Motori s ugrađenim plinom i vožnja na plin

Autor mikeg20, 29 Listopad 2007, 21:30:58

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 3 Gosti pregledava ovu temu.

tupi kut

Da li na plin vozi uvijek pa ponekad malo  na benzin  ili svaki treći rezervar mora biti vožnja na benzin?

Poslano sa mog SNE-LX1 koristeći Tapatalk

miki ZD

dinko1981

Ja se vozim na plin 20g pa jos neznam koja bi bila najispravnija preporuka, na trenutnom autu mi je nastelano da malo kasnije tj na vecoj radnoj temp. prebaci na plin jer time sam umanjio eventualne posljedice necistoce/ulja plinu a i benzinski injektori su vise u uporabi.

Mike20

Ja se isto vozim skoro 20 godina na plin, benzin uopće ne koristim za vožnju, samo za paljenje dok ne prebaci  na plin. Nikad nikakvih problema.
Slikovitije, od 100 000km odraÄ'enih s plinskim ureÄ'ajem, ne znam dal 1000km je auto vožen na benzin.
Osobno uvijek imam pola spremnika benzina. Nikad manje

Mike20

https://www.vialle.nl/en/directblue

Još uvijek čekamo revolucionarni sustav.
Najavljivan prije 2 godine.


Pasalo bi u neku 1750 ccm Turbo Benzinu ili TBi

tupi kut

Kako i kada ( nakin koliko pređenih km) servisirate  plinsku instalaciju na autu?

Poslano sa mog SM-N975F koristeći Tapatalk

miki ZD

Mike20

Osobno, svakih 10-15000km filter plinske faze, svakih 50 000km filter tekuće faze

tupi kut

Filter sam mijenjaš ????

Poslano sa mog SM-N975F koristeći Tapatalk

miki ZD

Antonijo

Svake godine promijenim filter plinovite i tekuće faze, sam ih mijenjam. Naravno tada skinem plinske injektore i ultrazvučno ih očistim.
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

Mike20

Citat: tupi kut  u 09 Listopad 2022, 11:01:10
Filter sam mijenjaš ????

Poslano sa mog SM-N975F koristeći Tapatalk

Naravno.
Ispadne puno jeftinije, nabavljam ih preko nagaz24.
Servis ti uzme 250kn, a filter 5 eura  :roll2:

Puntigamer

Citat: Antonijo  u 09 Listopad 2022, 13:42:17
Svake godine promijenim filter plinovite i tekuće faze, sam ih mijenjam. Naravno tada skinem plinske injektore i ultrazvučno ih očistim.
Kako ih očistiš? Na koji način?

Poslano sa mog 2107113SG koristeći Tapatalk