Main Menu

Atest plina

Autor martin_bravo, 28 Lipanj 2011, 22:59:04

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

martin_bravo

Evo danas sam zvao i kazemi covvjek da nije uredu da trebam ic oped kod instalatera plina da mi pregleda plin i da pečat jer je prije 3 god raÄ'en plin i da je vec 2 put bio regan bez atesta , i da covjek na atestu nije posliko rezervar i to je to ostalo je sve ok felge i ostalo je proÅ¡lo  :)

zvrk

kako on zna da je plin ugraÄ'en prije 3 godine? kaj si mu dao original papire od plina?
trebao ti plin majstor dati izjavu o ugradnji sa datumom i žigom bilokojim samo da je poslije registracije, tako da ne zezaju da je auto bio regan ilegalno...

ako je prošlo više od 3 mj. od rege, onda najbolje staviti neki datum do 3 mj...

npr. regao si auto u 2mj. a majstor ti napiše u papirima da je ugradio plin u 5 mj.

normalno, onda treba malo "ulickati" instalaciju da se ne vidi baš da je rabljena 3 godine, već da je lagano rabljena....

ja sam je oprao i očistio od prašine i našpricao sprejom da se sjaji...

druga stvar....kako ovaj nije poslikao rezervoar? pa to mu je glavni dio posla oko atesta jer uglavnom ovi iz cvh i zezaju radi spremnika....tako da mi je to malo čudno...

nadam se da ćeÅ¡ to rjeÅ¡iti brzo....  :good:

martin_bravo

Pričo sam s glavnim koj kontrolira papire u Gorici i covjek mi reko da nje posliko razmak izmeÄ'u spremnika benzina i plina i da ako nisam da  spustim rezervar malo ono Å¡ta si mi bio i ti reko , ai kad mi je dopis doÅ¡o nije niÅ¡ pisalo u vezi toga Å¡ta nije to posliko ali preko telefona mi je to reko

A Å¡ta se tice tog da je prije 3 god stavljeno rekoje da samo odem do ovog koj je ugradio plin i da ce on sve sredit samo da treba pregledat instalacju i nekakve papire mi da i da ti je to

zvrk

pa da...to je to....ista stvar kao i meni....

vidjet ćeš kad se zavučeš odispod auta i odpustiš benz.spremnik na 2 šarafa, stavi podlošku (nekakvu debelu maticu ili sl.) debljine 4 cm i ponovo zašarafiš...

s time si napravio potreban razmak zbog prozračivanja (ja sam stavio podlošku samo na 1 šaraf i to na onaj bliži kraju auta....

vidjet ćeÅ¡ jedu rupu izmeÄ'u plinskog i benz. spremnika odispod kroz koji prolazi cijev koja zavrÅ¡ava na braniku kroz koji se toči plin. E ta rupa mora biti silikonirana ili zadihtana izmeÄ'u rupe i lima...

šteta što nemam fotke da ti ti pokažem jer je ovako riječima teško....

Devil

Da ne otvaram novu temu. Imam jedno pitanje. Meni je prije 2 godine izašao atest na bocu i ja sam auto registrirao kao da nema više plinske instalacije u autu,drugi tjedan planiram ići ugraditi novu plinsku instalaciju pošto je ova stara Radila preko "releja" i navodno više nije po zakonu da se koriste te instalacije,nego moraju biti s procesorom i multiventilom. Zanima me da li ja moram ići na ponovni Atest?

martin_bravo

Da čim mjenaš instalacju ili slično moraš ič na atest

Devil

Znaći oko 1500 kn si moram pripremit  :rofl
To ću onda ići atestirat prije rege.

martin_bravo

oko 900ako se nevaram

Devil

Hvala na  informacijama.  :resp

kiky776

da se nadovežem na ovu temu ... u planu mi je stavit plin u auto (1.6 16v), boca umjesto rez. kotača, ali nemam još u planu ić na atest. sad mene zanima ako me zaustave i vide da imam plin dali mogu dobit kakvu kaznu dok ne napravim atest, tj. kako mi policajci mogu dokazat da vozim na plin ?
Alfa Romeo 156 SP2
Stilo Abarth 2.4 20v
Brava 1.4 12v / 1.6 16v / 2.0 20v /2.4 20v
Alfa Romeo 33 1.3 boxer
Opel Astra dti 1.7

beast001

mozes da dobiti kaznu,pogotovo ako te skuze na granici nasi ili slovenci,a lagano ti provjere dali vozis na plin samo pogledaju koliko je puna boca-jer tesko da ces im dokazat da ti je puna boca plina a nevozis na plin,a usput pogledaju ventil od plina ako je otvoren znaci da cirkulira u sistemu -znaci vozis na plin jer inace bi ti taj ventil bio zatvoren da nevozis ili nesto nije jos do kraja spojeno

NikolaST

Citat: martin_bravo  u 23 Siječanj 2012, 22:36:21
oko 900ako se nevaram
zar cijena nije 1050 kn?
Toliko sam ja platio prije 3 god...
assumption is the mother of all fuckups

kiky776

Citat: beast001  u 24 Siječanj 2012, 11:25:05
mozes da dobiti kaznu,pogotovo ako te skuze na granici nasi ili slovenci,a lagano ti provjere dali vozis na plin samo pogledaju koliko je puna boca-jer tesko da ces im dokazat da ti je puna boca plina a nevozis na plin,a usput pogledaju ventil od plina ako je otvoren znaci da cirkulira u sistemu -znaci vozis na plin jer inace bi ti taj ventil bio zatvoren da nevozis ili nesto nije jos do kraja spojeno

:ok:
Alfa Romeo 156 SP2
Stilo Abarth 2.4 20v
Brava 1.4 12v / 1.6 16v / 2.0 20v /2.4 20v
Alfa Romeo 33 1.3 boxer
Opel Astra dti 1.7

iwex

Citat: NikolaST  u 24 Siječanj 2012, 12:44:12
zar cijena nije 1050 kn?
Toliko sam ja platio prije 3 god...

Ma kad sva davanja zbrojiÅ¡ doÄ'eÅ¡ na nekih 1200 :ok:

cicili

kolika je uopce cijena ugradnje plina sa svim tim atestima sada?