el. Servo sa Corse i ovaj kontroler

https://m.ebay.com/itm/Corsa-B-C-Kit-Electric-power-steering-controller-box-With-ECU-plug-EPAS/142463712424?hash=item212b7fbca8%3Ag%3ASywAAOSwbopZgX~V&_nkw=Corsa+power+steering&_from=R40&rt=nc&_trksid=m4084.l1313

Mike20


robert_zd

Meni nebi bija problem vozit bez serva,musko sam. A cura je nov vozac. Treba vremena dok ona pocne motat lagano krecuci autom. A 160cm visine 50 kg,mrcina od zene:DD: Da ide u teretanu bi mozda i mogla . Punta dobrog je jako tesko naci,pogotovo da ima nesto opreme,zato sam pita za ugradnju.

dinko1981

Ma nemoj opce onda gledat jedinicu, kupite dvojku jer 99% ih ima servo pa cak i klimu a za nikakve novce. Onda cura upali city funkciju i jednom rukom mota a drugom slika selfie

Memphis

Bolje ti je bez serva. Teško ćeš nać dobru letvu i pump a ne ako je sve ok ne mota se teško bez serva.

topolino

Vozila je moja cura godinama 75 i mojeg starog hyundaija bez serva, a ima 170/50 i hemiparezu. Nikad se nije zalila da joj je tezak volan.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD: