Bravo 1.4 t-jet 120KS ugradnja plina

Autor RI krnjevo, 16 Srpanj 2008, 16:24:36

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

gandalf

podmazivanje ventila je cca 500 kn gore...

STILO

Citat: bobi i rudi  u 06 Kolovoz 2008, 15:16:29
ja sam u 4 mjesecu ugradio u stilo 1.4 BRC za 9500kn u BERTOL-u, bez podmazivanja
Daj mi reci kako si zadovoljan i kolika je razlika u snazi benzin -plin?Ja si mislim staviti ali se joÅ¡ dvoumim pa mi bilo kakvo iskustvo dobro doÄ'e.

bobi i rudi

Jako sam zadovoljan, stavio sam toroidni spremnik od 55 litara u koji stane cca 45 litara plina sto mi je dosta za 450 km.

S tim da sam znao napraviti i vise a bome i manje :) uglavnom potrosnja 10-11 litara

razlika u snazi je neprimjetna. Tek kada hocu preticat na autocesti onda se primjeti da mu ubrzanje malo sporije ide.

Ali me to uopce ne smeta jer kad natankam za 155 svaka nedoumica nestaje :) :)

Prebacuje mi na plin nakon jedne minute maksimalno.

uglavnom zadovoljan, zadovoljan i zadovoljan i zao mi je sto sam ga tako kasno ugradio

MASTER OF GENTLE ART OF MAKING ENEMIES

STILO

A ovo za podmazivanje ventila ti nisi želio staviti ili ti je seb predložio da ti ne treba

bobi i rudi

pa ono sto sam ja rekao je da zelim ugraditi plin.

Podmazivanje ventila nije uopce bilo tema razgovora.

Siguran sam da je bilo potrebno da bi ugradili.

Ali ako ga kontaktiras sigurno ces dobiti kvalitetan savjet.
MASTER OF GENTLE ART OF MAKING ENEMIES

STILO


bobi i rudi

MASTER OF GENTLE ART OF MAKING ENEMIES

gandalf

podmazivanje ventila se obavezno ugraÄ'uje na japance i na fordove i na mali broj europskih auta.
za večinu europljana (izmeÄ'u ostalih tu je i FIAT) ta investicija nije potrebna.
ali moje mišljenje je da se stavi i to (investicija od cca 500 kn) i dalje se vozi bez straha.

SEB

na FIAT grupi motorima netreba podmazivanje...cijena plina BRC kod mene je za 4 cil atmosferske 9500 kn a za turbo 11000 kn
BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

andrej84

Ovako, imam novu Lanciu Deltu sa motorom 1.4 t-jet i 120KS, pa s obzirom da se radi o motoru iz Fiata Bravo, mislio sam da je zgodno ovdje postaviti upit.
Zanima me par stvari;
- kako su uspjeli maksimalni okretni moment spustiti tako nisko (mislim na broj okretaja), uzevši u obzir da je djelovanje turbo punjača beznačajno na tako niskim okretajima?
(kod Volkswagena je ista situacija ali mi svejedno nije jasno)
- budući da je turbo punjač fiksne geometrije, kako su uspjeli postići to da se ne osjeti trenutak uključivanja turbo punjača nego auto vuče ravnomjerno kao da je atmosferski sa znatno više kubika?
Molio bih da mi odgovori netko tko zna konkretan odgovor.
Hvala unaprijed.

RI krnjevo

ovako...nebi želio puno pričati..možda grijeÅ¡im..mislim da je u t-jet 120ks turbina varijabilne geometrije a u t-jet 150ks  turbina fiksne..i da zato ovaj prvi vuče od nižih okretaja i nema onog "turbo" udara..ako me razumijeÅ¡..meni su to ovdje isto govorili iako na stranicama AC pod teh specifikacije piÅ¡e da oba motora imaju turbine fiskne geometrije..opet kažem nisam 100% siguran..valjda če ti joÅ¡ netko odgovoriti! pozz

andrej84

Ne vjerujem da je u slabijoj izvedbi tehnički zaostalija izvedba turbine, tj. vjerujem specifikacijama.
Ali i u slučaju da je varijabilne geometrije, njeno djelovanje se mora osjetiti, kao uostalom kod svih dizelaša.
Drugo što muči je to što je nikad nisam čuo da zviždi, pa ni kad je hauba otvorena i primaknem glavu blizu (a netko drugi dodaje gas, da ne bi mislili da očekujem da se čuje u leru).
Ja znam da je to turbina dimenzionirana za motor manje zapremine (u odnosu na dizelaše) tako da je ona manje inertna, ima brži odziv i vjerojatno se manje čuje.
Netko mi je čak rekao da ima tamo neka elektronika koja upravlja njome, sad dal bi to značilo da je pokretana elektromotorom na nižim okretajima dok se ne nakupi dovoljna struja ispuha da je efikasno zavrti pa da je motor u vožnji zato takav, ne znam. Malo mi je čudna ta teorija sa elektromotorom.


speljac

obje turbine imaju fiksnu geometriju, mislim da je na 120 garrett, a na 150 je ihi.

SSniknejm

odgovore na tvoja pitanja nije bas lako dati.. ima ljudi koji to znaju, ali ima dosta faktora..

for a fact.. obje su fiksne geometrije, al ne ovisi samo o turbini (tj najcesce ne ovisi uopce o turbini) velicina tzv turbo rupe.. kao sto rekoh puno je tu faktora, od konstrukcije motora, glave, ispuha, velicine turba, elektronike tj mape.. itd itd..

takodjer turbo moze fuckat i nemora.. ako pocne fuckat nije to bash dobro, ali ne mora znaciti da ce se nesto loshe dogoditi.. ali ako naculis usi jako dobro, cut ces ju na wastegateu kako pusta zrak ;) i to najvise ako krenes sa niskih okretaja u visoj brzini.. najvece opterecenje na motor je tada, generira se najvise ispusnih plinova i naravno najveci boost :) .. dok u leru boosta nema.

andrej84

Ovako, kod svakog turbo motora kojeg sam vozio čuje se turbina i to je normalno. Svaka turbina daje zvuk kad se brže zavrti, ne govorim o neispravnom ležaju. Wastegate radi samo kad tlak prednabijanja prijeÄ'e dopuÅ¡tenu granicu, tako da se njega teÅ¡ko može čuti ako se ne pretjeruje sa okretajima.
Efikasnost turbine je vrlo mala na nižim okretajima a auto se tako ne ponaša nego vuče ravnomjerno i zato mi nije jasno.