Novi Bravo - iskustva korisnika

Autor tomislav10, 24 Rujan 2008, 09:42:22

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 6 Gosti pregledava ovu temu.

Mike20

Citat: Shokac  u 27 Ožujak 2015, 11:14:16
malo sam čitao temu...al ajmo svježije.
Vec sam pisao,uz Fcousa gledam izmeÄ'u ostalog i Bravo 1.6 jtd 105 ks 2012. Iako mi kao cudan narod(velik dio ) smo uglavnom okrenuti VW koncernu i TDI-u kao kralju dizela(ja ne,pa raÄ'e bi od vlasnika cuo koju ili Fiat mehaničara-Riga mi se od ovih 77.9% koji samo VW.Ne kaztme da je los,al nije i dobar ko sto ga gledaju).
Sta vi kazete za taj 1.6 JTD. Moguće mane,slabe točke...i sta gledati kod njih pri kupovini rabljenog.Ovaj doticni ima 64tkm,servisiran...uvoz-tj unos auta.

Bravo 2012. je već redizajn, mehanički mislim da nema nekih mana, a vjerojatno su poboljšali dječje bolesti prvih serija, ventilacija, bolja zvučna izolacija.

Evo jedan zanimljiv test al 1.9 motora:

http://www.autobild.de/artikel/fiat-bravo-1.9-mjt-emotion-dauertest-1171481.html

Ne kužim predobro njemački, pomalo površno, al ak sam skužio, bolji je tim nekim kvarovima od Golfa kojega su testirali, a ona tablica na kraju sve govori

luka78

Evo imas ovdje na "nasem" jeziku isti taj tekst ;-) http://www.docdroid.net/wjaf/fiat-bravo-tekst.pdf.html



Citat: Mike20  u 04 Travanj 2015, 18:46:03
Bravo 2012. je već redizajn, mehanički mislim da nema nekih mana, a vjerojatno su poboljšali dječje bolesti prvih serija, ventilacija, bolja zvučna izolacija.

Evo jedan zanimljiv test al 1.9 motora:

http://www.autobild.de/artikel/fiat-bravo-1.9-mjt-emotion-dauertest-1171481.html

Ne kužim predobro njemački, pomalo površno, al ak sam skužio, bolji je tim nekim kvarovima od Golfa kojega su testirali, a ona tablica na kraju sve govori

mlut

Ajmooooooo 1.6 jtd iskusssstvaaa :D , namjeravam uzet 105 konjića, ako uspijem prodat puntića

Bokyyy

#363
Nisam pratio dugo temu, pa malo kasnim, uglavnom imam Bravo 1.6 105ks, uvezen iz Slovenije prije nekih mesec dana. E sad koliko mogu reci za to malo sto ga imam. Uglavnom 2011 god isto redizajn, emotion paket opreme, udoban, dobro lezi na cesti, motor je odlican, jako mali potrosac, veoma tih, kad mu dam gas povuce ko blesav, za sada nisam nasao ni jednu manu osim one standardne da je malo slabija preglednost iza. Ali navikao sam brzo. Za nekih 30000km me ceka veliki servis i iduce god cu da nabacim nove gume. Postoje jos tu neki planovi za lagani tuning (sto se tice izgleda). Sve u svemu mami uzdahe slucajnih prolaznika  ;D

EDIT: evo i slike trenutnog izgleda
Once Fiat, Always Fiat!

Mike20

Ideš, krasan autić.
Koliko to malo i u kojim uvjetima troši?
Čitao sam za taj motor da je kao bolji od 1.9, finije radi, više momenta itd

Bokyyy

jeste ima veći obrtni momenat... sto se tice potrosnje i zagadjenja, ovako bi bilo bez da se lazemo:

Kombinirana vožnja: 4,4 l / 100 km
Otvorena cesta: 3,7 l / 100 km
Gradska vožnja: 5,6 l / 100 km
Emisija CO2: 115 g / km   

(jeftin uvoz, na osnovu co2 zagadjenja, oko 800e sve ukupno zajedno sa registracijom)
Once Fiat, Always Fiat!

Mike20

Znači realna prosječna potrošnja mu se kreće oko 5-6 litara.
Da uvoz je jeftin stvarno

ddannijel

planiram kupiti nešto novije vozilo nakona Brave JTD, pa me zanima ima li tko kakvih informacija o ovom vozilu:

http://www.njuskalo.hr/auti/fiat-bravo-1.6-jtd-105-ks-odlicnom-stanju-vrijedi-pogledati-oglas-15647030

Nemesis

IMHO
Ako misliš toliko para dat onda radije Alfu 159

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


buzz11

Pa za te novce nece dobit bog zna kakvu 159 i bit ce nekoliko godina starija od Brava. Isto treba uzet u obzir da je i skuplja za odrzavat.
Ex: AR 33 1.7 16V, Fiat Brava 1.4 12V, AR 156 2.4 10V
Trenutno: AR 147 1.9 8V, Fiat Bravo 1.4TB MultiAir Sport 140, Audi A3 2.0 TFSI

get

OdraÄ'en servis na 60 000km

Izmijenio sam ulje, filter ulja, filter zraka, filter kabine (to sam sam promijenio), svjećice, zadnje disk pločice, kočionu tekućinu.

cca 2000KN (ulje i filter ulja sam sam kupio)

Filter zraka je star dvije godine, i dosta se uneredio, otvrdnuo je zbog izrazito mokre prošle godine.
Tako ako niste, svakako zamijenite filter zraka.

Želio sam napraviti geometriju kotača, ali prednja desna kugla ima mali luft.
Kažu prednja desna vilica 970KN.
Bezveze mi je kaj nisu ponudili izmjenu samo kugle, znam da je nema preko epera, da ide komplet, ali sama kugla se da izmijeniti. Tako da mi je to minus za samog servisera.

Tako da planiram uzeti samo kuglu i to izmijeniti + geometrija kotača.
Cijena same kugle je od nekih 160KN do 250KN (TRW ili LEMFÖRDER)

Neki su bili to već mijenjali.


       
       
       
       


       
       
       
       
       
       
       



Svjećice mi se čine u jako dobroj formi. Čak bolje od onih prvih skinutih na 30 000km.
Tako da je motor i dalje u OK stanju.

topolino

Meni neizgledaju zdravo te svjecice. Na masi imas crni masni talog i kermika je promjenila boju sto upucuje da su se pregrijavale.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

get

Mislim da je to by design.

Sada je novi tip svjećica kojima je druga oznaka

umjesto F8 je J8.

Tako da mislim da je to sada riješeno novim tipom.

Kamera još vara. U živo izgledaju sasvim OK.


AntonioK

ja sam te svičice minjao na 45t.i bile su ok (možda ih je serviser nekom drugom utrapija) :tup

gt3

izgorila mi je zarulja za osvjetljenje zadnje tablice, lijeva. pokazao mi se znak na komandnoj ploci i zamijeni sam zarulju, ali znak jos gori. na displayu pise "check plate nr. light". ocito sistem ne kuzi da sam promijenio zarulju. sta napraviti? izvadio sam obje zarulje (lijevu i desnu) i tak upalio svjetlo pa sam obje ponovo stavio, ali i dalje javlja da ne radi. stavio sam pravu zarulju, ne led, tak da nije u tome problem...