Punto mk2 - tvorničko daljinsko zaključavanje

Autor sancho, 13 Veljača 2014, 21:17:46

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

sancho

pozzz ljudi...... dakle,  na mom puntu ne radi daljinsko z. Promjenio sam bateriju u ključu ali ne pokazuje nikakve znakove. Dali je potrebno nekako programirati kljuc ? Gdje se nalazi modul od daljinskog i dali mozda netko ima kakve skice ili fotografije .... molim pomoć ;D

Boban

Jel ti zablica ona lampica na ključu kad pritisneš?
Ex Punto mk2 1.2 ,ex Mazda 626 redizajn 2.0 DITD,ex Lancia Lybra 1.8 benzin+plin, sada Mercedes S204 2.2 200 CDI

sancho

da, normalno titra kad stisneš tipku a ništa se ne dešava, stavio sam novu bateriju

DinoG

Ja sam imao isti problem, stiscem ko manijak i nista, normalno radi. Mislio sam da je baterija i otisao sam kod tipa koji mi je pravio kljuc. Rekao mi je da cim ta crvena lampica zasvjetli kad stisnes, kljuc je ispravan i da je vjerojatno do kompa, jer kao na tim kljucevima se nema sta pokvariti. Meni je problem sam od sebe nestao kad sam par puta zakljucao i otkljucao normalno.  :neznam:

Dan danas mi se zna dogoditi da ga ne mogu na daljinski, otkljucam normalno, dam kontakt, zakljucam normalno i proradi i daljinsko  :lud

Baso_1990

ja recimo imam cobra 777 i isto tako nije tija otkljucat svitlila je lampica na daljinskom kad bi stisnija i nasa na netu kako triba zadrzat oba botuna znaci za otkljucat i zakljucat i drzat 10 sek i onda se upali lampica i ostane gorit i stisnes botun za zakljucat i programira ga.

DinoG

Problem je sto ako ima tvornicki kljuc za punta ima samo jednu tipku

Boban

Pogledaj malo u gepeku sabirnicu za masu. I probaj maknuti klemu s akumulatora.Možda se jednostavno zblesiralo.
Ex Punto mk2 1.2 ,ex Mazda 626 redizajn 2.0 DITD,ex Lancia Lybra 1.8 benzin+plin, sada Mercedes S204 2.2 200 CDI

sancho

jesam, jos prije, maknuo klemu da se sve resetira ali svejedno nista , sad neznam dali se kljuc mora kako programirat nakon izmjene baterije, a dali tko zna mozda gdjw se nalazi modul od tog cuda , mozda je on vrisnuo, neznam vise sta naprvavit osim ugradit naknadno a to ne zelim ako imam tvornicko ....

Boban

Taj modul ti je ukomponiran iza osigurača u kabini i tu ti popravka nema (koliko ja znam). A sto se tiče zamjene baterije ono ti nema veze sa tim sto ti to neradi,hoću reći da kad si mijenjao bateriju da ti to nije ništa moglo zeznuti ključ.
Ex Punto mk2 1.2 ,ex Mazda 626 redizajn 2.0 DITD,ex Lancia Lybra 1.8 benzin+plin, sada Mercedes S204 2.2 200 CDI

Baso_1990

provjeri ti bateriju sa unimjerom glupa solucija al cisto radi sigurnosti. od toga bi ja pocea ako se vec desilo nakon zamjena baterije

sancho

auto sam kupio pred 4 mj. tako da to nije radilo , ja sam samo kupio novu bateriju jer sam mislio da zato ne radi... znaci ne moze se nikako provjerit ispravnost tog modula iza osiguraca ... ja ne vjerujem da je on pokvaren prije mislim da je kljuc ostecen .... jer mogu nekome odnes kljuc da vidi dali je sve u kucistu ispravno....

ivan84

Pozdrav, Punto je 2001. godina, imam tvorničko daljinsko zaključavanje, plavi ključ.. promijenio sam  bateriju jer sam primjetio da čim vani zahladi teÅ¡ko reagira...stavljena nova baterija i radi odlično mjesec dana, da bi odjednom prestalo raditi, crvena ledica blica normalno, ali auto ne reagira...eventualno jednom u 50 pokuÅ¡aja otključa/zaključa? U čemu bi mogao biti problem?

fiat punto s55

hladnoća uspori elektricitet u bateriji, probaj kad otopli stavit staru bateriju u ključ, i probaj otključat
nema slika u potpisima :)

ivan84

Isprobao, više - manje jednako, čak i iz kuće gdje je toplo, a auto udaljen možda 1,5 m. Imam dojam kao da su možda kontakti u pitanju, obje baterije sam uzeo kod urara, tako da nebi smjele biti problem.

markohemarko

Možda mikroprekidač, njegovi kontakti na pločici.