Punto 75 kazaljaka temperature - misterija

Autor Memphis, 19 Lipanj 2016, 11:49:09

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

topolino

Ti je velika razlika u temperaturi gornje donje crijevo kada otvori termostat?
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Memphis

Nije, mozda kojih 10 tak stupnjeva je donje hladnije. Mjerio sam sa laserom.

topolino

ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Memphis


topolino

Tvoj punto ima klimu? Imas expanzionu posudu u sklopu hladnjaka i zasebnu? Iznad hladnjaka kao automatic ili pored motora.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Memphis

Ima klimu. Ima posudu gore na vrhu.

Ovako ko ovaj:


topolino

 Na sta ti je spojena ova cjevcica koja ide na vrh posude.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Memphis


topolino

Ti baca vodu na tu cjev kada das gas? Razlika u temperaturi izmedu crijeva je kada ti ventilator je ventilator upaljen? Jer ako je tada razlika 10â,,ƒ i vise onda bi trebalo biti ok. Ako je razlika tolika prije nego se upali ventilator onda nije dobro.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Memphis

Mislim da sam konačno otkrio problem.
Toliko monade oko obične gluposti. Danas sam mjerio kiler i usporeÄ'ivao mjere sa novima. I skužio sam da moj baÅ¡ ne odgovara novim mjerama pa sam preko epera i kataloÅ¡kih brojeva ustanovio da za moje auto postoje 2 kilera. Jedan tanji a Å¡iri, drugi deblji a uži. Po originalu moj bi trebao biti tanji a Å¡iri. Ali kako je prethodni vlasnik mijenjao kiler stavio je ovaj drugi. Naravno kako postoje 2 slična kilera postoje i 2 slična termoprekidača. Jedan koji ja imam da otvara 92/87 97/92 a drugi koji je identičan samo otvara na 82/77 87/82 koji bi trebao ići sa debljim kilerom. Naravno kod mene je netko stavio novi drugačiji kiler sa starim termoprekidačem. ÄŒak kad sam kupovao novi dali su mi isti 92/87. Tako da mislim da je u tome problem. Sutra ga idem kupit i isprobat. Pa javim ... :ok1:

Ovaj koji ja imam:


Ovo je koji očito trebam:


tomislav_vg

Better one day in FIAT then a life in VOLKSWAGEN!!!!


                                                          Punto Freak!

Memphis


topolino

Malo nisko za termoprekidac, obicno bude na pola visine hladnjaka. Deblji je sigurno za hladniju klimu dokle tanji za toplije klime. Sa ovom pozicijom termo prekidaca nije ni cudno sto imas na vrhu 104â,,ƒ, a na dnu di je termoprekidac 97â,,ƒ. Stavi termoprekidac koji pali ranije 87/82 tako da ti na vrhu temperatura neprelazi 95â,,ƒ
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Memphis

Evo da javim. Kupio sam taj temroprekidač, zamijenio, spojio ga na komp i ostavio da radi na leru da vidim kako sada stoji temperatura. Mali radi ko sat. Pali prvu brzinu kad je u motoru 91 a gasi na 86. Eto nema više pregrijavanja i sad mu više nije vruće.

Malo sam proučavao eper i te kataloške brojeve kilere i ostale gluposti. Izgleda da ja ipak imam pravi kiler nije drugačiji nego original i nije došlo do nikakve zamjene i zabune nego jednostavno iz ne znam kojeg razloga po svim katalozima i eperu po šasiji izbacuje termoprekidač 92/87. Čak i kad sam kupovao su mi isti dali. Ovog drugog nema baš svugdje i nešto sitno je skuplji. Ali sad sve šljaka kako treba i nema straha od kuhanja.

Ovo je kiler kakav ja imam i trebao bi takav imat po šasiji, sa njime kao ide prvi termoprekidač 92/87


Ovo je druga verzija ....


tomislav_vg

Better one day in FIAT then a life in VOLKSWAGEN!!!!


                                                          Punto Freak!