punto mk2 1.2 16v - servo?

Autor Blacky, 30 Lipanj 2010, 17:41:55

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Boban

Citat: franjo-fritz  u 06 Studeni 2013, 20:49:04
.  Možda da a mozda i ne.nekad se neda prelemiti city servo

Kako to misliš da se neda prelemiti?
Svaki lot se da prelemiti ,a ovo se kod punta dešava jer je u 70% motorića kod puntića taj tzv. hladan lem,a to se dešava iz razloga što su te žice prekrute i automatski ih je teže lemiti
Ex Punto mk2 1.2 ,ex Mazda 626 redizajn 2.0 DITD,ex Lancia Lybra 1.8 benzin+plin, sada Mercedes S204 2.2 200 CDI

DinoG

ako ti se to ne ponovi onda je moguće da su neke njegove muÅ¡ice samo. Meni je isto jednom bio crko servo, vozio 30 km bez njega, probao prije toga ugasiti i upaliti auto i niÅ¡ta. DoÅ¡ao na odrediÅ¡te i nakon par sati kad sam krenuo kući sve radi najnormalnije i od tada već godinu dana niÅ¡ta. Jednom samo mi je "riknuo", a nije upalio lampicu je bilo kada sam se uguravao u mjesto jedva duže od auta pa se je od motanja punog pregrijao pa nije htio suraÄ'ivati, ali iduće jutro sve Å¡tima

Boban

Ex Punto mk2 1.2 ,ex Mazda 626 redizajn 2.0 DITD,ex Lancia Lybra 1.8 benzin+plin, sada Mercedes S204 2.2 200 CDI

franjo-fritz

Citat: Boban  u 06 Studeni 2013, 22:44:57
Kako to misliš da se neda prelemiti?
Svaki lot se da prelemiti ,a ovo se kod punta dešava jer je u 70% motorića kod puntića taj tzv. hladan lem,a to se dešava iz razloga što su te žice prekrute i automatski ih je teže lemiti
.  Tak Ljepo....mozda je sam motor u banani.Ili senzor položaja ili stup volana .....pa nebi ih onda toliko prodavao...nemogu ih toliko naći po italiji koliko mi treba... Al valja pokuÅ¡ati,prlemiti.možda upali
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Mairon

Pogledaj si dal ti je špur ok, ak ti volan nije centriran onda ti se zna gasit. Tako je meni bilo. Volan mi je bio u desno malo, kad bi ga izravnao dijagnostika izbaci da je u minusu, na mojoj poziciji toj malo u desno je nula bila. Špur je riješio problem. A mislio sam da treba senzor i slično. Fiat ko fiat. Zeznuli su s tim volanom. Hidraulici ništa ne fali.

Zna se isto gasit ako naglo udariš u kraj desni/lijevi, pa on automatski ga ugasi. Kao nekakva zaštita. Nekima se to ne dešava, nekima da.

Uglavnom city je glupost, nikad ne palim.

Boban

Citat: franjo-fritz  u 06 Studeni 2013, 23:25:32
.  Tak Ljepo....mozda je sam motor u banani.Ili senzor položaja ili stup volana .....pa nebi ih onda toliko prodavao...nemogu ih toliko naći po italiji koliko mi treba... Al valja pokuÅ¡ati,prlemiti.možda upali

Prelemio sam ih stotine doslovno i možda mi ih je svega 10-15 ljudi reklo da to nije to.
Ex Punto mk2 1.2 ,ex Mazda 626 redizajn 2.0 DITD,ex Lancia Lybra 1.8 benzin+plin, sada Mercedes S204 2.2 200 CDI

stari

Da ne započinjem novu temu s mojim problemom. Radi se o Puntu mk2a. Naime, prije nekoliko dana pojavio se Å¡um i lagano pucketanje u servu. Taj Å¡um dolazi iz motora serva pa sam ga skinuo, ali nisam mogao maknuti pločicu, jer nemam za sada mali torx odvijač. Pretpostavljam da je problem u jednom od ležaja, jer kada okrečem rotor, osjeti se  da pruža otpor. Zanima me da li se motor uopÅ¡te može rastaviti za zamjenu ležaja ili "nabavi novi"?

imaticx

Prosle zime oko 3 mjeseca par puta mi je zablokirao servo. Ugasio i upalio auto i proradio. Sad kad su opet dosli minusi dogada se sve cesce. Nekad cak ni paljenje ne pomaze.
Jel ima netko u Slavonskom Brodu ili Novoj Gradisci da to moze prelemiti, jer sam u subotu u SB pa da to rijesimo? I kolika je to obicno cijena za to?
I da, uglavnom se dogada kada je auto hladan, kada je zagrijan onda uglavnom radi
Radi se o Fiat Punto MK2, 2001 god

marloz

Citat: imaticx  u 05 Prosinac 2013, 12:03:17
Prosle zime oko 3 mjeseca par puta mi je zablokirao servo. Ugasio i upalio auto i proradio. Sad kad su opet dosli minusi dogada se sve cesce. Nekad cak ni paljenje ne pomaze.
Jel ima netko u Slavonskom Brodu ili Novoj Gradisci da to moze prelemiti, jer sam u subotu u SB pa da to rijesimo? I kolika je to obicno cijena za to?
I da, uglavnom se dogada kada je auto hladan, kada je zagrijan onda uglavnom radi
Radi se o Fiat Punto MK2, 2001 god

tako ti to počne ... a onda ti rikne da ne možeš ni amo ni tamo tako da što prije popraviti ...

Mairon

Možda je senzor kuta, možda pomogne lemljenje, ja danas idem u Zg prelemit , pa ću vidit. Gasi se najčešće kad je hladan i kad je vani hladno. Po ljetu nisam imao nikakvih problema, prošlu zimu mi se dvadesetak puta ugasio. Ko bi ga znao.

imaticx

Citat: Mairon  u 05 Prosinac 2013, 13:10:26
Možda je senzor kuta, možda pomogne lemljenje, ja danas idem u Zg prelemit , pa ću vidit. Gasi se najčešće kad je hladan i kad je vani hladno. Po ljetu nisam imao nikakvih problema, prošlu zimu mi se dvadesetak puta ugasio. Ko bi ga znao.

Ajd javi gdje si isao i koliko si platio (moze i na PM)

Mairon

Citat: imaticx  u 05 Prosinac 2013, 16:00:06
Ajd javi gdje si isao i koliko si platio (moze i na PM)

Kod mene je ipak do senzora. Nije pomoglo lemljenje. Inaće probaj skinut elektromotor i odnesi električaru, imaš 2 serije po 3 žice na njemu. Nebi ti nitko puno to naplatio, to je čas posla, doslovno 10 minuta. Možda ti pomogne. No većinu zeza taj senzor kuta volana.

imaticx

Evo sad vec 2 dana nijednom nije zablokirao :)
Sta onda s tim senzorom, jel se on popravlja ili kupuje novi (polovni)?

Mairon

Novi se ugraÄ'uje, cijena je oko 1200 s radom kako gdje. Nije ispod 1000, nije iznad 1400. Bar ovdje u Zg županiji.

Nemora ti zablokirat, ali problem će se pojačavati svakako s vremenom. Na kraju ne preostaje ništa nego ugradit novi senzor.

No čuj, preporučio bi ti da odeš na ljemljenje, možda ti stvarno pomogne.

imaticx

Napraviti cu to, ako nadem nekoga tko zna