Punto mk1 mali "servis" par pitanja

Autor Skoda90, 05 Prosinac 2016, 18:16:15

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 3 Gosti pregledava ovu temu.

topolino

Diagnostika i pratit parametre u voznji. Koliko ruzine :D:
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Memphis

Moguće da treba predihtat frgić

Skoda90

Citat: topolino  u 29 Srpanj 2018, 21:15:29
Koliko ruzine :D:
Stigle ga godine  :funnyshit:
Ali pragovi ni nist nije trulo,bila je neka zastita gore a i ja sam ove godine ponovno zastitio sa hammeriteom.

Citat: Memphis  u 31 Srpanj 2018, 02:20:18
Moguće da treba predihtat frgić
Danas sam sve rastavio,ona debela brtva (plastika) je bila na jednom dijelu malo puknuta,to je zalemljeno i ponovno sve prebrtvljeno skroz do usisne grane,pocistio sam i klapnu,ocistio motoric ler gasa.
Dosta je bila prljava klapna a i motoric.Nisam ga jos palio pa budem javio kako se ponasa,mada ne ocekujem manju potrosnju zbog toga sto sam pocistio sve ali ce valda malo bolje raditi...

topolino

ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Skoda90

Da li ima razlike u zadnjem kocionom cilindru za mk1 koji ima abs i koji nema?
Htjeo sam si narucit nove ali vidim da pise  for vehicles with ABS

https://www.autokreso.hr/dl-koc-cil-z-101-602-10025063/

topolino

Vjerojatno ima jer treba negdje ugurati i senzor + imas dvije vrste zadnjih dobosa. Bandix sistem i kasniji kao i na svim drugim autima.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Memphis

Ja bi rekao da nema ... samo je razlika o kojem se sistemu radi.

U paknama je razlika za ABS

Skoda90

To sam i ja kontao jer po slici izgledaju isto.
Pakne su ja mislim ove bendix  :zbunj:

the-rider

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Skoda90

Nebih znao promjer,nije neka para ali se necu kockat kupit cu negdje dalje u os  :neznam:

sink.as

Ekipa kod promjene brtve poklopca ventila dali se moze odmah paliti ili ne, nailazim na razna misljenja, neki stavljaju brtvu i nekakvu diht masu, neki naulje brtvu i stavljaju bez diht mase, neki samo stave brtvu i pali vozi.
Koju brtvu preporucate, radi se o puntu mk1 1.1 40kw, 1996 g.
Hvala

Poslano sa mog FRD-L09 koristeći Tapatalk


gokiSP

Diht masom mozes eventualno namazati bridove iznad bregaste. Ako je sve ravno, nece pustati. Punto cesto pusta na tim brtvama poklopca jer se poklopci pretegnu,a premalo je vida. Stegni ih na 5 kila i nece pustati.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk


Skoda90

Ja sam namazo cijelu brtvu pa su me popljuvali,ali jos uvijek ne pusta a to je bilo prije nekih godinu i pol i 10+tkm  :neznam:

gokiSP

Mozes i cijelu,nije bit u mazanju. Bit je da vecina pretegne vide i tada ce propisati sigurno. Pogotovo ako se vozi zivlje

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk


sink.as

Citat: Skoda90  u 12 Rujan 2018, 21:23:40
Ja sam namazo cijelu brtvu pa su me popljuvali,ali jos uvijek ne pusta a to je bilo prije nekih godinu i pol i 10+tkm  :neznam:
I koliko si ostavio da se susi

Poslano sa mog FRD-L09 koristeći Tapatalk