Punto mk1 mali "servis" par pitanja

Autor Skoda90, 05 Prosinac 2016, 18:16:15

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

Skoda90

Promijenjena su oba tj i onaj za sat...termostat isto itd... ma bude kako bude,izdrzat cu nekako do proljeca  :to:

Susiah

Citat: Bero  u 23 Studeni 2018, 19:32:29
ja bi prvo krenuo od senzora temperature motora

sta ide nakon toga?
ako pokazuje dobro temperaturu na instrument ploci znaci da je taj senzor ok?

Memphis

Citat: Skoda90  u 23 Studeni 2018, 16:28:07
Znaci postoji mogucnost da je ova moja lambda prva...Tako je na 4 zice je,i mislim da cu morat spajat zice tj lemit kad stigne,jbg drugog izbora nije bilo bar kod ak.Al to mi nije nikakav problem!
https://www.autokreso.hr/autodijelovi/Bez%20kategorije/bosch-lambda-sonda-10080789/
Hvala na broju od semeringa budem ga kupio ovih dana da se imam s cime zabavljat  :ok1:
To ne smiješ lemi zato imaš spojnice ....

https://www.youtube.com/watch?v=ex1Hki6-NHw

topolino

Jedan je senzor temperature za satove dokle drugi za kompjuter motora.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Susiah

aha znaci poseban je senzor za temperaturu rashladne tekucine, a poseban za temperaturu motora
moj je Punto od nedavno krenuo trosit oko 2 litre vise, relacije voznje uvijek iste i stil voznje
mada u rad motora nema nikakvih promjena, tjedno radim 300 km, znaci 6l vise, to je mjesecno cca 25l vise sto nije zanemarivo
sta jos moze biti razlog povecanoj potrosnji osim tog senzora i lambdne sonde i kako najlakse provjerit jel do njih


Memphis

Ako je dvojka u pitanju onda je samo jedan senzor temperature. Punto mk1 ima posebno indikator za tablu.

Skoda90


Skoda90

Danas sam uhvatio vremena a i volje pa sam promijenio semering bregaste,kad sam sve vracao primjetim da mi prednji amortizer ima lufta gore-dolje cca 5mm,saraf je uredno stegnut ali je luft i dalje tu.ona velika podloska gore na kojoj je saraf radi 5mm gore-dolje.Da li je oso lezaj amortizera ili nesto drugo?
Primjetio sam u zadnje vrijeme kad smotam puni i krenem u rikverc kao da se cuje taj amortizer tj da lupa,ako to moze imat veze jedno s drugim....

eLaCiD

098  38 77 11
elacid@net.hr

Skoda90

Citat: eLaCiD  u 16 Prosinac 2018, 15:11:46
Ležaj amortizera definitivno..

Hvala puno!Budem onda narucio danas. (u kresi je jos ovaj vikend 50%)

eLaCiD

Mjenjao ih prije par dana.. kod Tokića s popustom cca 270 kn komad.
Preporuka mjenjaj obadva jer ako je jedan otišao i drugi će skoro.
098  38 77 11
elacid@net.hr

Skoda90

A kod krese 85kn komad? u cemu je fora da je tolika razlika u cijeni?
https://www.autokreso.hr/autodijelovi/Bez%20kategorije/febi-lezaj-amortizera-10054554/

Uzet cu oba a uzet cu i komplet nove amortizere i opruge pa da sam onda miran  :wall:

Skoda90

Evo nekih slika....
Lambda i motoric ler gasa promijenjeni prosli mjesec,nisam primjetio neku razliku u potrosnji (8.5l).
U leru se vise ne blesira sa padanjem okretaja kod pustanja gasa.
Evo slika dijagnostike poslije ugradnje lambde  :zbunj:


Stari semering vidljivo pusta ulje,cca 2dcl je falilo na 1kkm.sad budem pratio.Na semeringu radilice izgleda da ne curi  :ok:


Da li ova "podloska" treba biti ovako na amortizeru ili naopako?


Stigli novi amortizeri,lezajevi i opruge...planiram za vikend to sve promijeniti.
Koji je inace postupak promjene amortizera,vadit ih komplet sa lezajevima napete ili popustit pa tek onda skidat lezaj na kraju kad je amortizer vani?



PuntoZG


Skoda90