Marea 1.9TD - par problema

Autor allenp, 01 Siječanj 2015, 18:44:31

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

topolino

Lampica turbine svjetli kada ti turbo kaze sayonara
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

allenp

mislim da bi trebala svjetlit kod overboosta tj kad se začaÄ'i wastegate, bar mi je tako bilo na tempri.

ali ne sjećam se i ne znam je li svjetlila kada se dao kontakt. jučer zamijenio sve lampice i opet ne svjetli.

nego, zašto mi se upali lampica od abs-a, nekad se ne ugasi kad dam kontakt, nekad se ugasi, a nekad se upali sama od sebe tijekom vožnje, s time da kad se ugasi provjereno radi abs a kad se ne ugasi provjereno ne radi, dakle lampica ne laže.

i isto mi se dogaÄ'a da lampica koda ključa ostane upaljena, nekad, a nekad se ugasi....meÄ'utim auto uvijek pali i kad ona svijetli i kad ne svijetli.


kiky776

ovo sa abs-om je moguće da su kontakti loÅ¡i na nekom senzoru, pumpi ili centrali abs-a, a ovo s kodom se i meni dogaÄ'alo ali auto normalno radio i palio :D
Alfa Romeo 156 SP2
Stilo Abarth 2.4 20v
Brava 1.4 12v / 1.6 16v / 2.0 20v /2.4 20v
Alfa Romeo 33 1.3 boxer
Opel Astra dti 1.7

allenp

Citat: kiky776  u 16 Siječanj 2015, 22:24:55
ovo sa abs-om je moguće da su kontakti loÅ¡i na nekom senzoru, pumpi ili centrali abs-a, a ovo s kodom se i meni dogaÄ'alo ali auto normalno radio i palio :D
a gdje je pumpa abs-a?
inače kad se ugasi lampica čuje se neki zvuk kao ispuštanja zraka ili uvlačenja ne znam, kao neki vakuum da se oslobodi, a kad ostane upaljena to se ne čuje, to inače bude kod davanja kontakta, par sekundi poslije.

kiky776

pumpa abs-a je odmah iznad servo bubnja i kočionog cilindra, pogledaj tamo isto cijevi s bubnja mozda tamo pusta vakum
Alfa Romeo 156 SP2
Stilo Abarth 2.4 20v
Brava 1.4 12v / 1.6 16v / 2.0 20v /2.4 20v
Alfa Romeo 33 1.3 boxer
Opel Astra dti 1.7

franjo-fritz

I mene zaj.... Abs kad kisa pada radi kad je suho banan neki senzor ij u prekidu
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

allenp

evo novi problem od danas....jmjm.
čuje se neka "sirena" s desne strane kao neki ležaj ili rolica ili alternator ili neki vrag, baš iz predjela od desno nisko u motornom prostoru (gledano iz vozačeve perspektive), kad stisnem jači gas jače se čuje tj viša frekv, a kad ga ubacim u ler ne čuje se ni dok se kotrljam tako da otpada ovjes.

prema onom što čujem po youtube filmićima tako mi ne zvuči alternatorov ležaj, ali kako ispitati je li i što je a da ne raskapam jer je noćna mora za raskopat ga?

franjo-fritz

Skini remen od altenatora i zavrti sam altenaror na ruku pa ces odmah sve cuti. Pa onda tako rolicu. Servo itd.
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

allenp

e pa tog sam se i bojao....
a da bih skinuo remen moram razvaliti pola auta zar ne?
dignuti ga dizalicom kotač dolje onaj neki nosač motora ili koji vrag isto pa plastiku pa tek onda možda remen??
a gdje tek ovo ostalo pa to se ni ne vidi.

