Stilo - spajanje woofera i pojacala na serijski radio?

Autor luxmaN, 28 Siječanj 2016, 09:31:03

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

luxmaN

Zanima me kako i dal sta posebno trebam? Nisam nikad to spajal nit nis, radio je cd al nije mp3..

Poslano sa mog D2303 koristeći Tapatalk
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Multijet

Da, treba ti set za spajanje pojačala koji možeš kupiti u trgovini audio opreme ili na njuškalu ili slično, malo žice za spojiti sub na pojačalo .

Ostalo zavisi kako želiš da ti bude složeno, da li da radi bez kontakta u autu ili ne, kakvi su konektori na radio i pojačalu, hoćeš i signal uzeti direkt preko činča ili sa stražnjih zvučnika......itd,itd.

Ukratko je to opis Å¡ta ti treba  i na taj način zadovoljava 99% korisnika.

Ostalih 1% ulaže ogromne novce u muziku i  tu nema kraja, uvijek može viÅ¡e, jače i bolje.

0989739290

kiky776

Ako ne govorimo o original wooferu, treba ti: hi-lo konverter, signal za njega uzmeš sa zadnjih zvučnika, rca kabel (činčevi) iz konvertera do pojačala, kabel za plus sa akumulatora do bunkera i na njemu osigurač, kabel za minus sa karoserije, negdje iz bunkera do pojačala, i kabel za pobudu/paljenje pojačala (remote) od radija do pojačala (možeš uzet signal sa plusa na radiju koji se pali kada se da kontakt), i naravno pojačalo i woofer :D
Alfa Romeo 156 SP2
Stilo Abarth 2.4 20v
Brava 1.4 12v / 1.6 16v / 2.0 20v /2.4 20v
Alfa Romeo 33 1.3 boxer
Opel Astra dti 1.7

luxmaN

Mislim da budem ja to s frendom znal spojit ako ne budem se javil, hvala

Poslano sa mog D2303 koristeći Tapatalk

Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Multijet

Ma nije to nikakva frka, ima na netu hrpa šema mislim da i u setu kablova ima kako se spaja tako da nemožeš zaje... , naravno da možeš ;D

Obavezno skini klemu prije radova sa akua da nebi bilo dima....
0989739290

luxmaN

Hahahahah, *** me jedino di bum hi-lo konektor nabavil

Poslano sa mog D2303 koristeći Tapatalk

Don't drive faster than your guardian angel can fly!

danci1993

Citat: luxmaN  u 28 Siječanj 2016, 21:07:42
Hahahahah, me jedino di bum hi-lo konektor nabavil

Poslano sa mog D2303 koristeći Tapatalk


treba i meni ocemo neki group buy sredit...daj javi mi se u poruke da se dogovorimo


Multijet

Mislim da za hi-lo konektor nema potrebe, čak sam uvjeren da se signal može povući direktno sa zvučnika na hi ulaz pojačala, barem velika većina pojačala taj ulaz ima.

Osobno mislim da za neka fensi rješenja nema potrebe jer je auto akustički gledano katastrofa.

Pikni slike onoga što imaš i što bi želio pa ćemo ti dati prijedlog instalacije.
0989739290

luxmaN

Javit cu vam sve oko pon uto jer delam cijele dane ovaj tj-.- ici cu u rtv servis kod nas frend je reko da je njemu majstor slozio konektor...

Poslano sa mog D2303 koristeći Tapatalk

Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Multijet

0989739290

Mike20

Uzmi ono malo Sony pojačalo xd-12 ili tak nekak, ima ulaze za direktno sa zvučnika potegnuti, malo je i dovoljno jako da pokrene neki sub 200-300w rms-a.

danci1993

Citat: Mike20  u 29 Siječanj 2016, 13:33:40
Uzmi ono malo Sony pojačalo xd-12 ili tak nekak, ima ulaze za direktno sa zvučnika potegnuti, malo je i dovoljno jako da pokrene neki sub 200-300w rms-a.
daj link


luxmaN

Ja imam doma woofer od sonyove linije, to se da kak spojit u auto?

Poslano sa mog D2303 koristeći Tapatalk

Don't drive faster than your guardian angel can fly!