Punto 55 - Temperatura

Autor eLaCiD, 11 Srpanj 2020, 09:22:22

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

eLaCiD

Da kužim. Stari termostat je izgledao kao ovaj lijevi (sredni mesing dio malo uvučen). Novi izgleda kao ovaj desni (srednji mesing dio malo izvučen). No i kod starog i kod novog isti simotomi.
098  38 77 11
elacid@net.hr

Memphis

onda pumpa jer nema drugo kaj bit.

Memphis

ak veliš da je kiler ok

eLaCiD

Danas isprao kiler, natoćio novi antifriz i spojio ga na IAWScan. Pustio da radi u leru da vidim temperaturu. I IAW pokazuje 87°C, a ventialtor ne pali. Ide do 97°C  i tu tek pali. Dakle termoprekidač.
098  38 77 11
elacid@net.hr

Memphis


Memphis

Ne znam, sve je moguće, probaj. Ali ja i dalje mislim da je problem oko termostata. Jer da je termoprekidač onda bi ti se u vožnji trebao puno brže ohladit tj. spustit na normalnu radnu temp. Ak hoćeš biti 100% siguran izvadi uložak termostata pa probaj onda bez njega vidjet jel će se pregrijavat u mjestu tj. na koliko će palit vent. Trabo bi na 92C.

the-rider

pa oko 95 je normalno za termoprekidac, 100-110C je sasvim normalno na mjestu na novijim autima
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Memphis

Njima ti je 94 max za paljenje ventilatora. Novi auti su dugačije posloženi imaju drugačji termostat i njima je radna temperatura dosta veća.

eLaCiD

Citat: Memphis  u 18 Srpanj 2020, 15:30:38
Ne znam, sve je moguće, probaj. Ali ja i dalje mislim da je problem oko termostata. Jer da je termoprekidač onda bi ti se u vožnji trebao puno brže ohladit tj. spustit na normalnu radnu temp. Ak hoćeš biti 100% siguran izvadi uložak termostata pa probaj onda bez njega vidjet jel će se pregrijavat u mjestu tj. na koliko će palit vent. Trabo bi na 92C.

Jel problem izvadit uložak termostata. Postupak ?
098  38 77 11
elacid@net.hr

Memphis

klještima stisneš i zakreneš (otkopčiš) metalnu pločicu koja drži oprugu i izvadiš oprugu i uložak. Isto tako vratiš.




Memphis


eLaCiD

#26
Citat: Memphis  u 19 Srpanj 2020, 12:03:26
klještima stisneš i zakreneš (otkopčiš) metalnu pločicu koja drži oprugu i izvadiš oprugu i uložak. Isto tako vratiš.





Obavljeno.  :ok1:  Primjetio sam da je onaj tanki pipac koji viri iz mesinganog dijela puno kraći nego je ovdje na slici.
Sad ga samo trebam spojiti na dijagnostiku i provjeriti na kojoj temparaturi pali i gasi ventilator .
098  38 77 11
elacid@net.hr

Memphis

Ma to ti ovisi o termostatu nisu svi isti.

eLaCiD

Evo ovako. Skinut uložak termostata. Spojen na Multiecuscan. Prema podacima ventilator pali na 102°C, gasi na 101°C. Očito termoprekidač treba promijeniti.
098  38 77 11
elacid@net.hr

eLaCiD

#29
Termopreidač  promijenjen. Sad samo treba vidjeti na Multiecoscanu na kojoj temperaturi pali-gasi.
098  38 77 11
elacid@net.hr