franjo-fritz

Pretjeruješ. Skini kotac oblogu i dodjes do remena i spanera. Za isti nije to kvantalna fizika. Nemoj spaner skidati nego ga nategni da se remen olabavi, zupcasti nediraj
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

allenp

Citat: topolino  u 15 Siječanj 2015, 20:09:00
Napuni sistem i ukljuci grijanje. Skini cepove za odzracivanje jedan je na hladnjaku drugi iza motora na crjevu prema kabini za njeno grijanje. Prvo ce izlaziti zrak, onda ce ici malo vode , pa opet zrak sa vodom zajedno. Kada pocne izlaziti samo voda kroz par sec bez mjehurica zacepi rupu vidom. Redosljed odzracivanja je hladnjak pa grijanje, motor ugasen i obavezno nadosipavaj vodu u posudu. Ako kod paljenja cujes kakvo zuborenje u kabini ili ponovo setanje kazaljke ponovi postupak. Odzracuj na ravnom i na hladan motor da si nespeces prste i mislim da nemoram napomenuti destilirana voda i antifriz.
evo pokušao sam sad ovo i opet isto.

jedino ne mogu naći taj čep iza motora na crijevu prema kabini, ne mogu naći ni to crijevo ni čep, sve je zatrpano iza, je li to negdje u okolici lucas oil pumpe ili niže prema alternatoru, gledao sam prema ovoj slici ali nije tako kod mene
http://i60.tinypic.com/30vgja0.jpg

našao sam onaj čep na hladnjaku, našao sam onaj kod termostata i našao sam onaj od ekspanzione što vodi prema termostatu na onom metalnom dijelu cijevi, ta tri sam otvorio i na sva tri je sa ugašenim motorom išla samo voda tj antifriz ništa zraka.

isto tako sam otvorio i ekspanzionu.

zatim sam upalio motor i dodavao gas te otvarao jedan po jedan čep i na svaki je uvijek išla samo voda ništa zraka.

zatim sam upalio grijanje na maksimum i opet otvorio sva tri i opet dodavao gas i opet je samo išla voda. u ekspanzionoj se fino miješa voda i nema zraka ni u njoj, nikakvih mjehurića, samo padne razina kad se pojača gas a vrati se kad se smanji.

e onda sam sa otvorenim čepom ekspanzione napravio dva kruga sa žešćom turažom s autom i pustio da se otvori termostat, pa se vratio doma, putem sam cijelo vrijeme imao upaljeno grijanje kabine na max.

došao sam doma u garažu i opet ga turirao na leru dok se temp nije digla prema crvenom i upalio ventilator, grijanje je i dalje radilo u kabini. zatim sam opet otvorio sva tri čepa i opet je samo voda išla i u ekspanzionoj ništa zraka, još sam dva puta tako turirao da se upali ventilator i ponovio procedure s tim da sam zadnji put ugasio grijanje i otvarao i svaki put samo voda na čepove.

e onda sam otiÅ¡ao napraviti joÅ¡ jedan krug po gradu i opet isto, kad je grijanje upaljeno temperatura je na pola izmeÄ'u prve i druge crtice, a kad je ugasÅ¡eno onda je malo ispod pola skale gdje i treba biti.

čim opet upalim grijanje jako brzo kroz 30ak sekundi padne.

i to je bilo to.

ne znam gdje je taj čep kod crijeva kabine jer ne znam ni gdje je crijevo ne vidi se. slikat ću pa stavit.

je li moguće da je baš taj jedan čep problem?
ili je problem nešto drugo nakon svega ovog?

allenp


topolino

Zadnje dvije slike otvoris cepove sa ukljucenim grijanjem i ugasenim motorom. U ekspanzionoj drzi nivo na max. Kada imas upalis motor onda ti pumpa seta zrak po sistemu i odzracit ga neces tako lako. Kada odzracujes pazi da  ti nivo vode u ekspanzionoj ne padne i na ventilu prestane ici voda pa stavis cep, voda mora curiti iz njega. Ako idalje zeza onda si kupio macka u vreci
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

allenp

kako imat upaljeno grijanje i ugašen motor??
te zadnje dvije slike i jesam otvarao čepove, tj njih sam odzračivao i sa ugašenim motorom i sa upaljenim motorom i sa ugašenim i sa upaljenim grijanjem i ovako i onako i uvijek je curila samo voda nikad zraka ni Z.

kako misliš kupio mačka u vreći što to znači konkretno? gdje bi bila greška?

topolino

bilo je dosta slučajeva da kupiš zamjenski termostat, a bude neispravan. na regulatoru grijanja je osim klapne sajlom povezan i ventil kojim reguliraš količinu tople vode za grijanje.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD: