(remap) chip tuning i zatamnjivanje stakala za fiat stilo 1.9 jtd

Autor mivancev, 03 Srpanj 2014, 18:51:03

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 5 Gosti pregledava ovu temu.

alenzg

Meni je pak rekao jedan mehaničar u AC da je problem upravo u tome što NISU prilagodili mehaniku na tom autu nego su samo puknuli taj 16v motor od 140 KS unutra, tako da mehanika je već na samoj granici izdržljivosti i bez remapa a kamoli sa...konkretno, kao što sam već pisao ranije, ja sam prošle godine na svom ni mjesec dana od kupovine mijenjao komplet kvačilo i zamašnjak, a pokazalo se da unutra nisu bili original dijelovi, dakle već (najmanje) treći set je stavljen a auto ima 174000 sad (tj. barem piše na brojaču toliko, a koliko je to realno Boga pitaj...)

Zapravo, možda ne bi bilo loše provjerit da li mi je uopće tvornička mapa unutra, možda je već bilo prčkano po mapama više ili manje stručno, tko će ga znat... :)

draĹžen


alenzg

Ne sjećam se više točno, radio u fušu...ali ukupan ceh s rukama za kvačilo, zamašnjak i veliki servis (isto napravio za miran san), te 4 ljetne gume ne baš nove iznosio je 13000 kn.

draĹžen


alenzg

A jbg, tak ti je to...ja starog Stila 1.2 benzinca prodao za 12000, taman skoro da servisiram ovog:)

dinko1981


draĹžen

Meni je ovo prvi i zadnji dizel koji imam. Moj je dobar. Kvacilo mibje ok. Lijepo spaja mekano je i zamasnjak je dobar. Motor i turbina su ok ali kad pogledam nije bog zna sta stedljiv. Moj ubgeadu sisku uzme 7.6 litara cistog grada. Na otvorenoj prema moru trosi 5.4. Imao sam p307 2.0 16v i onnje bio na dvije litre vecoj potrosnji. Za odrzavati je bio likiriki. Ne znam sta bi mi trebalo krepati pa sa popravak platim 2000 kn. Kvacilo mi je bilo 800 kn,zamasnjak obicna ploča neunistiv. Svjecice mijenjao svakih 60 tkm. Radio lijepo i grijao nakon 400 metara na minus 3. Moj stilo grije na plus 3 dobijem radnu nakon 13 km voznje. Nikako se ugrijati po zimi a termostat nov. Ujutro upalim budim susjede koliko cekica. Hocu reci da ne vidim da ista s dizelom stedim. To valja dok je novo a polovno uzas. Krepe turbina i kvacilo i dizi kredu za popravak. Nikad vise

alenzg

A čuj, slažem se apsolutno s tobom da benzinci imaju prednosti svojih, ali opet ima u tom dizelu neÅ¡to....evo ja putovao prije par mjeseci do Mostara, cijelu autocestu od Lučkog do MeÄ'ugorja defakto nisam izlazio iz lijeve trake i 6. brzine, tempo prosječni 170-180 uzbrdo nizbrdo isti mu k...c. A potroÅ¡nja nije preÅ¡la 7 litara. Po Zagrebu oko 8,5. A benzinca imat voluminoznijeg (dakle, atmosferskog bar 1.8 i preko 120 konja) a da ne srče ispod 12 po Zagrebu nemoguće. Budući da auteki za djecu (<80 kw) ne dolaze u obzir a, s druge strane, budući da ne vjerujem u volumen od 1 litre i snagu preko 100 konja (a i ne želim imat malog ispod haube :) ) tako ni turbobenzinci...nemam puno izbora :)

dinko1981

Činjenica je da današnji dizeli nisu tako isplativi, barem kad se zbroje SVI troškovi korištenja u dužem periodu. Zato postoji plin, neki su skeptični jer su nešta čuli neki jer su imali neugodnih problema a ja se vozim zadnjih 15 godina i samo se smješkam na dizele po forumima i spisak njihovih problema (čitaj izdataka) kao npr turbina, kvačilo, zamašnjak, dizne, grane auspuha. egr, raznorazna crijeva, swirlovi, dpf-ovi i sto drugih čuda a nema troška ispod 100 eura. Dizelaši mogu biti jako moćni strojevi ali nemojte zavaravat sebe i druge da su ekonomični.

