Puknuti vijci brezoni na grani motora GP 1.4 8v

Autor mrbrownstone, 05 Lipanj 2022, 21:33:13

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

g3ar

<3JTD

mrbrownstone

#16
Citat: g3ar  u 15 Srpanj 2022, 10:14:01
upisi broj sasije i tu mozes naci sve kataloske brojeve https://fiat.7zap.com/en/
Ovo je odlična stranica....no nisam siguran da sam našao tu brtvu. Ona je pod differential case?
Edit: našao sam. Pretpostavljam da je to ovo: 40004830

mrbrownstone

Grande punto danas nije htio upaliti. Mislio sam da je aku ali ništa. Žena uspjela doći doma na guranje. Sumnjam na alnaser / starter / elektropokretač. Samo klikče kad se pokušava upaliti. I bila mi se lampica serva upalilai check engine za starter motor relay. E sad da ne kupujem odmah drugi starter (u CIAKU 1500kn novi) zanima me da nije neka druga mogućnost ako netko ima iskustva?

Mike20

Pa uzmeš multimetar i izmjeriš napon akumulatora. Jednostavno.
Možda nije do anlasera, taman je toliko bilo struje da uključi automat al ne može okrenuti

mrbrownstone

Evo sad sam testirao multimetrom. 12.7V ugašen auto cijelo popodne. :( tako da će biti red mijenjati alnaser. Probao sam ga sam skinuti, nisam uspio.

mrbrownstone

Sad mi se više ne gasi lampica immobilizera. Kao da ne prepoznaje ključ. To mi se prvi put danas krenulo događato kad sam ga pokušao upaliti. E sad sumnjam da je to

Memphis

#21
Citat: mrbrownstone  u 26 Rujan 2022, 19:22:25
Evo sad sam testirao multimetrom. 12.7V ugašen auto cijelo popodne. :( tako da će biti red mijenjati alnaser. Probao sam ga sam skinuti, nisam uspio.
a koji je akumulator u pitanju? AGM? Kad je tak skup.
Trebao bi opteretit akumulator da vidiš kaj se onda događa sa naponom. Spoji multimetar i gledaj na koliko padne napon kad ga pokušavaš upalit.

Mike20

Alo svijetli lampica koda ključa, onda ni neće upaliti
Ali kad ne očita kod ključa, auto vergla ali ne "primi".

Vrijeme je za spajanje na dijagnostiku.
Kad olitaš greške, bit će jasnije što treba.

Očito treba ponovno ključ prijaviti na ecu, to možeš MESom, al moraš oba ključa prijaviti ispočetka i trebaš kod karticu od auta

mrbrownstone

Bio je malo gasio lampicu ključa pa upali. Sad više ne gasi. Odspojio akumulator preko noći i ništa. A i kad je upaljena lampica ne vergla. Uglavnom cini mi se da sam s alnaserom zeznuo stvar s ključem jer sad se više nikako ne gasi. Ima netko u ZG da ima MES tj priključak. Ja imam samo onaj jeftini OBDII wifi priključak.

Tooutman

Probaj upalit auto rezernim ključem. pa da vidiš da je sigurno do imobilizera,
Italia Corse na 2 kotača tracking
https://www.strava.com/clubs/263699

Memphis

#25
Citat: Mike20  u 27 Rujan 2022, 06:32:10
Alo svijetli lampica koda ključa, onda ni neće upaliti
Ali kad ne očita kod ključa, auto vergla ali ne "primi".

Vrijeme je za spajanje na dijagnostiku.
Kad olitaš greške, bit će jasnije što treba.

Očito treba ponovno ključ prijaviti na ecu, to možeš MESom, al moraš oba ključa prijaviti ispočetka i trebaš kod karticu od auta
kak mu vergla ak mu škljoca? I lampica mu se počela kasnije palit.
Citat: mrbrownstone  u 27 Rujan 2022, 09:12:44
Bio je malo gasio lampicu ključa pa upali. Sad više ne gasi. Odspojio akumulator preko noći i ništa. A i kad je upaljena lampica ne vergla. Uglavnom cini mi se da sam s alnaserom zeznuo stvar s ključem jer sad se više nikako ne gasi. Ima netko u ZG da ima MES tj priključak. Ja imam samo onaj jeftini OBDII wifi priključak.
Pa možeš sa tim samo nabavi MES.

Ako nemaš a hoćeš, skini sa MES-ovog sitea verziju 4.8 ja ću ti poslat link za crack.

mrbrownstone

Uz pomoć majstora iz Ri koji bude tu u mom kvartu Zg, spojio sam kabl (kleme za aku) samo jednom žicom negativni pol akumulatora na vijak mjenjača (masa) i odmah se ugasila lampica immobilisera i auto kao da će upaliti ali je nekakav čudan zvuk pustio. Zvao me čovjek i kaže da je čest slučaj na GP da ode masa i da neće sad upaliti jer bi trebao i sa negativnog pola još jedan kabl staviti na masu šasije i da bi onda upalio i da bi džabe mijenjao alnaser. Doći će mi u subotu u kvart pa će mi riješiti stvar. Još ću onda update napisati.

mrbrownstone

Citat: Memphis link=topic=43711.msg712005#msg712005 date=1664311796

Ako nemaš a hoćeš, skini sa MES-ovog sitea verziju 4.8 ja ću ti poslat link za crack.
/quote]

Bio bih jako zahvalan :)

mrbrownstone


mrbrownstone

Evo podijelio bi svoje iskustvo u vezi ovog popravka, već se 2 dana važem da li da ovo pišem ili ne. Naime zaista nije čudo što ljudi zaziru od automehaničara. Dakle čovjek koji mi je rekao da je to do mase mi se javio preko FB. Redovno dolazi tu u moj kvart iz Rijeke. Svaki vikend zapravo. Navodno ima svoj servis u Ri. Preko telefona mi je rekao kako da isprobam da utvrdimo da li je to. I to sam napravio. Onda je rekao da ništa ne diram da će doći do mene i zamijeniti mi to. Ja sam si mislio obzirom da mi je ovako pomogao neću sam napraviti, reko valjda me neće oderat. U međuvremenu mi je stalno slao poruke preko FB pa sam shvatio da se boji da neću odustati. Došao je tu, zamijenio mi kabl u roku 20min i spojio MES te obrisao greške (što ga nisam tražio, jer 1. imam svoju dijagnostiku, 2. greška volana bi se sama poništila nakon nekoliko paljenja). Kad sam ga pitao koliko sam dužan, izblebetao je na brzinu "dijagnostika, proxy i brisanje grešaka = 600kn" . Meni su se noge odsjekle. Dao sam mu i više nikad me neće vidjeti. Ja za 600kn moram raditi gotovo 2 dana. Ako nekoga zanima mogu napisati i ime. BMK nisam niti riječ slagao.