Novi Bravo - M32 mjenjač

Autor get, 17 Travanj 2014, 09:41:07

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 3 Gosti pregledava ovu temu.

get

Jel to čitaš uputstva na hrvatskom ili engleskom?

Koje je godište tvoj T-Jet. Jel isto M32 ili nije?

gt3

Citat: get  u 23 Srpanj 2014, 13:24:24
Jel to čitaš uputstva na hrvatskom ili engleskom?

Koje je godište tvoj T-Jet. Jel isto M32 ili nije?

imam eLearn. 2009.g. za izmjenu ulja pise 1,58l, a kad se potpuno rastavi getriba 2,158l

get

U samim uputstvima piše 2.4l, i ide API-GL4.

Dosta je to sve konfuzno, jer je u eLearnu opisan M20. Na drugome mjestu u eLearnu ti piše 1.86/2,548.

Ja bi svakako uzeo tri litre. Jer kad bi ja mijenjao, prvo bi ispustio ulje, pa bi još sa pola litre čistog ulja isprao mjenjač, začepio i nasipao do vrha.

gt3

ma da, totalno je cudno i razliciti su podaci. uzet cu 3 litre pa cemo vidjeti kak bu izgledalo kada cu mijenjati.

get

Za regularnu izmjenu ti je vrlo vjerojatno, ako ne i sigurno dovoljno 2 litre, onaj ostatak ti je kada skineÅ¡ mjenjač pa izaÄ'e ulje iz diferencijala. ali nije ti loÅ¡e malo i isprati sa čistim uljem, a i ako će trebati nadoliti.

Ako je baš do love, onda ubodi dvije litre bez ispiranja, nasipaj do vrha kako su ti rekli.

Nek ti samo maks1 kaže koja temperatura mora biti, zagrijan ili hladan.


gt3

da, to kuzim, zato sam i mislio uzeti 2 litre, ali ako maks1 kaze da mi treba 2,5 litre, nemam razloga ne vjerovat.
nije problem lova (mislim je, ali necu propast zbog 100kn) nego mislim ici u SLO po ulje pa nije bas zgodno...

chrisRi

Citat: gt3  u 23 Srpanj 2014, 15:29:15
da, to kuzim, zato sam i mislio uzeti 2 litre, ali ako maks1 kaze da mi treba 2,5 litre, nemam razloga ne vjerovat.
nije problem lova (mislim je, ali necu propast zbog 100kn) nego mislim ici u SLO po ulje pa nije bas zgodno...

Mislim da ti maks1 preporucuje da nalijes malo vise ulja, zato ti je napisao da naljevas na gornji cep a ne na bocni za naljevanje/kontrolu. Barem sam ja tako skuzio.Vjerovatno sumnja da neki lezaji ne dobivaju dovoljno ulja, npr pri voznji uzbrdo i sl.Ulje ti je bolje mijenjati na toplom mjenjacu.

gt3

logicno je da se ulje mijenja na toplom mjenjacu. pogledajte fajl na linku www.filedropper.com/ulj
gore je cep za nalijevanje, ispod se ispusta, a ovaj A se ne dira.
Maks, na to si mislio?

Sonic

Najbolje bi bilo otići ili bar nazvati Autocommerce i pitati da ti pogledaju po broju šasije
KupiĹÄ,, JTD, chipaĹÄ,, i strahota kako ide.
Odmah nekako ĹživneĹÄ,,, ljepĹÄ,,e se Ĺživi :-)

get


Sonic

M32 je samo u 1.4 T-Jet kombinaciji motora mjenjača ili ....
KupiĹÄ,, JTD, chipaĹÄ,, i strahota kako ide.
Odmah nekako ĹživneĹÄ,,, ljepĹÄ,,e se Ĺživi :-)

get

Da.

Multiair ima drugi.
ÄŒak i 1.9 Multijet ima drugi, iako se prethodno ugraÄ'ivao u Alfu 159 i Fiat Chromu.

dsinep

Hm, to znači da je mjenjač ipak na kraju šrot. Koji je na multiairu-pretpostavljam da je i na Mitu i Giulietti multiair isti

get

Mjenjač nije šrot, radi sasvim dobro i precizno i praktički je nepoderiv na T-Jet-u, jer je sam mjenjač projektiran za 320Nm.

E sad, druge je pitanje da li je ta isporuka za T-Jet iÅ¡la sa znatno slabijim ležajevima (standardna Å¡ema proizvoÄ'ača radi povećanja profita kojeg na kraju kupac skupo plaća).

MiTo T-Jet takoÄ'er ima M32, dok Giulietta ima drugi mjenjač. Od pojave MultiAir-a je iÅ¡ao drugi mjenjač.

Ovo je bila suradnja Opel-Fiat pa eto, u robnoj razmjeni, OPel dobio vrhunski motor, dok je Fiat ubro kukulj.

Tako je to . . .


gt3

Citat: get  u 24 Srpanj 2014, 09:52:27
Da nema boljih od njih  :facepalm:

da, to sam prvo pomislio. prije vjerujem forumu i internetu nego njima :)