Novi Bravo - M32 mjenjač

Autor get, 17 Travanj 2014, 09:41:07

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 4 Gosti pregledava ovu temu.

get

Evo ti recimo generički cjenik AH Servisi

http://ahservis.hr/upload/2013/03/mp_cjenik_mehanicarskih_usluga_5142ffd5deaae.pdf

Nije neka mudrost promijeniti ulje u mjenjaču. Bitno je da je auto (odnosno mjenjač ugrijan da to lijepo iscuri, pa se malo nadolije novog ulja, a zatim začepiš na naliješ)

Ja sam samo gledao drugo ulje (Castrol Syntrans Transaxle 75W-90, a ne Multivehicle što ga nudi oil selector GB, dok sve druge IT, AT, DE nude Syntrans) i vjerojatno ću to i staviti za dvije godine. Sada nisam imao snage više kemijati.

To ulje je GL-4+, ali su mi odgovorili iz Castrola Njemačka da to ide u moje vozilo.


chrisRi

Topla preporuka za Motul Gear 300.Probao u dva svoja auta,razlika dan i noc.Ulje je gl4 i gl5 i ja bi volio u mjenjacu sa slabim diferencijalom imati gl5.Mozda pomogne a ne moze stetiti.Samo neka gl5 ulja mogu u mjenjace zbog obojenih metala.Ovo moze! :ok:

maks1

ÄŒao

2,5 litra  ( GL-4 ) olja nalij preko zgornjega čepa  ne iz strani kjer je kontrola  tega pusti zaprtega .Olja je malenkost več in ni problem  , da bi ga ven metalo . ÄŒep najdeÅ¡  če pogledaÅ¡ poleg akumulatorja dol poleg
prestavnega selektorja.

lp  maks :bravo:

get

maks1, sada si vidio da su meni otišli TIMKEN ležajevi.

E sad, da li da se više brinem ili manje, ne znam :D, ako je TIMKEN otišao . . .

Ali ipak se nadam da su sa razlogom promijenili kataloški broj, pa se mogu nadati da će sve zajedno ipak malo duže potrajati.

cupavica lorena

nije problem u proizvodjacu lezajeva,nego u izradi mjenjaca,niti prvi niti posljednji mjenjac koji je opel napravio fabricki slabasan
ako nemate hobi,kupite fiat

get

Ovo ne drži vodu. Mjenjač je projektiran na 320Nm, dok Bravo ima 220Nm u sport modu.

Ostale komponente mjenjača su skroz OK.

cupavica lorena

to na sta je on projektiran mene uopce ne zanima,ja osobno sam reparirao takva 32 mjenjaca,znaci skinuo sa auta,rastavio sa svojih deset prstiju,promijenio lezajeve,sastavio mjenjac,namontirao u auto,i auti voze za divno cudo neki mjenjaci vec nekoliko godina,ali ovo je samo moje iskustvo to mozda nije pravilo,mozda ja nisam samo imao srece :funny: :funny: :funny:
ako nemate hobi,kupite fiat

maks1

ÄŒao

Problem teh menjalnikov je tovarniÅ¡ka nastavitev ležajev, ležaji so preveč stisnjeni in ko jih menjaÅ¡ moraÅ¡ nastavit zračnost ležajev . Naj bo Timken ali Snr če je preveč stisnjen bo Å¡e k vragu. To je tako če imaÅ¡ Å¡tevilko čevljev 39,5 nogo pa 40 te tiščijo noge , ker je premajhen čevelj. potem  pa kupiÅ¡ nove čevlje pa ponovno 39,5 pa imaÅ¡ isti problem, če pa kupiÅ¡ 40,5 je ok .

Pomembna je nastavitev ležajev , v pokrovu so tri Å¡alce zabite pod njimi pa distančne podložke od 0,70 pa  do 1,25 mm zavisi od meritve , Ko menjaÅ¡ ležaje maÅ¡ lahko srečo da je tam distanca prava , sm kar sem jih naredu menjalnikov nisem nikdar dal nazaj ene podložke , ker so vse predebele , vedno nove tanjÅ¡e.
Orodje ki postoji je kar se mene tiče edina varijanta za pravo distanco , ker moraš delat prednapetje ležajev. :bravo:

Včeraj me kliče en lastnik Astre h 1,7 cdti M-32 6 prestav letnik 2011  mu tuli v 5-6 prestavi in ima  avto
22000 km .

lp  Maks

gt3

#23
Zdravo,
vi koji ste mijenjali ulje, gdje ste kupovali Tutela ulje? gdje je najpovoljnije?

Sonic

koji je standard ulja (GL) i gradacija po manualu ?
Ukoliko je  API GL-4+ Castrol Syntrans Transaxle je najbolje sta možete staviti u mjenjač !
Kod nas ga nisam uspio nabaviti (orginal) no na olja.si ga imaju i orginal je. Å altanje je preporod !
KupiĹÄ,, JTD, chipaĹÄ,, i strahota kako ide.
Odmah nekako ĹživneĹÄ,,, ljepĹÄ,,e se Ĺživi :-)

gt3

Citat: Sonic  u 22 Srpanj 2014, 11:46:16
koji je standard ulja (GL) i gradacija po manualu ?
Ukoliko je  API GL-4+ Castrol Syntrans Transaxle je najbolje sta možete staviti u mjenjač !
Kod nas ga nisam uspio nabaviti (orginal) no na olja.si ga imaju i orginal je. Å altanje je preporod !
Kaze: SAE 75W-85 - API GL4 PLUS pa bi to trebalo biti to. U manualu pise da ide 1,58l, a gore pise da ide 2,4l. Koje je tocno?

maks1

ÄŒao

2,5 litra olja vlij skozi zgornji čep na mislim (8 inbus ) in ne glej nič pri strani za kontrolo ker ga je več not .
Olje je ok kar misliš dat notri .

lp  maks

gt3

Citat: maks1  u 22 Srpanj 2014, 16:12:12
ÄŒao

2,5 litra olja vlij skozi zgornji čep na mislim (8 inbus ) in ne glej nič pri strani za kontrolo ker ga je več not .
Olje je ok kar misliš dat notri .

lp  maks

hvala!

Sonic

Citat: gt3  u 22 Srpanj 2014, 13:49:24
Kaze: SAE 75W-85 - API GL4 PLUS pa bi to trebalo biti to. U manualu pise da ide 1,58l, a gore pise da ide 2,4l. Koje je tocno?

Vidiš dok tankaš koliko ide. Jesi gledao u autodati ?
No kad probaÅ¡ Å¡altanje na Syntrans Transaxle nećeÅ¡ ni sam vjerovati kolika je razlika  :ok:
KupiĹÄ,, JTD, chipaĹÄ,, i strahota kako ide.
Odmah nekako ĹživneĹÄ,,, ljepĹÄ,,e se Ĺživi :-)

gt3

Citat: Sonic  u 23 Srpanj 2014, 09:45:16
Vidiš dok tankaš koliko ide. Jesi gledao u autodati ?
No kad probaÅ¡ Å¡altanje na Syntrans Transaxle nećeÅ¡ ni sam vjerovati kolika je razlika  :ok:
u manualo od auta pise 1,58l, a moram znati koliko litara da kupim! uzet cu 3 pa cu vidjeti. javim se kad bu gotovo!