Punto 55 - Temperatura

Autor eLaCiD, 11 Srpanj 2020, 09:22:22

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

eLaCiD

Provjereno na Multiecuscanu. Ventilator pali na 97° gasi na 93°C.
098  38 77 11
elacid@net.hr

dinko1981

Vidis ja na svom puntu S-ocijali nemam takvih problema, talijani su odmah u tvornici izbacili prikaz temp. da bi imao brigu manje  :grinning-smiley-044:

Memphis

Citat: eLaCiD  u 19 Srpanj 2020, 20:50:30
Provjereno na Multiecuscanu. Ventilator pali na 97° gasi na 93°C.
Moj pali na 93-94 gasi na 86C

eLaCiD

Citat: Memphis  u 20 Srpanj 2020, 15:44:19
Moj pali na 93-94 gasi na 86C

A ne znam kaj reći. Nabavio novi u Tokiću. Probao sa izvaÄ'enim uloÅ¡kom termostata. Sad uložak ponovno vratio i temperatura se diže do 103°C u gradskoj vožnji. Ventilator pali normalno na 87°C i radi čitavo vrijeme.
Rezime :
Pročistio kiler tekučinom za čišćenje.
Ugradio novi termostat
Ugradio novi termoprekidač

Sad više ne znam kaj može biti osim pumpe.
Danas naručio novu pumpu 20 zuba.

Da vidimo i to. Jednom je već bilo da mi je nova pumpa nakon samo par soma km bila pojedena.
Od lopatica nije ostalo ništa. ko da su izdrejane, samo ostala plastična piksa.
Ide kod mehe sljedeći tjedan pa da vidimo joÅ¡ to.  :facepalm:
098  38 77 11
elacid@net.hr

Memphis


eLaCiD

#35
Citat: Memphis  u 02 Kolovoz 2020, 15:05:35
Jel si upio kaj riijesit?

A ovako, nabavio novu pumpu , oÅ¡o kod majstora. I sad on veli - nije ti to do pumpe nego kiler. Kažem ja - pročistio kiler, isprao ga i opet isto. Veli meho - to su zaprljena saća izvana i neme protoka zraka, Ä'abe ti da stvaljamo novu pumpu. I niÅ¡t kupim ja novi kiler i zamijenim ga sam za pol sata. I recimo bolje je nego prije, temperatura se ne diže do 3/4 neg samo do 1/2 (radna temperatura) i ventilator se ukključi ali ga ne isključuje u gradskoj vožnji tako da joÅ¡ uvijek sumnjam na vaser pumpu koja ne radi dovoljno protoka. Kao Å¡to sam već napisao imao sam već takav slučaj da su na novoj pumpi  nakon cca 5000 km oÅ¡le lopatice ko da su izdrejane - vjerojatno pojeo antifriz plastiku nema bit od čeg drugog. Ova pumpa je gore cca 25000 km zamijena sa zupčastim remenom pa je možda slićna stvar i sa njom. Pričekat ću joÅ¡ par dana da vidim kako se ponaÅ¡a i probat zamijenit i pumpu.
098  38 77 11
elacid@net.hr

Memphis

Ma sumnjam da je do pumpe. Bitno je da temperatura ne ide u visoko to kaj se pali vent je normalno jer je i vani vruće. A koju si sad uzeo? Malo koja pumpa za mk1 ima plastični impeler. Svi su više-manje metalni.

Boxer

Po ovim vrućinama je sasvim normalno da ne isključuje ventilator po gradu
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

eLaCiD

Citat: Memphis  u 03 Kolovoz 2020, 13:10:43
Ma sumnjam da je do pumpe. Bitno je da temperatura ne ide u visoko to kaj se pali vent je normalno jer je i vani vruće. A koju si sad uzeo? Malo koja pumpa za mk1 ima plastični impeler. Svi su više-manje metalni.
Mpje iskustvo ge baÅ¡ obratno. Kad god sam trebao pumpu nisam mogao naći sa metalnim lopaticama,  Sad sam uzeo INA.
098  38 77 11
elacid@net.hr

eLaCiD

Citat: Boxer  u 03 Kolovoz 2020, 15:23:41
Po ovim vrućinama je sasvim normalno da ne isključuje ventilator po gradu
I prošle gpdine bile su vrućine (ko se sjeća), a po gradu mi se ventilator palio tu i tamo. Sad je više manje stalno u pogonu. Čak i kod hladnijih dana.
098  38 77 11
elacid@net.hr

Memphis

Citat: eLaCiD  u 04 Kolovoz 2020, 07:32:12
Mpje iskustvo ge baÅ¡ obratno. Kad god sam trebao pumpu nisam mogao naći sa metalnim lopaticama,  Sad sam uzeo INA.
Ne znam ja kad sam tražio baš pumpu sa plastičnim impelerom i od svih mogućih marki samo 3 sam našao da imaju a to su SKF, Airtex i Japanski GMB.

punto mk1

izmjenis pola auta a ne pogledas ocito , brtva glave aufiderzen  :grinning-smiley-044:

eLaCiD

Citat: punto mk1  u 05 Kolovoz 2020, 00:07:32
izmjenis pola auta a ne pogledas ocito , brtva glave aufiderzen  :grinning-smiley-044:
Prvo - daj ne copraj  :smile:
Drugo - simptomi brtve glave su drukčiji.
098  38 77 11
elacid@net.hr