draĹžen

Dizel valja dok je nov. I imas 5 god garancije i prst u uho. Nije te briga za mdpf,zamasnjak i turbinu. Ovo sto mi vozimo su izvozena dizel groblja. Bar na stilo mislim. Ne vidim smisla u tuniranju groblja jer ce opet biti groblje samo malo brže. I prije ce se raspasti jer je izvozen

tempradrifter

benzinac iste snage je nevozljiv, uzo sam mini cooper 1.6 120ks, nemožeÅ¡ nikog preteć bez da zaÅ¡altaÅ¡ 3 brzine dole, stilo čipan ista takva preticanja odraÄ'uje s doticanjem gasa, nije sve samo u potroÅ¡nji, benzinac
mora biti ili neki turbak ili barem 3.0 da je vozljiv bez da ga kolješ u crveno. E sad ka usporediš potrošnju
stilo 1.6 benz dugogodišnji prosjek 10litara a 1.9 6.5-7 s tim da je ovaj benzinac mrtva krava, ipak je isplatijvije dizel, i da u 200tisuća mi nije otišlo manje više ništa. e a to kad vi kupitie auto sa kakti 150tisuća
a u biti ima 450 tisuća sam je skinuto 5x kilometraža i onda pljujete po fiatu to je druga stvar



tempradrifter

Citat: alenzg  u 10 Rujan 2015, 20:42:58
Meni je pak rekao jedan mehaničar u AC da je problem upravo u tome što NISU prilagodili mehaniku na tom autu nego su samo puknuli taj 16v motor od 140 KS unutra, tako da mehanika je već na samoj granici izdržljivosti i bez remapa a kamoli sa...konkretno, kao što sam već pisao ranije, ja sam prošle godine na svom ni mjesec dana od kupovine mijenjao komplet kvačilo i zamašnjak, a pokazalo se da unutra nisu bili original dijelovi, dakle već (najmanje) treći set je stavljen a auto ima 174000 sad (tj. barem piše na brojaču toliko, a koliko je to realno Boga pitaj...)

Zapravo, možda ne bi bilo loše provjerit da li mi je uopće tvornička mapa unutra, možda je već bilo prčkano po mapama više ili manje stručno, tko će ga znat... :)

mogu ti ja provjerit ak oćeš

draĹžen

Ne pljujem ja po fiatu. Ok je to auto. Imaju svi nasi km i to je istina. Tko je to novo u hr kupio?? Image marke je u hr ajme majko. Imao sam novi megane 2 prije fiata i auto je uzas bio nekvalitetno.rekao sam da neke ustede u potrosnji nema a posto nasi imaju 450 tkm upitno je tuniranje takva groblja.

tempradrifter

Citat: dražen  u 11 Rujan 2015, 12:26:15
Ne pljujem ja po fiatu. Ok je to auto. Imaju svi nasi km i to je istina. Tko je to novo u hr kupio?? Image marke je u hr ajme majko. Imao sam novi megane 2 prije fiata i auto je uzas bio nekvalitetno.rekao sam da neke ustede u potrosnji nema a posto nasi imaju 450 tkm upitno je tuniranje takva groblja.

kupio s 90tisuća od frenda koji je uzo novog i skojim se vidim svaki dan, tak da znam auto od prvog dana.
i da od prvog dana je čipan i blokiran egr (to je možda pomoglo), na 161,000 je kvačilo prvi put počelo proklizivat to je promjenjeno zamašnjak je dobar


alenzg

možda se i zaletim jedan dan kad bum pri lovi, pa da vidiš na licu mjesta u kakvom je stanju auto, i jel bi bilo više štete nego koristi od remapa...sad prvo moram redovni servis napravit...

uzgred, ovo mi se čini poprilično zanimljivo štivo

http://safe-chip.com/kako-razlikovati-dobar-od-loseg-chip-tuninga.html