Punto mk1 mali "servis" par pitanja

Autor Skoda90, 05 Prosinac 2016, 18:16:15

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 8 Gosti pregledava ovu temu.

eLaCiD

Ovo sa kazaljkom temperature bilio je već više puta na forumu raspravljano.
Ako je sve ok onda termoprekidač pali ventilator na 87°C i u tom trenutku kazaljka na intrumentu je na 1/2 možda 0,5-1 mm iznad. Uglavnom to bi trebala biti normalna radna temperatura motora i na toj temperaturi mora biti otvoren i termostat. Temperatura se najjednostavnije provjeri preko IAW Ecuscana.
U principu ako kazaljka ne dolazi do 1/2 i ne pali se motor ventilatora hladnjaka onda je motor ispod radne tempoerature i tu je najvjerojatnije uzrok :  termostat - stalno otvoren.

M.P.

Citat: Skoda90  u 20 Prosinac 2017, 10:12:27
Indikator sam mijenjao kad sam radio veliki servis, i nije na mhestu na kojem si naveonego sa strane gdje je akumulator?!?
Ovakav sat sa linka trenutno imam, kad sam stavio novi termostat sjecam se da je lakse postizao temperaturu i kad je bilo hladnije. Necu ove godine jos nista dirat, budem vidio prvo sta kaze dijagnostika tj temp kad odvozim ovu relaciju od 9km.

Poslano sa mog F3111 koristeći Tapatalk



Dao bi se kladit da na strani bliže čepu, al eto i to je davno bilo, valjda ti bolje znaš koji si to nedavno mjenjao. Nego jel tebi on digne temperaturu nakon 20-30-100km na malo ispod pola ?

Memphis

Citat: M.P.  u 19 Prosinac 2017, 23:42:52
Prvi put čujem za taj problem sa kazaljkom, a namjenjao sam se tabli na tom autu, šta na svom, šta od ekipe :D

Al eto, sad sve znaš, pa procjeni, štagod da je, popravak nije skuplji sigurno više od 100-200kn
Valjda svakom drugom Puntu mk1 ne valja kazaljka sa temperaturom. Opće poznati problem.
Citat: Skoda90  u 20 Prosinac 2017, 10:12:27
Indikator sam mijenjao kad sam radio veliki servis, i nije na mhestu na kojem si naveonego sa strane gdje je akumulator?!?
Ovakav sat sa linka trenutno imam, kad sam stavio novi termostat sjecam se da je lakse postizao temperaturu i kad je bilo hladnije. Necu ove godine jos nista dirat, budem vidio prvo sta kaze dijagnostika tj temp kad odvozim ovu relaciju od 9km.

Poslano sa mog F3111 koristeći Tapatalk


Ti si mijenjao senzor temperature on služi za komp. Indikator od table ti se nalazi kod šipke za ulje.

Skoda90

Citat: M.P.  u 20 Prosinac 2017, 16:18:54
Dao bi se kladit da na strani bliže čepu, al eto i to je davno bilo, valjda ti bolje znaš koji si to nedavno mjenjao. Nego jel tebi on digne temperaturu nakon 20-30-100km na malo ispod pola ?
U zadnje vrijemei nisam odvozio duze relacije  :to:
Ali cim bi usao u grad on ce dici odma temperaturu
Kao sto sam vec naveo meni pokazuje malo manju temp ~20% nego sto je,znaci cca 3mm ispod sredine on vec pali ventilator a radna je onda na 1/3 ~

Ocito sam ja mjenjao onda senzor za ecu,koliko se sjecam bio je plave boje i 2 zice.
Nisam ni znao da ima i indikator tj posebno za tablu a na njemu je samo 1 zica koliko se sjecam?ja sam mislio da je to nesto drugo  :neznam:
Za pocetak bi onda to mogao promijeniti  :zbunj:

Memphis

Bacit ćeÅ¡ pare bez veze ... ako imaÅ¡ kakav otpad odi tam pa skini za Ä'abe ... s nekog punta, tipa, brava, brave, maree, sve ti to isto.  Ili lade nive


Skoda90

Ne ide mi se bas na otpad pa nije mi tesko kupit novi senzor...
Evo danas nakon odvozenih 10km s posla otvorene ceste cca 80kmh a vanjska temp. je oko 5C



eLaCiD

Citat: Skoda90  u 23 Prosinac 2017, 12:17:11
Ne ide mi se bas na otpad pa nije mi tesko kupit novi senzor...
Evo danas nakon odvozenih 10km s posla otvorene ceste cca 80kmh a vanjska temp. je oko 5C


Ovo jedino može biti od stalno otvorenog termostata.
Nema veze ako je novi .. po ovome da je kod tebe na 76°C vrlo vjerojatno termostat prerano otvara.
Isti slučaj je bio i kod mene. Promijenio dva termostata i isti drek. Provjeravao i u loncu vode grijanjem.
Obadva nova, a vidlijivo jedan "krene" prije drugog i obadva su već bila ful otvorena ispod 80°C iako je specifikacija na 87...
Rješenje - postavi perforirani karton ispred kilera.

topolino

ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Memphis

#263
Ja sam proučavao sve vezano za temp. Ne postoji termostat za druga tržišta kod nas. Imaš samo 87 C i tako su deklarirani svi. Jedino što može biti da je termostat ostao otvoren ili nije bio ispravan dok je bio nov pošto mu je tako brzo "riknuo". Tak sam ja kupio novi Behrov i auto mi se počeo pregrijavat jer je prekasno otvarao. (kuhao ga u vodi, počeo otvarat tek na 95).

Najbolje je ti je to provjerit kad je hladan, upali ga da radi i prati temp na kompu, toplinu crijeva i kilera. Ako se gornje crijevo odmah počne grijat onda ti je termostat ostao otvoren. Ako je ok na 87 bi ti se trebao kiler počet grijat odozgo prema dole.

Sudeći prema ovom kako si opisao ostao je otvoren.

topolino

Si siguran za koja trzista se dobiva roba? Starijih fiata ima jos samo u suhim klimama, grcka pa juznije. Zato svaki novi termostat otvara prije 80â,,ƒ jer bi u protivnom prokuhao brzo. Ja sam za zvog starog hyundaija nasao 3 termostata, 75â,,ƒ, 82â,,ƒ i 88â,,ƒ, naravno za kupit je bilo jedino 75â,,ƒ. Jedino pouzdano rijesenje je R4 termosstat.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Multijet

#265
Eto,kad se pisalo o r4 termostatu u nekoj drugoj temi bilo je dosta onih koji su bili protiv. I sam ga imam u svom automobilu i od tada uvijek ista temperatura,otvara na 88 stupnjeva i kazaljka uvijek na sredini

Čini mi se da ljude muči kaj se piše da je to za r4 termostat, tako trgovci znaju o kakovom je termostatu riječ. Inače takav termostat koriste i puno skuplje marke vozila,ima ga i na v6 motorima, TB i TD motorima
0989739290

sink.as

A sta je r4 termostat

Poslano sa mog FRD-L09 koristeći Tapatalk


Multijet

Termostat za Renault 4, imaš brdo slika. Stavlja se u crijevo koje vodi iz bloka motora u hladnjak
0989739290

sink.as

Aaa a ja mislia da je to neka posebna vrsta termostata, kao neka upgrade verzija... glup

Poslano sa mog FRD-L09 koristeći Tapatalk


Multijet

0989739290