Novi Bravo - iskustva korisnika

Autor tomislav10, 24 Rujan 2008, 09:42:22

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 12 Gosti pregledava ovu temu.

Bokyyy

Citat: ccm  u 11 Srpanj 2015, 07:46:03
Kako trza? Cuka kao da neravnomjerno prima gas? Onda mogu bit dizne ili kuplung tj zamasnjak. Ili se trese na volanu? Onda bi mogli bit unutarnji zglobovi na poluosovinama, to im je navodno mana...

Volan je miran skroz, trza kao da ne prima gas dobro, nisu jaki trzaji nego onako nervira me to... Pogledacu dizne bas da vidim u kakvom su stanju...ali cudno mi je malo jer se to desava samo u trecoj brzini

EDIT: samo izmedju 1500 i 2000rpm
Once Fiat, Always Fiat!

ccm

Hm, ne znam... Meni je tresao malo volan, al samo kad bi ubrzaval, isto tako, na vecim brzinama.
Al sve mi nekak smrdio ovo na zamasnjak... Kolko kilometara imas? Na Mazdi direktorovoj je isto tako slicno bilo, kad dodas gas kao da poleti, pa malo zastane, pa opet krene. Cudno izgleda, bas kao da ne prima gas, a u biti je zamasnjak zapinjao, jer su se raspale opruge skroz....
Nebu mene niko v mojoj koruzi...

Bokyyy

ma Bravo je 2011. god i ima 120.000 km ... ma sve super radi, samo eto ta sitnica me malo nervira  :tres:
Once Fiat, Always Fiat!

ccm

A i Mazda je 2011 i 130k kilometara, pa je bilo dovoljno za kuplung.
Nebi htel prizivat vraga, nadam se da nije to :)
Nebu mene niko v mojoj koruzi...

pirec

Evo da se malo uključim,nakon 7g i 82000km odem kod mehaničara da mi pregleda auto i zaključak slijedeči:treba zamijeniti zadnje selene prednjih vilica,prednji diskovi i disk pločice,sajle ručne,letva volana po drugi put otiÅ¡la s  tim da ovaj put ide na reparaciju,zadnji nosač motora tj.donji,značu Å¡to bi svi trebali pripaziti to je letva volana kažu mi da često odlazi a u garantnom roku je promijenjena nakon nekih 35000km,disk pločice koje su promjenjene u servisu su bile tvrÄ'e nego orginalne i zbog njih su se izvitoperili diskovi,a sad sam naÅ¡ao i plastiku koja je otpala sa motrića recirkulacije.
DA SAM NORMALAN POLUDIO BI!!!!!!

ccm

Nebu mene niko v mojoj koruzi...

get


AntonioK

Teško motanje volana-Teško motanje volana u jednu stranu- Zvukovi poput "pucketanja" prilikom motanja volana u mistu-Volan se ne vraća prilikom otpuštanja...

ima zabave za uši :yahoo:

Mike20

Relativno čudni simptomi, jer letva je najobičnija vugaris kao nekadašnji modeli bez serva, na Bravu je sevo zasebni dio odmah ispod volana. od njega nadalje je čista i jednostavna mehanika.
Dobi lufta na zupčanicima i to vidiš dok lagano trzaš volan na mjestu kako volan se giba a kotači ne. Ako su spone, one se zamijene. Kad počen pucanje i drobljenje, to je već poodmakli stadij letve u banani

get

Jel to isto spada pod kontrolu geometrije?
Ili im se provjera zasebno napomenuti?

Da mi i to provjere kada budu vilicu mijenjali.

Mike20

Geometrija se i JEDINO može štelati na sponama letve volana.

Znači niti ovo nije podesivo


http://bat.hr/file/2014/02/zatur.jpg

Niti ovo:

http://www.rakocevic.rs/centriranje/images/nagib.jpg

To dvoje može samo na optici kontrolirati, al i ne i podesiti

To je podesivo ako se na vrh amortizera ugrade tzv. camber ploče

http://rennlist.com/forums/attachments/944-turbo-and-turbo-s-forum/140057d1158126421-group-buy-4-dynatech-strut-bars-and-camber-plates-get-em-while-you-can-camber_plate01.jpg

Samo je ovo podesivo preko spona volana i krajnika:

http://www.rakocevic.rs/centriranje/images/zaokret.jpg

To može i kontrolirati i podesiti-odÅ¡rafe se matice koje su odmah iza krajnika i vrti se spona volana, ne treba se niÅ¡ta skidati, tako da dok je volan ravno, kotači moraju biti ravno tj razmak s prednje i stražnje strane kotača mora biti isti ili u mjerama koje je predvidio proizvoÄ'ač

Naravno i to dere gume neravnomjerno.

Ako se kotač dere s jedne strane, znači da je nagib u pitanju, a to je od loših selena, prevelikih guma koje nisu za taj ovjes ili je most oštećen

get

Znači geometrija vidi sve?
Znači da letva ne valja, nema ni geometrije?

AntonioK

ja mislim da optika vidi
nema ti potribe ići na geometriju ako ti je letva volana ispravna ako ne valja onda ideš
zašto duplo plačati

  zaÅ¡to radiÅ¡ Å¡pur,Å¡to mu je?

Mike20

Ne, s prošlim Puntom sam bio na optici, sve je bilo u granicama, a letva je imala malo lufta unutra na zupčastoj letvi.

get

Ma nadam se da su to meni sada na 60 000km sve provjerili.
Ja sam im rekao milion stvari, a neke valjda znaju i sami.
Ali budem im dodatno natuknuo kada budem vilicu mijenjao.

I koliko doÄ'e reparacija?
Nova je cca 3000kn.