Ulje za mjenjac

Autor luka78, 05 Lipanj 2015, 14:49:25

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

robert_zd

Citat: ludaman  u 21 Listopad 2015, 15:21:03

2 Robert> Probaj sa Motul Gear 300 75w-90. Isto je GL4 specka. Osobno ga nisam probao, ali tko je probao se kune u njega. Dobavljivo kod vise ducana u HR

Hvala, raspitat cu se kad dodjem doma :)

topolino

Life time ulje je tocan naziv i nije ekolosko i marketinsko *** jer prosjecni auto na zapadu prije krize zavrsi u presi prije nego dostigne 120 000km
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

get

To je eko Å¡itara i Amen.

Bez obzira na vijek trajanja auta, trebali su navesti kada bi se trebalo izmijeniti.

Već sam pisao ranije, ranije u uptustvima je stajao da se servis radi svake dvije godine ili svakih 30 000km (čini mi se da onaj 1.6 ima čak interval 35 000km) Što je to nego eko šit.

Da bi ove godine došlo do izmjene i servisi su dobili naputak da se ulje mijenja jednom u 12 mjeseci ili svakih 15 000km ili 20 000km (benzin/dizel).

Znači dogodila se izmjena, zašto misliš da mjenjaču isto to ne treba?

Ja znam da ću ja mijenjati za dvije godine (3 godine od zadnje izmjene),  a drugi prema svojim potrebama.


Ben

Ulje u mijenjaču do sada sam mijenjao tri puta. Uvijek Tutela. Kad se vidi razlika u izgledu novog ulja i onog što iscuri iz mjenjača onda je jasan odgovor da bi ulje trebalo mijenjati.

topolino

Nemislim. Ja sam na svom mjenjao na 170 000 inace interval za moj hyundai je 100 000, a kupio sam ga sa 150 000. Curi na puntu sljedeci servis ide novo imat ce 120 000km. Kazem da vecina auta na zapadu godisnje prelazi 10 000km godisnje i vec na 10g starosti ih ljudi recikliraju. Onda se netko u marketingu to sjetio iskoristiti i nazvati life time ulje, a za one koje predu vise od 10 000km godisnje uvijek ima spreman mjenjac na lageru.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

punto1976

Ma najbolje je čekat kad se mijenja lamela onda i ulje zamjenit, jer u večini slučajeva se mora ispustit van.

AntonioK

Da li je tko minjao lamelu?
(malo van teme)

Ben

 :formula:
Citat: AntonioK  u 25 Listopad 2015, 13:48:11
Da li je tko minjao lamelu?
(malo van teme)

Mijenjao sam je na 160000 u kompletu za zamajcem i potisnim ležajem. Lamela i potisnu su bili original Fiatovi dijelovi iako kad se otvori kutija na dijelovima se vidi da je proizvoÄ'ač Valeo pa sam zamajac uzeo kao zamjenski dio od Valea.
Zamajac bi još izdržao neko vrijeme, ali kad je već auto bio raskopan onda sam sve zamjenio.

marloz

Citat: robert_zd  u 05 Listopad 2015, 20:32:00
Ja sam mislio probati Red Line jer mi nekad mijenjac teze ide 2-3 i obratno, i kolko sam cita i trazija globalan problem tom mjenjacu F40 a sa ovim uljem kazu manje se osjeti.

to je po svemu mana dizajna i mehanike a ne boljeg ili lošijeg podmazivanja jer svi sa vremenom imaju sličan problem ...

marloz

al s obzirom na relativno malu cijenu (novo ulje+izmjena) mislim da je sve ostalo suvišno ... zamijeni ulje i točka

Miha.

U 1.9mjet 16v koje ulje ide?Technyx ili Matryx?
Nekako ne kužim ;D

get


bos

Po ničemu nije MATRYX

Ide TEHNYX, 

MATRYX je samo za automatske mjenjače.

topolino

Matryx ide zamo na motore oznacene 0, a to su t-jet
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

get

Citat: bos  u 13 Studeni 2015, 14:43:30
Po ničemu nije MATRYX

Ide TEHNYX, 

MATRYX je samo za automatske mjenjače.

Je, u pravu si, technyx ide.

Ono sam bio gledao na mobu pa je sjebitus micati ekran.