Novi Bravo - Zimske gume i naplatci

Autor get, 22 Studeni 2013, 20:52:54

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 4 Gosti pregledava ovu temu.

get

Iskreno, mene ne zanima previše ponašanje na snijegu. Do sada sam gurao na 225/45/17 ljetnim, tako da ikakv zimska bi bila i više nego dobra.

Nego, ono Å¡to mene zanima, većina nas kupi auto radi izgleda (meÄ'uostalom), pa ne mogu dokučiti zaÅ¡to kupujemo vozilo sa aluminijskim naplatcima, da bi onda na vozilo stavili čelične?

Kako to da je 5 mjeseci prihvatljivo voziti na čeličnim, a ne i 12 mjeseci.

Samo onako, odokativno me zanima . . .

Sonic

2 dabar: A di bi bio problem sa nekim kvalitetnim gumama ?
Na CTR-u sam imao 235-45/17 zimulje i isao gdje got sam htio i nigdje nisam zapeo ni zaglavio. No guma je bila 1000kn komad.
Bratić se na 530D takoÄ'er najnormalnije vozi sa joÅ¡ većim Å¡lapama po svakoj zimi bez ikakvih problema.
Kad pitam o zimskoj gumi na 18" onda nemislim na marangoni,nankang, nexen, federal i sl smeća nego brand i u njima bolji model
KupiĹÄ,, JTD, chipaĹÄ,, i strahota kako ide.
Odmah nekako ĹživneĹÄ,,, ljepĹÄ,,e se Ĺživi :-)

AntonioK

Citat: get  u 30 Rujan 2014, 13:04:43
Iskreno, mene ne zanima previše ponašanje na snijegu. Do sada sam gurao na 225/45/17 ljetnim, tako da ikakv zimska bi bila i više nego dobra.

Nego, ono Å¡to mene zanima, većina nas kupi auto radi izgleda (meÄ'uostalom), pa ne mogu dokučiti zaÅ¡to kupujemo vozilo sa aluminijskim naplatcima, da bi onda na vozilo stavili čelične?

Kako to da je 5 mjeseci prihvatljivo voziti na čeličnim, a ne i 12 mjeseci.

Samo onako, odokativno me zanima . . .

GET moj potpis

AntonioK

Citat: Sonic  u 30 Rujan 2014, 13:06:52
2 dabar: A di bi bio problem sa nekim kvalitetnim gumama ?
Na CTR-u sam imao 235-45/17 zimulje i isao gdje got sam htio i nigdje nisam zapeo ni zaglavio. No guma je bila 1000kn komad.
Bratić se na 530D takoÄ'er najnormalnije vozi sa joÅ¡ većim Å¡lapama po svakoj zimi bez ikakvih problema.
Kad pitam o zimskoj gumi na 18" onda nemislim na marangoni,nankang, nexen, federal i sl smeća nego brand i u njima bolji model

moj potpis


marloz

pardon lapsus .. 15 cola su - tad su mi trebale hitno a nisam imao para  ;D
da sam imao para eventualno bi uzeo 16 cola al više od tog ne bi ... alu felge ne bi ni da sam imao novaca stavljao čisto jer za ta 3-4 mjeseca auto ide kroz bljuzgu, snijeg, kišu, sol i ostalo tako da žali bože para ... tu mi je bitnija sigurnost nego izgled (btw meni sasvim lijepo izgleda sa crnim čeličnim felgama) ... govorite vi šta hoćete al uvijek se stavljaju uže gume zimi .. jedino da imam 4x4 e onda se ne bi mislio

dabar22

Citat: Sonic  u 30 Rujan 2014, 13:06:52
2 dabar: A di bi bio problem sa nekim kvalitetnim gumama ?
Na CTR-u sam imao 235-45/17 zimulje i isao gdje got sam htio i nigdje nisam zapeo ni zaglavio. No guma je bila 1000kn komad.
Bratić se na 530D takoÄ'er najnormalnije vozi sa joÅ¡ većim Å¡lapama po svakoj zimi bez ikakvih problema.
Kad pitam o zimskoj gumi na 18" onda nemislim na marangoni,nankang, nexen, federal i sl smeća nego brand i u njima bolji model

Ja sam imao problema sa 17 zimskim, po poledici i snijegu,auto je htio pobjeći...
Bio je stražnji pogon, automatic i nije mi se baš svidjelo, po snijegu sam vozio kao po iglama, znao je zabaciti...
Sa prednjim pogonom je puno drugačije. Doduše ne sjećam se koje su gume bile. Ali neminovno je da uža guma bolje leži po snijegu i ledu... Te puno manje košta...
Pričao sam sa vozačem u firmi gdje radim, vozi novu S klasu,nove zimske i kaže da nije baš ugodno po snijegu, al opet stražnji pogon. Mislim da su 18 cola ili 19...

Ali ko voli neka izvoli 17,18 stavljati zimulje...


@get: Ne moraš ti staviti čelične, stavi neke alu 15,16 i trebalo bi biti ok...

pirec

Ja sam na 15" već 5 godina i nema nikakve razlike u vožnji jedino estetika ali to me ionako ne dira kad je po zimi auto uvijek sav zasran...
DA SAM NORMALAN POLUDIO BI!!!!!!

marloz

Citat: pirec  u 04 Listopad 2014, 08:37:39
Ja sam na 15" već 5 godina i nema nikakve razlike u vožnji jedino estetika ali to me ionako ne dira kad je po zimi auto uvijek sav zasran...


slažem se u potpunosti ... al meni sa crnim čeličnim odlično izgleda ... i ne primjećuje se puno ta tanja guma btw
ugodna i sigurna vožnja je prioritet naspram estetike u svakom slučaju
kolega sa posla je stavio 18 cola 235 al opet on ima audija quattro ;)

Puntigamer

Evo moj bravo sa crnim čeličnim felgama i zimulje na njima Alpin A4



Sent from my EVOLVEO StrongPhone Q4 using Tapatalk


get

Jesi ti bio uzimao orig čelik?

--



I jel netko koristio Barum Polaris 3 zimulje?

Puntigamer

Dobio sam ih s autom. Ako ne vozis u predjelu di je snjeg česta pojava, onda izabereš gume koje duže traju, ja sam uzeo Alpin A4, jer sam zimi relativno često na putu kroz Liku i Gorski kotar a nije baš ugodno s litnjima 225/45/17 biti na snigu i ledu. Barum bi trebale biti zadovoljavajuće gume.

Sent from my EVOLVEO StrongPhone Q4 using Tapatalk


get

Pa zar nije da Michelinke i najduže traju?

Ja sam 75% po Zagrebu.

Gledam sve kombinacije HR, SLO i BiH od budget do premium guma. Pa ću vidjeti što na kraju.

Najdraže bi mi bile sottozero jer su ove godine dosta pojeftinijel, a imaju ponajbolje karakteristike po mokrom.

Uglavnom, sada radim ekspertizu, pa ćemo vidjeti na kraju. Kolo sreće se okreće ;D

get

#102
Danas sam postavio zimske gume.

Nije bilo kako sam htio (sottozero 3) pa sam na kraju uzeo Toyo Snowprox S943 225/45 17 91H.

Ukupni ceh, sa skidanjem ljetnih, montažom i balansiranjem novih i čuvanje ljetnih 6 mjeseci 3300KN na 6 rata.

:)

Prvi kišni kilometri obavljeni, gdje je ta guma najslabija, ja nemam zamjerki, osim što mi se čini da su je premalo napumpali, pa čekam da stane kiša da ih napumpam na 2.5.

Eto, moja agonija izbora je zavrÅ¡ena. Barum bi bila neÅ¡to jeftinija, ali mi se ne sviÄ'a kod Baruma Å¡to je onaj bočni zid gume smijeÅ¡no mekan i tanak, kao i Sava S3+.

Conti SportContact5 je skinut dolje. Potrošenost gume je dramatična za 10 000km. Prednji profil je negdje na 4mm. Tako da sa zimskim gumama, te će izdržati još 2 sezone i amen.

Uglavnom prejadno za jedan Conti, a 5 se trebao manje trošiti (po testovima) od 3-ce.

Pa ti vjeruj namještenim njemačkim testovima. Guma odlično drži (mislim conti ljetni) ali je ta guma puno preskupa po kilometru.

gokiSP

Činjenica je da guma koja drži ima i veću potrošnju same smjese od one koja slabije drži.

Druga stvar, ja osobno ne bi nikad za zimski set stavio alu felge, ali to ovisi od osobe do osobe i njezinih potreba. Ja osobno za zimu imam čeličane sa s3+ u dimenziji 175/65/15. ovo im je druga zima, a prošle zime sam s njima išao svakamo i nigdje nisam stao. Penjao sam se na Platak po neočišćenoj cesti kroz 15cm snijega i nikakvih problema. U toj dimenziji meni je guma best buy. Na snijegu je odlična. Nešto je lošija na mokrome, ali ako je vožnja u granicama ograničenja onda nema problema.

Btw, svakako stoji da po snijegu uža guma ima prednost nad širom.

get

Možemo mi pričati, ali felga manja od 15 cola i nije felga.

Na malim autima je 15 OK, na kompaktima je to već granično.

Da bi izdvojio približno isti novac za 15 čelik mi i nema smisla. Nadalje i kombiniranje guma na istoj felgi ima i nekih svojih prednosti.

Uglavom evo slike :D